Žymos archyvas: Žybartas Simonaitis

P. Šimkavičius. Vilniaus karininkų ramovėje paminėtos Lietuvos valstybės atkūrimo 99-osios metinės (nuotraukos) (1)

Arūno Sakalausko kūrinys „Laisvės karys“ | P. Šimkavičiaus nuotr.

Lietuvos valstybės atkūrimo dienos išvakarėse Vilniaus įgulos karininkų ramovės Karaliaus Gedimino didžiojoje auloje vyko iškilmingas minėjimas, skirtas Vasario 16-ajai.

Iškilmingą minėjimą pradėjo ramovės viršininkas Gaudentas Aukštikalnis, pagarsindamas Nepriklausomybės aktą – svarbiausią XX a. Lietuvos valstybės dokumentą ir jį pasirašiusių Lietuvos Tarybos narių pavardes – dr. Jonas Basanavičius, Saliamonas Banaitis, Mykolas Biržiška, Kazys Bizauskas, Pranas Dovydaitis, Steponas Kairys, Petras Klimas, Donatas Skaityti toliau

R.Žiliukas: Kauno pilį ketinama darkyti toliau. (Šiandien paskutinė diena kai dar galite pareikšti savo nuomonę apie projektą). (0)

Kauno pilies „rekonstrukcija" | G.Kušlio nuotr.

Gerbiamieji,
Kauno miesto savivaldybės Kultūros paveldo skyriuje Rotušės aikštė 29, Kaune, yra pateiktas susipažinimui su visuomene Kauno pilies atkūrimo  antrojo etapo projektas.

Šis projektas ir vėl daromas pažeidžiant įstatymus, nes ruošiamas neatsižvelgiant į visuomenės ir pilių tyrėjų nuomonę. Suprojektuotas naujoviškas tiltas į pilį naujoje vietoje. Organizatoriai sako, kad jei nepatiks, tai vėliau bus galima tą tiltą nugriauti. Bet ar mes esame tokie turtingi, kad statytume bet kaip, o po to griautume?     Skaityti toliau