Žymos archyvas: žurnalistinis tyrimas

Mokiniai kviečiami dalyvauti konkurse „Kas mus moko tyčiotis?“ (1)

respublika.lt nuotr

Iki kovo 7 d. vyresniųjų klasių mokiniai (14–19 m.) kviečiami dalyvauti konkurse – panagrinėti žiniasklaidoje paplitusius patyčių atvejus ir atlikti žurnalistinį tyrimą „Kas mus moko tyčiotis?“, o savo tyrimų rezultatus atskleisti analitiniame straipsnyje arba vaizdo reportaže.

Geriausi darbai bus publikuojami Žmogaus teisių portale „Mano teisės“ bei LVJC tinklapyje.

O jų autoriai bus apdovanoti diplomais, pasirašytais Žurnalistų etikos inspektorės Skaityti toliau

E. Meiženis. Lošimų bendrovės jaunimui neria lošimų kilpą (1)

Egidijus-Meizenis.Asm_.nuotr_-e1438339576991

Šiuo metu Lietuvoje nepilnamečiams asmenims draudžiama lošti. Ar lošimo organizatoriai imasi tinkamų veiksmų, kad būtų laikomasi šio įstatymo? Tikriausiai visi lošimo verslo atstovai vieningai sušuktų – „Taip!”.

Vieno televizijos kanalo žurnalistams dar šių metų pradžioje surengus žurnalistinį tyrimą apie tai, ar į lošimų automatų salonus gali patekti nepilnamečiai, paaiškėjo, kad realybė kiek kitokia nei tvirtina lošimų salonų savininkai. Valandą trukusio eksperimento metu šešiolikametis vaikinas be jokio vargo buvo įleistas į 5 lošimų Skaityti toliau

G.Sviderskytė: „Lituanica“ tai nebuvo dviejų žemaičių žygis iš vieno kaimo į kitą (video) (2)

Steponas Darius ir Stasys Girėnas, Lithuanica 1933 m.Žurnalistė Gražina Sviderskytė atlieka ilgalaikį tarptautinį tyrimą Lietuvos, JAV ir Vokietijos archyvuose ir bando išsiaiškinti, kas išties buvo tie lakūnai iš Čikagos: Darius ir Girėnas.

Kaip jie išskrido ir skrido per Atlantą, kaip tragiškai baigė kelionę Vokietijoje.

Šių metų sausio 8 dieną minime Stepono Dariaus (tikrasis vardas Steponas Jucevičius-Darašius) 116-ąsias gimimo metines ir ta proga pristatome Bertos Tilmantaitės ir Kristinos Urbaitytės vaizdo reportažą, kuriame žurnalistė G.Sviderskytė atskleidžia kai kurias vykdomo tyrimo detales. Skaityti toliau