Žymos archyvas: žemės drebėjimas

Italiją sukrėtė stiprus žemės drebėjimas (video) (0)

Italiją sukrėtė stiprus žemės drebėjimas | noviny.su nuotr.

Rugpjūčio 24 d. 4:36 val. Centrinę Italiją sukrėtė 6,2 balų pagal Richterio skalę žemės drebėjimas, kurio epicentras buvo šalia Rieti miesto, maždaug už 150 km nuo sostinės Romos. Pranešama, kad mažiausiai 18 žmonių žuvo ir daug jų buvo įkalinti po griuvėsiais. 2009 m. toje pačioje vietoje jau vyko 6,3 balų žemės drebėjimas, kurio metu žuvo daugiau kaip 300 žmonių.

Pastarąjį žemės drebėjimą užfiksavo ir Lietuvos seisminės stotys. Po pagrindinio smūgio įvyko dar kelios dešimtys 5,5 balų ir silpnesnių pakartotinių smūgių. Lietuvoje įrengtos seisminės stotys registruoja daugelį žemės drebėjimų pasaulyje, kurių stiprumas Skaityti toliau

Paminėtos 1988 metų Armėnijos žemės drebėjimo aukos (0)

Giumri sugriautas namas. „Wikipedia“ nuotr.

Prieš 25 metus gruodžio 7 dieną 7,2 balo stiprumo žemės drebėjimas  sukrėtė Armėnijos šiaurės vakarus.

Buvo visiškai sugriautas Spitako miestas ir 58 kaimai, iš dalies sugriauti Stepanavano, Giumri (buvęs Leninakano), Vanadzoro (Kirovakano) miestai ir dar apie 400 gyvenviečių. Žuvo apie 25 tūkst. žmonių, 19 tūkst. sužeista, daugiau nei pusė milijono neteko pastogės iš kurių dalis dar ir šiandien gyvena laikinuose pastatuose. Keli tūkstančiai be pastogės likusių armėnų buvo priglausti Lietuvoje. Skaityti toliau

Dvigubas žemės drebėjimas Kinijoje nusinešė mažiausiai 47 gyvybių (video) (0)

Žemės drebėjimo epicentrai | sky-news stopkadras

Liepos 22 d. rytą kiniją supurtė dvigubas žemės drebėjimas.

7:45 val. vietos laiku, centrinėje Kinijos dalyje,  Džangsian apygardoje, Gansu provincijoje kilo 5,9 balų žemės drebėjimas. Kitas požeminis 5,6 balo smūgis sudrebino šią vietovę  9:12 val. vietos laiku pranešė agentūra AFP.

Mažiausiai 47 žmonės žuvo ir apie 296 buvo sunkiai sužeisti. Žemės drebėjimo epicentras buvo netoli Dinksi miesto ir tik 9,8 km gylyje. Skaityti toliau

Stiprus žemės drebėjimas Kinijoje nusinešė 107-ių žmonių gyvybes (0)

Balandžio 19 d. stipriam 7 balo žemės drebėjimui sudrebinus Kinijos pietvakarių Sičuano (Sichuan) provinciją žuvo 107 žmonės, sužeista daugiau kaip 3000 gyventojų. Sugriata labai daug pastatų, sutrikdytas elektros ir vandens tiekimas, nutrauktos telefono linijos.

Žemės drebėjimo epicentras buvo už 50 km į vakarus nuo Linkiongo (Linqiong) miesto.

Apie 180 gydytojų ir apie 2000 policininkų ir gaisrininkų išvyko padėti nukentėjusiesiems. Skaityti toliau

Du stiprūs žemės drebėjimai smogė šiaurės vakarų Iranui (video) (0)

Žemės drebėjimas Irane | Irano TV stop kadras

Rugpjūčio 11 d. šiaurės vakarų Irane vienas po kito įvyko du galingi žemės drebėjimai. Pranešama, kad žuvo mažiausiai 250 žmonių, o sužeistųjų priskaičiuojama per 2000. Yra nutrūkęs telefoninis ryšys su daugeliu krašto kaimų, ir tai apsunkina nelaimės padarnių mąsto nustatymą ir gelbėjimo darbus.

Nustatyta, kad žemės drebėjimų židiniai yra netoli nuo Tabrizo ir Aharo miestų.

Pagal JAV Geologijos tarnybos duomenis žemės drebėjimų stiprumas siekė 6,4 ir 6,3 balo. Skaityti toliau

Galingas žemės drebėjimas Indonezijoje. Atšauktas cunamio pavojus (video) (0)

BBC pav.

Indonezijoje, Ačeho provinciją sukrėtė žemės drebėjimas, kuris siekė 8,7 balų stiprumą. Epicentras – 32 kilometrų gylyje ir už 433 kilometrų nuo provincijos sostinės Bandos Ačeho. Skelbiamas cunamio pavojus.

Mokslininkai perspėja, kad cunamis gali užgriūti Indiją, Kiniją, Australija, Šri Lanką, Indoneziją. Perspėjamos ir tolimesnės šalys. Grėsmė kyla Afrikos pakrantėms. Skaityti toliau

Japoniją vėl supurtė 6,9 balo žemės drebėjimas (0)

Kovo 14 d. Japoniją vėl sukrėtė žemės drebėjimas.  6,9 balo pagal Richterio skalę požeminiai smūgiai sudrebino šiaurės vakarinę Japonijos dalį. Po požeminių smūgių šalyje buvo paskelbtas cunamio pavojus, tačiau vėliau  įspėjimas apie cunamio pavojų buvo atšauktas.

Žemės drebėjimo židinys buvo už 270 km. nuo rytinės Japonijos pakrantės. Kol kas žinių  apie apie aukas ir padarytą žalą negauta.

Kovo 11 d. buvo minimos 2011 metais įvykusio galingo žemės drebėjimo ir viską niokojančio cunamio metinės. Tuomet žuvo tūkstančiai žmonių, o žemės drebėjimo pažeista Fukušimos AE paskleidė radiaciją Skaityti toliau

Naujais duomenimis, cunamis kovą Japonijoje nusinešė beveik 19 300 žmonių gyvybių (0)

Pragaištingas cunamis, praėjusių metų kovą nusiaubęs Japoniją, naujais duomenimis, nusinešė beveik 19 300 žmonių gyvybių. Praėjus dešimčiai mėnesių po stichijos siautėjimo 3 450 gyventojų vis dar laikomi dingusiais. Dingusių aukų kūnų, kurių daugelis greičiausiai buvo nunešti į jūrą, paieška tęsiama toliau, pranešė policija. Stichijos siautėjimo regione Honsiu salos šiaurės rytuose nuo kovo 11-ąją įvykusio žemės drebėjimo ir po to kilusio cunamio patvirtintos 15 844 žmonių mirtys. Skaityti toliau

Pirmą Naujų metų dieną – Japoniją sukrėtė stiprus žemės drebėjimas (0)

Pirmąją Naujųjų metų dieną Japoniją vėl sukrėtė stiprus žemės drebėjimas. 7 balų stiprumo požeminiai smūgiai drebino šalies rytų ir šiaurės rytų sritis. Apie sužeistus žmones ir kitą žemės drebėjimo padarytą žalą kol kas pranešimų negauta.

Žemės drebėjimo epicentras užfiksuotas netoli nuo Ramiajame Vandenyne esančios negyvenamos Toišima salos priklausančios Japonijos pietryčiuose esančiam Idzu salynui. Skaityti toliau

Pasikartojo žemės drebėjimas Turkijoje, 7 žmonės žuvo (video) (0)

Žemės drebėjimas Turkijoje | AP / Evrim Aydin, Anatolia nuotr.Vakar lapkričio 9 d. vakare pietryčių Turkijos provincijoje Van įvyko 5,7 balo žemės drebėjimas.  Pranešama, kad sugriuvo ne mažiau kaip 20 pastatų, tarp jų ir du viešbučiai bei mokykla. BBC praneša, jog sugriuvo 6 aukštų viešbutis, dešimtys žmonių atsidūrė po griuvėsiais. RIA Novosti praneša, kad pagal oficialius duomenis žuvo mažiausiai 7 žmonės žuvo.

Iš viešbučio griuvėsių buvo išgelbėta 11 žmonių. Teigiama, kad kiti sugriuvę pastatai buvo tušti po spalį įvykusio drebėjimo. Skaityti toliau

Žemės drebėjimas Turkijos Van provincijoje nusinešė šimtus gyvybių (video) (0)

Vakar spalio 23 d.Du dideli žemės drebėjimai sudrebino pietryčių Turkijos provincijoje Van. Pirmojo požeminio smūgio stiprumas viršijo 7,2 balus, antras smūgis  siekė 6,1 balo – praneša spaudos agentūra RIA Novosti.

Agentūros Reuter žiniomis žemės drebėjimo aukų skaičius jau viršijo 217. Manoma, kad virš 1000 žmonių  buvo sužeisti. Tačiau mokslininkų skaičiavimais vien žuvusiųjų skaičius gali viršyti 1000.

„Mūsų vertinimais žuvusiųjų gali būti nuo 500 iki 1000“ – sakė Kandilli observatorijos direktorius Mustafa Erdikas TV konferencijoje. Skaityti toliau

Šiaurės rytų Indiją supurtė stiprus žemės drebėjimas (video) (0)

Žemės drebėjimas Indijoje 2011 09 18 | AP (Binod Joši) nuotr.Rugsėjo 18 d. 15 val. 40 min. Lietuvos laiku šiaurės rytų Indijoje įvyko 6.8 balų žemės drebėjimas. Indijos meteorologinės tarnybos duomenimis žemės drebėjimo epicentras buvo 68 km. į šiaurės – rytus nuo Sikim valstijos sostinės Gangtoko. Požeminiais smūgiai truko apie 30 sekundžių, po to įvyko du pakartotini 6,1 ir 5,3 balų žemės drebėjimai.

TV kanalo CNN-IBN žiniomis žemės drebėjimas nusinešė 11-os žmonių gyvybes, virš 100-to buvo sužeista. Skaityti toliau

Japonijoje žemės drebėjimai nesiliauja (1)

www.alkas.lt

Šiandien kovo 30 d. antroje dienos pusėje Japonijoje, prie Honsiu salos rytinės pakrantės, įvyko dar vienas žemės drebėjimas. Jo stiprumas siekė 6 balus.

JAV geologijos tarnybos duomenimis, žemės drebėjimo epicentras buvo už 172 kilometrų į pietryčius nuo Ivakio miesto, o židinys – 30,3 kilometro gylyje po Ramiojo vandenyno dugnu.

Tame pačiame rajone trečiadienį jau užfiksuota apie 10 požeminių smūgių. Skaityti toliau

Aplink Fukušimos AE radiacijos lygis normą viršija 1600 kartų (0)

www.alkas.lt

Fukušimos-1 AE, © REUTERS/ Tokyo Electric Power Co.

Šiandien, kovo 22 d., tarptautinė atominės energijos agentūra (TATENA) pranešė, kad radiacijos lygis apie 20 kilometrų spinduliu nuo  Japonijos „Fukušima-1“ atominės elektrinės viršija įprastą normą apie 1600 kartų.

Baltų dūmų ir garo stulpai šiandien vėl kyla virš antro ir trečio „Fukušimos-1“ AE energijos blokų. Teigiama, kad tai esą vandens garai, susidarę jūros vandenį pilant ant aušinamų reaktorių. Skaityti toliau

Žemės drebėjimo aukų skaičius Japonijoje jau perkopė 5000 (0)

www.alkas.lt        

Agentūros Ria Novosti ir France Presse praneša, kad naujausiais Japonijos policijos duomenimis, dėl kovo 11 d. žemės drebėjimo ir po to kilusio cunamio, Japonijoje žuvo apie 5 200 žmoės. Anksčiau paskelbtais Sinchua agentūros duomenimis oficialiai žuvusiais buvo laikomi 4 314 žmonės ir be žinios dingusiais daugiau nei 8 600 žmonių.        

France Presse žiniomis patisklintais duomenimis žuvusiųjų sąrašuose šiuo metu oficialiai priskaičiuota 5 178 žmonės, o dingusiaisiais laikomi 8 606 asmenys. Skaityti toliau

Iš Japonijos sugrįžęs A.Mamontovas siūlo pasimokyti nepanikuoti (0)

www.delfi.lt 

Andrius Mamontovas, asmeninė nuotr.

 Dainininkas ir aktorius Andrius Mamontovas pirmadienio vakarą į Lietuvą sugrįžo iš Japonijos. Jis ten svečiavosi Osakos mieste vykusiame Azijos filmų festivalyje. Viešnagė netikėtai sutapo su šalį ištikusiu galingu žemės drebėjimu ir po jo kilusiu cunamiu. Šalies pietuose esanti Osaka išvengė nelaimės, nors žemės drebėjimas ir ten buvo juntamas visą kovo 11 dieną. 

„Kaip tyčia grįžau po pasivaikščiojimo mieste į viešbutį pailsėti, priguliau ant lovos ir buvau beužmiegąs, kai staiga pajutau, kad ėmė svaigti galva ir nešioti į šonus. Pirma mintis: ką tokio negero suvalgiau? Skaityti toliau

Palydovų nuotraukos prieš ir po žemės drebėjimo Japonijoje (0)

www.alkas.lt

Skelbiame keletą palydovo „GeoEye“ nuotraukų, vaizduojančių kovo 11 dienos žemės drebėjimo padarinius Japonijoje.

Visų siaubingų ir tragiškų galingo žemės drebėjimo ir cunamio pasekmių Japonijoje dar nežinome. Kyla būgštavimų, jog aukų skaičius gali būti milžiniškas ir siekti net 10 000.

Skaityti toliau

Japonijoje galimas pakartotinis žemės drebėjimas ir cunami (0)

www.alkas.lt

Šiandien kovo 14 d. Japonijos salas vėl krėtė pakartotiniai 5,2 balo stiprumo požeminiai smūgiai. Jų epicentru buvo didžiausios Japonijos salos Honšiu centrinė dalis. Žemės virpesiai buvo juntami ir sostinėje Tokijuje. Judėjo pastatų sienos, tačiau apie aukas ir sugriuvimus pranešta nebuvo.

O prieš tai Ramiajame vandenyne, 10 km gylyje įvyko dar vienas 6,2 balo stiprumo  žemės drebėjimas, kuris buvo juntamas Ibiraki prefektūroje, bet jokių nuostolių nepridarė.

JAV geologų duomenimis, iš viso po kovo 11–osios įvairaus stiprumo žemės drebėjimai Japoniją krėtė 20 kartų. Skaityti toliau

Cunamio sklidimas planetos paviršiumi po žemės drebėjimo Japonijoje (Video) (0)

www.technologijos.lt   

Cunamio sklidimo modelis

Seismologai sukūrė keletą įspūdingų kompiuterinių modelių, iliustruojančių kovo 11 d. Japoniją supurčiusios katastrofiškos žemės drebėjimų serijos sukeltų cunamio bangų plitimą Žemės paviršiumi.   

Titulinėje iliustracijoje – Cunamių tyrimo centre sukurtas vandens bangų aukščio modelis. Cunamio bangų energija, bangoms tolstant nuo cunamio epicentro, palaipsniui ima silpti – tai akivaizdu ir iliustracijoje. Skaityti toliau

Pranešama, kad vien Japonijos Mijagio prefektūroje žuvusiųjų skaičius gali viršyti 10 000 (0)

www.alkas.lt

ap.org nuotr.Japonijos Mijagio prefektūros duomenimis žemės drebėjimo ir cunami aukų skaičius vien šitame regione gali viršyti 10 000 žmonių. CNN agentūra praneša, kad oficialiais Japonijos valdžios duomenimis nuo žemės drebėjimo ir cunami žuvo 977 žmonės ir 739 laikomi dingusiais be žinios, 1683 asmenys nukentėjo. Dingusiųjų tebeieškoma. 

Japonijos valdžia perspėja apie naujus pavojus, kuriuos kelia besitęsiantys požeminiai smūgiai. Ekspertų nuomone, artimiausiomis dienomis Japoniją gali sukrėsti pakartotiniai žemės drebėjimai ir cunami. Galimų pakartotinų smūgių lygis gali siekti net 7 balus. Skaityti toliau