Žymos archyvas: VU botanikos sodas

VU Botanikos sode atidaroma neeilinė paroda po atviru dangumi (0)

„Migracija“ | N. Učvatova, V. Kubilius, VU botanikos sodo nuotr.

Rugsėjo 10 d. 15 val. Vilniaus universiteto Botanikos sode Kairėnuose (Kairėnų g. 43) atidaroma žemės ir aplinkos meno paroda „Laikas“.

Išskirtinio ir kol kas vienintelio tradiciškai kasmet vykstančio Lietuvoje žemės meno projekto „Gamta ir menas“ tikslas – suteikti galimybę menininkams kurti gamtoje, atrasti ryšį su ja, plėtoti dialogą tarp meno, gamtos, menininko ir žiūrovo.

„Laikas“ – tryliktoji projekto paroda. Joje savo darbus pristato įvairiausių sričių Skaityti toliau

VU Botanikos sodas kviečia į biologinės įvairovės šventę (0)

VU nuotr.

Gegužės 21 d. Vilniaus universiteto Botanikos sode Kairėnuose jau 15-ąjį kartą bus minima Tarptautinė biologinės įvairovės diena. Šią dieną bus rengiamos ne tik paskaitos ar specializuotos ekskursijos, bet ir koncertai, parodos.

Šventės atidarymas – 12 val. Paskui lankytojai kviečiami į VU Gamtos mokslų fakulteto mokslininkų ir Botanikos sodo specialistų vedamas pažintines ekskursijas, „pasivabalavimus“ kartu su Lietuvos entomologų draugijos nariais, Skaityti toliau

Kviečia į paskaitą „Prarastas Vilnius: universiteto botanikos sodas Sereikiškėse “ (0)

Sereikiškės, Botanikos sodas. 1808 m. | J. Peszkos nuotr.

Balandžio 16 d. (ketvirtadienį) 17:30 val. Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija ir Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcija kviečia į paskaitą, skirtą susipažinti su buvusio Vilniaus universiteto botanikos sodo istorine raida Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje, Šv. Jono g. 11, Vilniuje.

Paskaitos metu architektūros istorikė Audronė Kasperavičienė, atstovaujanti Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervatą, supažindins su XIX a. Skaityti toliau

Domantas Razauskas: kai užlipu ant scenos, prasideda sapnas (0)

Domantas Razauskas | facebook.com nuotr.

Rugsėjo 7 d. 19 val. VU Botanikos sode vyks dešimtasis, kulminacinis Kairėnų vasaros festivalio koncertas. Jame pasirodys talentingasis atlikėjas Domantas Razauskas – žmogus, kurio nerasite šmėžuojančio televizijos ekranuose, neišgirsite grojančio populiariosiose radijo stotyse, tačiau jis yra puikiai žinomas ir pažįstamas dainuojamosios poezijos mėgėjų tarpe.

Kaskart skirtingus pasirodymus rengiantis atlikėjas teigia, kad kiekvienas išėjimas į sceną jam yra unikalus, ir jo tikslas yra bent valandai ar dviem, kol trunka koncertas, persikelti į erdvę, kurioje nėra rūpesčių, vargų, pykčio, pagiežos ir pavydo, asmeninių gyvenimų, netekčių. Tik gyvybė. Skaityti toliau

VU Vaikų universiteto vasaros sesijoje – gamtos, kultūrų ir sveikos gyvensenos pažinimas (0)

vu.lt nuotr.

Gegužės 13 d. prasidės Vilniaus universiteto Vaikų universiteto vasaros sesija. Šioje sesijoje, be paskaitų, vyks daug praktinių užsiėmimų, kuriuose laukiami 7-15 metų amžiaus moksleiviai. Šįkart VU Vaikų universiteto užsiėmimai vyks ne tik Vilniuje, bet ir Kaune. Šios VU Vaikų universiteto sesijos ašis – gamtos, kultūrų ir sveikos gyvensenos pažinimas. Daugiau nei mėnesį truksianti vasaros sesija baigsis birželio 17 d.

„Nuo 2014 m. esame Europos vaikų universitetų tinklo (EUCU.NET) tikrieji nariai. Tai organizacija, vienijanti įvairių šalių aukštųjų mokyklų vaikų universitetus Europoje ir už jos ribų. Narystė šioje organizacijoje Skaityti toliau

Sukurkite savo žaliąją palangę ir dalyvaukite konkurse (0)

Konkuras „Mano žalioji palangė“. Kretingos mokykla-darželis „Žibutė“ | lmnsc.lt nuotr.

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras bei naujos kartos Lietuvos žaliųjų susivienijimas Žali.lt kviečia įvairaus amžiaus entuziastus, mokinius, darželinukus ir jų šeimas pavasarį dalyvauti ekologiniame konkurse „Mano žalioji palangė“.

Pavasaris – tai gamtos atgimimas. Mėgstantys daržininkauti tik ir laukia tos akimirkos po žiemos, kai galės savo rankomis paliesti dirvą, pasodinti ir pasėti pirmuosius augaliukus. Daržininko butas pavasarį virsta inkubatoriumi, kur daiginami įvairūs Skaityti toliau

Rugsėjo 1-osios gėlių kardelių madas kuria mokslininkai (0)

efoto.lt, Sigitos nuotr.

LDK Vytenis, Akademikas, Mėlynbarzdis, Vinetu, Lionės Sesuo – ar žinote, kas tai? Ogi rudens šauklių – kardelių – veislių pavadinimai. Vilniaus universiteto Botanikos sodo Žolinių dekoratyvinių augalų kolekcijų vedėja dr. Gitana Štukėnienė vaikščiodama tarp didžiulius plotus užimančią kardelių kolekciją pasakoja tai apie vieną, tai apie kitą kardelių veislę, jų kilmę ir pavadinimus.

O istorija apie dviejų kardelių selekcininkų varžytuves priverčia nusišypsoti kiekvieną. Skaityti toliau

Tarptautinei biologinės įvairovės dienai skirta šventė VU Botanikos sode (programa) (0)

VU botanikos sodo nuotr.

Šeštadienį, gegužės 19 d., VU botanikos sode Kairėnuose (Vilnius, Kairėnų g. 43) prasidės Tarptautinės biologinės įvairovės dienos minėjimas, kuris kviečia ne tik vilniečius, bet ir sostinės svečius. Šventės metu dalyviai bus supažindinti su augalais, lauks konkursas, tapybos paroda, koncertas ir kitos pramogos.

Tarptautinei biologinės įvairovės dienai skirta šventė
2012 m. gegužės 19 d. (šeštadienį)
VU Botanikos sode Kairėnuose Skaityti toliau