Žymos archyvas: vilniaus aukcionas

M.K.Čiurlionio paveikslas liko neparduotas (0)

M.K.Čiurlionis

Vilniaus aukcione didžiausio dėmesio sulaukė Mstislavo Dobužinskio kūriniai, o pirmą kartą aukcione pardavimui pristatytas Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūrinys „Apsnigtas kaimas“ liko neparduotas.

Tolerancijos centre birželio 1 dieną įvykusiame XXIV Vilniaus aukcione meno kūrinių parduota už 164 tūkst. litų.

Šis aukcionas buvo išskirtinis dėl pirmąkart pristatomo lietuvių tautos XX a. pr. dailės klasiko Mikalojaus Konstantino Čiurlionio darbo – fluoroforto „Apsnigtas kaimas“. Būtent dėl šios aplinkybės pastaruoju metu meno rinkoje buvo jaučiamas didžiausias susidomėjimas ir sujudimas. Skaityti toliau

Pirmą kartą aukcione – M.K.Čiurlionio darbas (0)

Pirmą kartą viešai bus parduodamas M. K. Čiurlionio darbas. 1906-aisiais sukurtą fluorofortą aukcionui pateikė privatus kolekcininkas iš Lenkijos.

1906-aisiais vienas Lenkijos kolekcininkų dešimčiai Varšuvos meno mokyklos auklėtinių užsakė fluorofortų aplanką. Tai buvo visiškai nauja dailės technika, išrasta Lenkijoje, beje, su kenksmingu sveikatai fluoro vandeniliu, ir neilgai naudota menininkų.

Vilniaus aukcionui pateiktas visas tų metų rinkinys. Jame – ir Mykalojaus Konstantino Čiurlionio darbas „Apsnigtas kaimas“. Skaityti toliau