Žymos archyvas: vertybių krizė

„Tapatybėje.LT“ – Pasaulio lietuvio vardo verti šviesuoliai (video) (7)

Ramūnas Karbauskis | facebook.com nuotr.

Iš Žemaitijos kilęs Ramūnas Karbauskis visuomenėje žinomas kaip kultūros mecenatas, daugelio kultūros projektų sumanytojas, kurio iniciatyva ir lėšomis Šiaulių rajone esančiuose Naisiuose įkurtas vienintelis Lietuvoje Baltų dievų skulptūrų muziejus, įsteigtas „Naisių vasaros teatras“, rengiantis nemokamus viešus vaidinimus. R. Karbauskio dėka atnaujinti bei bendruomenės veiklai pritaikyti Kultūros namai, kuriuose vyksta teatro repeticijos, parodos, kuriuose kuriamas Naisių krašto muziejus.

„Aš remiuosi į baltišką kultūrą, į baltiškas šaknis. Skaityti toliau

V.Landsbergis: Reikia išsiaiškinti, kas esame (78)

Vytautas Landsbergis | Wikipedia.org nuotr.

Gerbiamas Profesoriau, po Seimo rinkimų Jūs pasiūlėte Tėvynės sąjungai surengti neeilinį suvažiavimą. Kodėl jo reikia?

Politinės partijos, kurios rimtai į save žiūri, kurių tikslas yra Lietuvos valstybės teigiama raida ir išlikimas, visos turėtų surengti suvažiavimus valstybės likimo klausimu. Aš nežinau, ar tokių partijų yra.

Atrodo, kad į Jūsų pasiūlymą kol kas niekas nereagavo. Ar Jūsų partija sušauks suvažiavimą? Skaityti toliau

Lietuva: dabarties realijos ir ateities vizijos (3)

www.alkas.lt

2006 m. Lietuvos kultūros fondo iniciatyva surengto forumo „Šiandieninė Lietuva: viltys ir realybe” pranešimų leidinys jau tapo bibliografine retenybe. Tada šalies mokslininkai, menininkai, kultūros veikėjai, politikai, valstybės institucijų bei organizacijų atstovai pabandė atsakyti į klausimą, kur link krypsta mūsų valstybės raida.

Prieita išvada, kad Lietuva pergyvena vertybių krizę, kurią sukėlė laisvosios rinkos situacija, vartotojiškos visuomenės formavimasis, vertybes pakeitęs vertėmis, o idealizmą – pragmatizmu. Valdžios vykdyta politika ne tik nuvertino žmogaus orumą, jo gyvybę, šeimą, bet ir padėjo išsiplėtoti teisiniam nihilizmui, cinizmui, arogancijai. Skaityti toliau