Žymos archyvas: Vasario 16-osios Nepriklausomybės aktas

Apdovanoti išradingiausi Vasario 16-osios įamžintojai (0)

Lrp.lt, R. Dačkaus nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino sumaniausių akcijos „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai“ sumanymų autorius ir įteikė jiems nepriklausomos Lietuvos ir jos žmonių ženklą – valstybės trispalvę.

„Džiugu matyti, kad valstybės gimtadienis tapo vienybės švente visoje šalyje ir už jos ribų. Dėkoju visiems, kurie kūrybingai ir prasmingai minėjo Vasario 16-ąją, kad ji būtų džiaugsminga ir skambi laisvės šventė“, – sakė Prezidentė. Skaityti toliau

Apdovanoti išradingiausiai paminėję Vasario 16-osios atminimą (video) (0)

R. Dačkaus nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino išradingiausius Valstybės atkūrimo dienos minėjimo iniciatyvų organizatorius ir įteikė nepriklausomos Lietuvos ir jos žmonių simbolį – valstybės trispalvę.

Ketvirtą kartą Prezidentės inicijuojama akcija „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai“ šiemet tapo rekordinė ir sulaukė tris kartus daugiau išradingų iniciatyvų nei pernai. Per dvi savaites oficialioje Prezidentės interneto svetainėje buvo užregistruota 650 originalių Valstybės gimtadienio šventimo sumanymų. Skaityti toliau

Patriotinis jaunimas Vasario 16-osios eitynėse neliko abejingas imigrantų krizei (nuotraukos, video) (21)

„Justina B. Photography“ nuotr.

Vasario 16-ąją, kaip ir kasmet, Kaune nuo Ramybės parko pajudėjo patriotinio jaunimo eisena. Šiemet iškeltas šūkis „Lietuva yra mūsų“, kuris reiškia, kad ne visi pritaria Europos Sąjungos (ES) vykdomai migrantų politikai, rašo kasvyksta.lt.

Kasmet šias šventines eitynes rengiančios Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos (LTJS) vicepirmininkas Julius Panka žurnalistams sakė, kad šių metų eisenos šūkis nėra atsitiktinis, nes ES atsidūrė ant iširimo ribos.

„Tai mes tiesiog norime pabrėžti, kad Lietuva yra mūsų tautos namai, žemės lopinėlis, kurį Skaityti toliau

Ukraina jau sveikina Lietuvą su Vasario 16-ąja (video) (0)

Sustabdyta vaizdo įrašo akimirka

Nors Lietuvos valstybės atkūrimo diena – Vasario 16-oji – bus švenčiama po kelių dienų, tačiau Ukraina jau dabar mus sveikina.

Kijevo „Guliverio verslo centras“ pasipuošė musų šalies vėliavos spalvomis ir sveikinimo žodžiais.

1918 m. vasario 16 d. Lietuvos taryba pasirašė Lietuvos nepriklausomybės aktą.

Vasario 16-tosios aktas skelbia, kad Lietuvos Taryba atskiria Lietuvą nuo visų valstybinių Skaityti toliau

Artėjant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui – trejų metų kelionė aplink Pasaulį (0)

Žemė. NASA nuotr.

Po trejų metų Lietuva minės 100-ąją Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Ta proga keliautojai ir žinomi visuomenės veikėjai jau dabar valstybei ruošia ypatingą dovaną – anksčiau neregėtą trejų metų trukmės lietuvių žygį per Pasaulį.

Numatoma per trejus metus nukeliauti 200 tūkst. kilometrų per įvairiausias pasaulio šalis. Netikėtai iškeltas tikslas aplankyti 100 šalių.

„Kai taip toli nukankama, maršrutas natūraliai klostosi per abi Amerikas, paskui – Australiją, Pietryčių Aziją. Aplenkiame pavojingus taškus, tokius kaip Pakistanas, Afganistanas, Sudanas, Somalis, iš Indijos vėl keliamės į Tanzaniją, Skaityti toliau

Prezidentė apdovanojo išradingiausiai paminėjusius Vasario 16-ąją (video) (0)

R.Dačkaus nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su bendruomenėmis išradingiausiai paminėjusiomis Vasario 16-ąją ir įteikė trispalves.

Už sumanimo savitumą, gebėjimą sutelkti žmones, istorinės atminties išsaugojimą, tradicijų ir meilės Lietuvai puoselėjimą Prezidentė apdovanojo 20 pilietinių iniciatyvų, surengtų „Vasario 16-ąją švęsk išradingai“ metu.

„Vasario 16-oji – mūsų vienybės ir laisvės švente. Šiais metais plačiai pasklidusios pilietinės iniciatyvos sutelkė Lietuvos piliečius visame pasaulyje. Jos rodo, kad Lietuva yra globali, mes didžiuojamės savo Tėvyne ir branginame Nepriklausomybę.

Skaityti toliau

Pasaulio lyderiai sveikina Lietuvą su Vasario 16-ąja (1)

A.Sartanavičiaus nuotr.

Vasario 16-osios – Lietuvos valstybės atkūrimo dienos išvakarėse Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė sulaukė pasaulio lyderių sveikinimų.

Šalies vadovę ir visus Lietuvos žmones pasveikino Jungtinės Karalystės Karalienė Elžbieta II, Kanados generalgubernatorius Davidas Johnstonas, JAV Prezidentas Barakas Obama, Vokietijos Prezidentas Joachimas Gauckas, Airijos, Austrijos, Kinijos, Portugalijos, Italijos, Indijos, Turkijos ir Singapūro vadovai, Saudo Arabijos Karalius Salmanas bin Abdulazizas Al Saudas ir kiti pasaulio lyderiai. Skaityti toliau

Vasario 16-osios proga Klaipėdoje atidaroma paroda „Būtsargiai – Lietuvos piliakalniai“ (1)

A.Švenčionio nuotr.

Vasario 16 d. 13 val. Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) vyks fotografijų parodos „Būtsargiai – Lietuvos piliakalniai“ atidarymas ir pamąstymai balsu apie lietuvių tautos ir valstybės gyvybingumą.

Atidaryme dalyvaus fotomenininkas Albertas Švenčionis, poetas Gintautas Dabrišius, Žemaitijos medinčius Petras Dabrišius, archeologai doc. dr. Gintautas Zabiela ir doc. dr. Jonas Genys. Paroda muziejuje veiks iki kovo 7 d. Skaityti toliau

Vasario 16-oji prieš 96-erius metus. Kas tuomet vyko Kėdainiuose? (0)

Kėdainių miesto taryba 1921-24 m.

Vasario 16-ąją, prieš 96-erius metus, dvidešimt Tautos šviesuolių pasirašė nepaprastai svarbų dokumentą – Vasario 16-osios Nepriklausomybės Aktą. Jis skelbė, kad Lietuvos Taryba atstato nepriklausomą, demokratiniais pamatais sutvarkytą Lietuvos Valstybę su sostine Vilniuje ir tą Valstybę atskiria nuo visų valstybinių ryšių, kurie yra buvę su kitomis tautomis.  Šie tobulai surikiuoti žodžiai tiksliai nusakė kelią, kurį pasirinko lietuvių tauta. Kelią, kuris pareikalavo atkaklaus darbo, didvyriškumo ir aukos.

Nors valstybės atkūrimo Aktas buvo paskelbtas vasario mėnesį, realūs valstybės kūrimo Skaityti toliau

Bus atidengti paminklai dr. Jonui Basanavičiui (7)

Jonas Basanavičius

Šį penktadienį, spalio 4 d., Vilniaus miesto sueigos ir jos pirmininko dr. Manto Adomėno iniciatyva Vilniuje bus atidengti paminklai tautos patriarchui dr. Jonui Basanavičiui.

Renginio tikslas – atkreipti vilniečių dėmesį, kad šis nepaprastai Lietuvai nusipelnęs žmogus taip ir nėra įamžintas sostinėje. Anot organizatorių, be galo gaila, kad planai pastatyti šios iškilios asmenybės paminklą sustojo, ar net visiškai sužlugo, ir net gana absurdiška, jog artėjant Lietuvos Nepriklausomybės šimtmečiui daugiau diskusijų kyla dėl J. Lenono skulptūros, nei Lietuvai tikrai svarbios asmenybės įamžinimo Lietuvos sostinėje. Skaityti toliau