Žymos archyvas: valstybės paslaptis

P. Gylys. Daiva Ulbinaitė nekalta? (8)

Povilas Gylys | Alkas.lt,  J. Gaučo nuotr.

Šiandien buvo priimtas dar vienas ažiotažą žiniasklaidoje sukėlęs teismo verdiktas. Lietuvos Respublikos Aukščiausiojo Teismo (AT) išplėstinė septynių teisėjų kolegija priėmė sprendimą, išteisinantį Prezidentės patarėją Daivą Ulbinaitę dėl galimo piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi ir valstybės paslapties atskleidimo.

Aiškinantis, kodėl šią bylą nagrinėjo išplėstinė teisėjų kolegija, buvo pasakyta, kad tai daroma esą dėl to, kad būtų suformuota teismų praktika. Galutinis sprendimas, švelniai tariant, keistas. Keturi iš septynių teisėjų nutarė, kad duomenys, ant kurių uždėtas grifas „slaptai“, gali būti paviešinami ir, kad tai nėra joks nusižengimas. Skaityti toliau

D. Ulbinaitė išteisinta dėl valstybės paslapties atskleidimo (1)

K.Čachovskio (DELFI) nuotr.)

Vilniaus miesto apylinkės teismas šiandien, sausio 12 dieną, paskelbė, kad buvusi prezidentės atstovė spaudai Daiva Ulbinaitė nekalta dėl valstybės paslapties atskleidimo ir piktnaudžiavimo.

Prokuroras Gintas Ivanauskas leido suprasti, kad nuosprendį skųs. Jo teigimu, byla yra ypatinga, todėl reikia suformuoti precedentą.

Kaltinamoji tokio nuosprendžio tikėjosi, nes esą nes nei žmonėms, nei valstybei nėra padariusi nei menkiausios žalos. Skaityti toliau

Z.Vaišvilos spaudos konferencija: Spalio 31-osios „provokacija“ – ko siekia Rusija ir Rygos omonininko advokatas? (video) (88)

Zigmas Vaišvila | feisbuko profilio nuotr.

Lapkričio 26 d. Seime įvyko Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo Akto signataro Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija „Spalio 31-osios „provokacija“ – ko siekia Rusija ir Rygos omonininko advokatas?

Signataras Z.Vaišvila, įvertino š.m. spalio 31 d. prasidėjusius įvykius dėl valstybės paslapties atskleidimo apie tariamas Rusijos provokacijas Lietuvos Prezidentės atžvilgiu.

Pasak Z.Vaišvilos ikiteisminis tyrimas dėl šios valstybės paslapties atskleidimo stabtelėjo dirbtinai, Skaityti toliau

D.Grybauskaitės patarėja surengė specialią spaudos konferenciją, bet į klausimus neatsakė (2)

Prezidentūra

Specialiai surengtoje spaudos konferencijoje šiandien, lapkričio 21 dieną, Prezidentės Dalios Grybauskaitės vyriausioji patarėja Daiva Ulbinaitė prakalbo apie kylantį skandalą aplink Prezidentūrą. Pasak jos, vyksta gerai organizuotą provokaciją bei šmeižto ir melo kampaniją.

„Tai, kas vyksta pastarosiomis dienomis, aš vertinu kaip gerai organizuotą provokaciją bei šmeižto ir melo kampaniją“, – kalbėjo prezidentės patarėja.

Pasak jos, kampanijos tikslas – priversti D. Grybauskaitę nedalyvauti kitąmet vyksiančiuose prezidento rinkimuose. Skaityti toliau