Žymos archyvas: Valdis Zatleras

J.Panka. Rinkimai Latvijoje ir baltų tautų vienybė (3)

Atėjęs ruduo atnešė pasakiškai gražų miško peizažą iš gelstančių lapų, vargus ir malonumus mokslo žinių siekiantiems mokinukams ir studentams, taip pat darbymetį politiniams ekstremistams, siekiantiems panaikinti pagrindines pozityvias naujoves naujajame Švietimo įstatymo variante. Tačiau rugsėjis kasmet atneša ir dar vieną dalyką, tai jau daugiau kaip šimtmetį kai kurių šviesuomenės atstovų propaguojama baltų vienybės idėja. Kasmet rugsėjo 22-ąją švenčiama Baltų vienybės diena.

Deja, ši šventė neranda atgarsių ir daug palaikytojų valstybių valdžios kuluaruose. Skaityti toliau

Latviai referendumu pritarė pirmalaikiams Seimo rinkimams (0)

Latvijos Prezidentas Valdis Zatleras

Latviai liepos 23 d. šeštadienio referendume, suskaičiavus beveik visus balsus, pritarė buvusio prezidento Valdžio Zatlero iniciatyvai „paleisti“ Seimą (latv. Saeima). Balsavimo biuleteniuose variantą „taip“ pasirinko 94% atėjusių prie balsadėžių latvių.

Remiantis duomenimis iš 1.027 rinkimų apylinkių (viso yra 1.028), tik 5,48% balsavusiųjų nepritarė siūlymui atsisveikinti su dabartinės kadencijos parlamentu. Savo poziciją referendume išreiškė daugiau nei 689.900 rinkimų teisę turinčių asmenų. Skaityti toliau

A.Juozaitis. Latvijos prezidentas – turtuolis (2)

Arvydas Juozaitis, www.respublika.lt

Arvydas Juozaitis

Vakar Latvijos parlamentas, nepaisydamas susirinkusios Valdį Zatlerą palaikančios minios, naujuoju šalies prezidentu išrinko turtuolį Andrį Berzinį. Dabar Saeima lauks, ką liepos 23 d. per referendumą jai pasakys Latvijos žmonės.

Iš nevilties į neviltį

Prieš ketverius metus, 2007 metų gegužės 31 d. Latviją ištiko šokas: trečiuoju Respublikos prezidentu buvo išrinktas Valdis Zatleras. Skaityti toliau

A.Juozaitis. Latvija kryžkelėje (2)

Arvydas Juozaitis, www.respublika.lt 

Arvydas Juozaitis

Rinkimų uvertiūra

Valdis Zatleras, baigiantis pirmąją ketverių metų Latvijos prezidento kadenciją, ryžosi kandidatuoti dar vienam terminui. Šis pasiryžimas, pareikštas prieš gerą mėnesį, netapo staigmena. Vieša erdvė jau seniai gaudė, kad dabartinis prezidentas eis toliau – kandidatuos. Kodėl? Todėl, kad Latvijoje jau susiklostė tradicija: prezidentas tarnauja dvi kadencijas. Guntis Ulmanis ir Vaira Vykė-Freiberga tiek ir išbuvo, tiek leidžia konstitucija. Skaityti toliau

Prezidentė Dalia Grybauskaitė: lietuvius ir latvius vienija bendra dvasia ir vienas kraujas (0)

www.alkas.lt

Prezidentai V.Zatleras ir D.Grybauskaitė, Dž. G. Barysaitės nuotr.

Šiandien vasario 10 d. Prezidentės Dalios Grybauskaitės kvietimu Valstybinio vizito į Lietuvą atvyko Latvijos Prezidentas Valdis Zatleras su žmona Lilita Zatlere. Tai pirmasis Latvijos vadovo valstybinis vizitas Lietuvoje po 10 metų.

Dvišaliame susitikime Lietuvos ir Latvijos vadovai aptarė tarpvalstybinius santykius ir bendradarbiavimą Europos Sąjungoje bei NATO.

Šalies vadovė pabrėžė, jog Lietuva ir Latvija yra ne tik kaimynės, bet ir strateginės partnerės, kurių bendradarbiavimo svarba vis stiprėja.

„Džiaugiuosi, kad mūsų valstybių santykiai išlieka labai geri. Tai simbolinis vizitas, rodantis, kad bendradarbiavimas yra labai svarbus abiems valstybėms. Skaityti toliau