Žymos archyvas: užsienio kalbos
Rusų kalba Lietuvoje vis dar tarp paklausiausių (1)
Nors Lietuva stengiasi lygiuotis į Vakarus, rusų, kaip antroji užsienio kalba po anglų, vis dar išlieka populiariausia pagrindinėse miesto ir rajono mokyklose. Ją iki šiol renkasi didžioji dalis moksleivių. Papildomuose mokymosi kursuose dažniausiu pasirinkimu tampa vokiečių kalba, tačiau, ekspertų teigimu, anglų ir rusų kalbos visgi tebėra svarbiausios šalies darbo rinkoje ir jų paklausa kasmet tik auga, rašo universitetozurnalistas.lt.
Antrosios užsienio kalbos mokiniai mokosi privalomai nuo 6 klasės ir tokio amžiaus vaikams kalbą Skaityti toliau
Kaip sparčiau išmokti užsienio kalbų? (1)
Tyrimų duomenimis, be gimtosios kalbos didžioji dauguma lietuvių moka bent vieną užsienio – pagal šią statistiką esame viena iš pirmaujančių šalių Europoje. Vis dėlto šiais laikais vienos užsienio kalbos mokėjimas jau tapo įprasta ir netgi būtina kiekvieno suaugusio žmogaus patirtimi. Tai priežastis, kodėl vis daugiau žmonių yra pasiryžę praleisti ilgas valandas prie knygų besimokydami dar vienos užsienio kalbos. Žinovai skuba patarti ir sako, kad tai nėra būtina – žinant paprastas technikas, mokymosi vyksmą galima paspartinti ir netgi paversti malonumu.
Skaitmeninių mokymų programos „Samsung Mokykla ateičiai“ paskaitininkas, greito Skaityti toliau
L. Vilkaitė. Pasakyk, kokia kalba kalbi, pasakysiu – kaip matai pasaulį (5)
Ar kalba ir mąstymas atskiriami? Ar žmonės, kurie kalba skirtingomis kalbomis, ir mąsto skirtingai? Šie ir panašūs klausimai seniai kamavo tiek paprastus žmones, tiek mokslininkus. Ne vienas, tikriausiai, esate girdėję mitą apie tai, kad eskimai turi penkiasdešimt pavadinimų sniegui, kaip pavyzdį, įrodantį, kad skirtingų kultūrų žmonės, kalbėdami skirtingomis kalbomis, skirtingai ir mato pasaulį.
Tačiau tokie pavyzdžiai savotiškai supina kalbų skirtumus su kultūrų savitumais, ar net gamtinėmis tautos gyvenimo sąlygomis: juk, tarkim, ispanams niekada nebus aktualu susikurti daugybę terminų sniegui apibūdinti. Tačiau panašu, kad teiginiai,
Kaip pasitelkiant muziką mokyti užsienio kalbos? (0)
Lapkričio 21–23 dienomis parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyksiančioje mokyklų įrangos ir mokymo priemonių parodoje „Mokykla 2014“ docentė Giedrė Balčytytė-Kurtinienė ves paskaitą „Anglų (užsienio) kalbos mokymas pasitelkiant muziką“.
Pastaruoju metu, mokant anglų kaip užsienio kalbos, pernelyg mažai dėmesio skiriama tarimo ugdymui. Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Filologijos fakulteto docentė Giedrė Balčytytė-Kurtinienė pastebi, kad dabar, kuomet globalizacijos procesai anglų kalbą pavertė pasaulio kalba, t. y. pagrindine bendravimo, informacijos sklaidos, technologijų, mokslo ir kitų realijų kalba, tikslaus, unifikuojančio, artimo gimtakalbiams tarimo ugdymas, natūralu, jog nebėra prioritetinis. Skaityti toliau
Seimo Pirmininkas pabrėžė lietuvių kalbos svarbą (7)
Gruodžio 17 d. Seimo pirmininkas Vydas Gedvilas susitiko su Valstybinės lietuvių kalbos komisijos (VLKK) pirmininke dr. Daiva Vaišniene. Reaguodamas į pateiktus duomenis, jog mažėja moksleivių raštingumas gimtąja kalba V.Gedvilas priminė, kad lietuvių kalba yra Valstybinė kalba. „Ši nuostata, įrašyta mūsų valstybės Konstitucijoje, turi būti svarbi tiek politikams, tiek kiekvienam piliečiui“, – sakė jis.
D. Vaišnienė atkreipė dėmesį, jog per kelerius metus valstybiniuose lietuvių kalbos egzaminuose pastebimai padaugėjo moksleivių, kurie nemoka taisyklingai rašyti. Skaityti toliau
Lituanistai: Ar jau siekiama dvikalbystės įteisinimo Lietuvoje? (9)
Žinomi lituanistai vakar, rugsėjo 24 d., išplatino viešą laišką, kuriame išreiškė susirūpinimą dėl švietimo ir mokslo ministro Gintaro Steponavičiaus patvirtintos naujos stojimo į aukštąsias mokyklas tvarkos, pagal kurią užsienio kalbai švietimo sistemoje suteikiamas ypatingas statusas, viršesnis už tą, kurį šiuo metu turi valstybinė lietuvių kalba.
Atviras laiškas dėl naujos stojimo į aukštąsias mokyklas tvarkos ir lietuvių kalbos statuso Skaityti toliau