Žymos archyvas: „Už demokratiją. Ukraina“

Lietuva skirs nuo karo nukentėjusiai Avdijivkai 80 tūkst. eurų (2)

URM nuotr.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius vasario 10 dieną lankosi Rytų Ukrainos miestuose Kramatorske ir Avdijivkoje, kurios gyventojai nukentėjo nuo karo veiksmų.

Ministras susitiko su Avdijivkos miesto administracijos vadovu Pavlo Malyhinu, Donecko srities civilinės administracijos vadovu gubernatoriumi Pavlo Zebrivskiu, Ukrainos kariais ir pagalbą teikiančiais darbuotojais, miesto gyventojais, bendravo su Avdijivkos mokyklos mokiniais.

Skaityti toliau

Studentai iš Ukrainos Vilniuje padėkojo Lietuvai (0)

Vilniaus sav. nuotr.

Europos aikštėje septyniolika studentų iš Lvovo miesto universitetų ir kitų aukštųjų mokyklų surengė padėkos akciją „Ačiū tau, Lietuva!“. Renginyje taip pat dalyvavo Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Valerijus Žovtenko.

Susirinkusieji padėkojo už humanitarinę pagalbą nukentėjusiems nuo karo veiksmų ukrainiečiams ir kariams. Atsiliepdama į Ukrainos tarptautinės Skaityti toliau

V.Kudirkos aikštėje pagerbtos Ukrainos aukos, paremti Maidano dalyviai (nuotraukos) (5)

Alkas.lt, A.rasakevičiaus nuotr.

Šiandien, vasario 21 dieną, 13 val., Vilniuje, Vinco Kudirkos aikštėje įvyko dar vienas mitingas, skirtas kovojantiems ukrainiečiams paremti, žuvusiems pagerbti bei pasmerkti pasitikėjimą praradusios Ukrainos valdžios veiksmus.

Mitingo rengėjai čia taip pat kreipėsi į Vyriausybę bei Europos Komisijos atstovybę.

Mitinge buvo sakomos kalbos, skirtos Ukrainai palaikyti bei dar kartą primenami reikalavimai, numatyti trečiadienį Vilniuje vykusio mitingo metu perskaitytoje ir priimtoje piliečių rezoliucijoje. Skaityti toliau

Šeštadienį Vilniuje vėl išrieda Automaidanas, užimama Paupio gatvė Užupyje (7)

Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Šeštadienį, Vasario 16-osios išvakarėse, Vilniuje dėmesio Ukrainai bus kaip niekada daug.

Šį kartą protestuojančių ukrainiečių kovai prijaučiančius žmones konsoliduoja jungtinės pilietinio judėjimo „Už demokratiją. Ukraina“ ir Užupio bendruomenės, veikiančios Užupio Respublikos idėjų pagrindu, pajėgos. Ratuoti, už barikadų, su gitara ar dubenėliu ukrainietiškų barščių – taip įvairiai šį savaitgalį visuomenės aktyvistai ketina išreikšti savo solidarumą už laisvę, demokratiją ir teisingumą kovojančiai draugiškai tautai. Skaityti toliau

Į gatves išriedėjo ukrainiečius palaikantys vairuotojai (nuotraukos) (4)

Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Sekmadienio vidurdienį į dviejų didžiausių Lietuvos miestų gatves išriedėjo automobilių virtinės, pasipuošusios Ukrainos, Europos Sąjungos ir Lietuvos simboliais.

Tai – parodomoji akcija, skirta paremti Ukrainos protestuotojų kovą už laisvę ir demokratiją bei atkreipti visuomenės dėmesį į netolimoje šalyje vykstančius nerimą keliančius įvykius.

Renginys sugalvotas keturių Lietuvoje politinio prieglobsčio pasiprašiusių žurnalistų bei Automaidano aktyvistų iš Ukrainos, o viską rengia pilietinis judėjimas Skaityti toliau