Žymos archyvas: taivanas

Pirmą kartą Taivano istorijoje šalies vadove tapo moteris (0)

„Twitter“ nuotr.

Taivano vadove pirmą kartą taps moteris Tsai Ing-ven. T. Ing-ven laimėjimas yra labai svarbus jos vadovaujamai Progresyviųjų demokratų partijai, norinčiai išsikovoti nepriklausomybę nuo Kinijos.

Valdžiusioj partija „Gomindan“, kuri pasisakė už glaudesnį ryšį su Kinijos liaudies respublika, pripažino pralaimėjimą. Suskaičiavus pusę balsu, paaiškėjo, kad Progresyviųjų demokratų partijai atitenka 60 proc. balsų.

Po šių rinkimų gali atšalti Kinijos ir Taivano santykiai. Kinija Taivaną laiko savo atsiskyrusia provincija, kurią pagrasino užimti jėga, jei tik ši paskelbs nepriklausomybę. Skaityti toliau

Taivane lėktuvas nėrė į upę, yra žuvusių (video) (0)

Sustabdyta akimirka

Šiandien, vasario 4 dieną, Taivane oro bendrovės „TransAsia Airways“ lėktuvas nėrė į Izulino upę.

Krisdamas jis kliudė tiltą ir dėl to buvo pažeistas dar nepasiekęs vandens.

Lėktuve buvo 58 žmonės, žuvo mažiausiai 23, o 15 išgelbėta ir jiems suteikta medicinos pagalba. Dar 20 skridusių nerasta.

Lėktuvas pakilo iš netoliese esančio Taibėjaus oro uosto ir turėjo skristi iki Czinmenio. Skaityti toliau

L.Asadauskaitė tapo šiuolaikinės penkiakovės pasaulio čempione (6)

Organizatorių nuotr.

Taivane vykstančiame pasaulio čempionate Laura Asadauskaitė stebuklingu pasirodymu jungtinėje šaudymo ir bėgimo rungtyje nušluostė nosis visoms varžovėms ir pasipuošė šiuolaikinės penkiakovės pasaulio čempionato aukso medaliu.

Antra vieta ir sidabras atiteko brazilei Jane Markes (Yane Marques), bronza – Rusijai atstovaujančiai Donatai Rimšaitei. Skaityti toliau