Žymos archyvas: šuolis parašiutu

Kauno rotušėje pagerbti Tarptautinių karinių parašiutininkų varžybų dalyviai (0)

Kauno miesto savivaldybės nuotr.

Kauno miesto rotušėje antradienį vyko iškilmingas priėmimas, kurio metu vicemeras Vytautas Vasilenko pasveikino pirmą kartą Lietuvoje organizuojamų Tarptautinių karinių parašiutininkų mokyklų varžybų „Challenge Inter-Ecoles de Parachutisme“ vadovus.
Tarptautinės karinių parašiutininkų mokyklų varžybos įvairiose Europos šalyse vyksta nuo 1980 m. Jose varžomasi šaudymo, orientavimosi, plaukimo su karine uniforma, desantinių ir tikslaus nusileidimo šuolių rungtyse. Kiekvienais metais varžybas organizuoja vis kita šalis, todėl Lietuvai ir jos kariuomenei yra didžiulė garbė priimti svečius iš septynių skirtingų Europos Sąjungos valstybių. Skaityti toliau

Austras F.Baumgartneris vienu šuoliu pagerino net 3 pasaulio rekordus! (video, nuotraukos) (2)

Ekstremaliam austrų parašiutininkui Feliksui Baumgartneriui šiandien pavyko pagerinti šuolio su parašiutu aukščio rekordą.

Dėl nepalankių oro sąlygų iš spalio 8-9 d. į  šiandien dieną (spalio 14 d.) perkėlęs planuotą rekordini šuolį su parašiutu Feliksas Baumgartneris pagerino šuolio parašiutu iš didžiausio aukščio ir didžiausio laisvo kritimo greičio rekordus. Taip pat buvo pagerintas ir aukščiausio pakilimo oro balionu rekordas. Kol kas dar tiksliai nežinoma ar buvo pagerintas didžiausios laisvo kritimo trukmės rekordas.

Šiuo metu sunku pasakyti ir tai, ar buvo viršytas garso greitis Skaityti toliau

Šiandien – bandymas pagerinti šuolio su parašiutu rekordą (pakilimas atidėtas) (1)

F.Baumgartneris. Organizatorių nuotr.

Ekstremalusis austrų parašiutininkas baigia ruoštis savo šuoliui iš rekordinio beveik 37 km aukščio, į kurį pakils baliono keliama kapsule. Feliksas Baumgartneris tikisi pagerinti šuolio parašiutu iš didžiausio aukščio ir didžiausio laisvo kritimo greičio rekordus. Jis taip pat viliasi, kad jam pavyks įveikti garso greičio barjerą – 1110 km/h.

Dabartinis šuolio su parašiutu aukščio rekordas yra 31333,4 m. Skaityti toliau