Žymos archyvas: Stasys Jokūbaitis

S.Jokūbaitis. Kas kala pleištą tarp Lietuvos ir Lenkijos? (13)

Stasys Jokūbaitis

Kažin ar daug pasaulyje rasime valstybių, kurių piliečiai nemoka valstybinės kalbos, nenori jos išmokti ir netgi protestuoja, kai sudaromos sąlygos ją išmokti. Tačiau ar ne taip dabar atrodo situacija Lietuvoje?

Antrą prasidėjusių mokslo metų dieną, kai kurių politikierių suorganizuota dalis Lietuvos lenkų mokinių patraukė ne į mokyklas, o buvo nugabenti prie prezidentūros rūmų protestuoti prieš naująjį Švietimo įstatymą. Kuo jis taip papiktino lenkų tautybės Lietuvos piliečius?

Pasirodo, tuo, kad nuo šių mokslo metų pradinėse ir pagrindinėse mokyklose tautinės mažumos stipriau bus mokomos lietuvių kalbos. Skaityti toliau

S.Jokūbaitis. Kur veda dar plačiau atsivėrę emigracijos vartai? (1)

Stasys Jokūbaitis, www.valstietis.lt

Stasys Jokūbaitis

Nuo gegužės 1-osios Lietuvai ir kitoms naujosioms Europos Sąjungos valstybėms plačiai atsivėrė vartai į Vokietijos ir Austrijos darbo rinkas. Dabar Lenkijos, Čekijos, Slovakijos, Vengrijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos, Slovėnijos ir kitų šalių piliečiai jau galės nesislapstydami, be jokių apribojimų, plušti vokiečiams ir austrams, didinti jų valstybių biudžetus.

Tiesa, dirbti šiose šalyse Europos Sąjungos valstybių piliečiai galėjo ir iki šiol, tik reikėjo gauti darbdavio vokiečio ar austro kvietimą. Skaityti toliau