Žymos archyvas: sprogimas

Sankt Peterburge įvykdytas teroristinis išpuolis (video) (1)

Sankt Peterburge įvykdytas teroristinis išpuolis | Soc. tinklų nuotr.

Balandžio 3 d. 14.40 val. Rusijos Sankt Peterburgo miesto metro stotyje „Sadovaja“ įvyko sprogimas. Pranešama, kad žuvo 10 žmonių ir apie 50 žmonių sužeista ir, kad tarp nukentėjusiųjų yra vaikų. Rusijos generalinė prokuratūra pareiškė, kad tai buvo teroro aktas.   Sprogstamasis užtaisas buvo susprogdintas traukinyje važiavusiame iš stoties „Sennaja Ploščad“ į stotį esančią miesto centre – „Technologičeskij institut“.

Žiniasklaida pranešė, kad metro stotyje „Ploščad Vosstanija“ buvo rastas dar vienas nesprogęs sprogmuo. Išminuotojai ėmėsi jo nukenksminimo. Skaityti toliau

Gaisras Prancūzijos atominėje elektrinėje galėjo kilti dėl trumpo jungimosi (video) (0)

Flamanvilio atominė elektrinė | youtube.com stop kadras

Prancūzijos šiaurėje esančioje Flamanvilio atominėje elektrinėje driokstelėjo sprogimas, po jo kilo gaisras. Penki žmonės apsinuodijo dūmais, tačiau sunkių sužeidimų išvengė.

Incidentas įvyko ne jėgainės branduolinėje zonoje, todėl radioaktyvios taršos grėsmės nėra, pranešė pareigūnai.

Po sprogimo jėgainės 1-asis reaktorius buvo išjungtas. Praėjus dviem valandom po sprogimo, paskelbta, kad avarija likviduota. Vietos pareigūnų teigimu, pirminė sprogimo Skaityti toliau

Ar įvyks 2-oji Rožių revoliucija Gruzijoje? (video) (0)

youtube.com stopkadras

Spalio 5 d. Gruzijos sostinėje Tbilisyje prieš savaitgalį vyksiančius parlamento rinkimus įvyko daugiatūkstantinis mitingas. Apie 25 tūkstančius opozicinės partijos „Jungtinio nacionalinio judėjimo“ (JNJ) šalininkų, kuriai vadovauja buvęs prezidentas Michailas Saakašvilis, buvo susirinkę sostinės Rožių aikštėje.

Generalinis JNJ sekretorius Davidas Bakradze iš mitingo tribūnos sakė, kad šiandien niekas neabejoja, kad JNJ nugalės būsimuosiuose parlamento rinkimuose: Skaityti toliau

Sprogimas Vokietijoje – 12 sužeistų (1)

„Google“ nuotr.

Vokietijos pietiniame Ansbacho mieste liepos 24 dieną susisprogdino prieglobsčio ieškotojas. Jo veiksmas sužeidė 12 žmonių. Sprogdintojas žuvo.

27 metų siras susisprogdino prie vieno baro Ansbacho centre po to, kai buvo neįleistas į muzikos festivalį po atviru dangumi.

Bavarijos vidaus reikalų ministras Joachimas Hermanas neatmeta, kad sprogimas Ansbacho mieste Vokietijos pietuose gali būti susijęs su islamistais.

J. Hermanas nurodė, kad to vyro prašymas suteikti prieglobstį buvo atmestas prieš metus, bet jam buvo leista likti Vokietijoje, nes Sirija tebėra apimta karo. Skaityti toliau

Po galimo antro sprogimo Gardine ištirtas Nemuno vanduo (0)

Grodno Azot gamykla Gardine, Baltarusijoje_Grodno Azot nuotr

Birželio 16 d. viešojoje erdvėje pasirodė informacija apie galbūt įvykusią dar vieną avariją Gardino įmonėje „Grodno Azot“. Tai gali būti jau antras incidentas šioje įmonėje per pastarąsias pusantros savaitės. Įmonė gamina amoniaką, metanolą, vandenilį ir karbamidą.

Pasirodžius informacijai apie pakartotinį incidentą kaimyninėje šalyje, Aplinkos ministerijos Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai skubiai nuvyko patikrinti Nemuno upės atkarpos, esančios arčiausiai sienos su Baltarusija. Pagal naujausius laboratorinius duomenis Nemuno vanduo amonio azotu (NH4-N) neužterštas. Skaityti toliau

Po sprogimo Gardine Nemuno vandens kokybė nepablogėjo (0)

Grodno Azot gamykla Gardine, Baltarusijoje_Grodno Azot nuotr

Savaitės pradžioje viešojoje erdvėje pasirodė Baltarusijos Nepaprastųjų situacijų ministerijos informacija apie viename iš Gardino įmonės „Grodno Azot“ Baltarusijoje padalinių nugriaudėjusį sprogimą. Įmonė gamina amoniaką, metanolą, vandenilį ir karbamidą. Po sprogimo kurį laiką Gardino miestą gaubė didelis dūmų debesis.

Lietuvoje š. m. birželio 6-9 d. vyravo šiaurės vakarų krypties oro masių pernaša, todėl mažai tikėtina, kad teršalai iš avarijos vietos galėjo pakliūti į mūsų šalies oro baseiną. Skaityti toliau

Per teroristinį išpuolį Turkijoje žuvo 34 žmonės (video) (0)

teroro-ispuolis-ankaroje-2016-03-13-youtube-nuotr

Kovo 13 d. Turkijoje centrinėje Ankaros Kizilajaus aikštėje teroristams sausprogdinus  automobilį žuvo mažiausiai 34 žmonės, o dar 125 buvo sužeisti.

Tai antras didelis išpuolis Turkijos sostinės centre per mažiau nei mėnesį. Vasario 17 d. susprogdinus automobilį šalia karius vežusių autobusų buvo nužudyti 29 žmonės. Tuo kart atsakomybę dėl išpuolio prisiėmė viena iš uždraustos Kurdistano darbininkų partijos (PKK) frakcijų „Kurdistano laisvės sakalai“ (TAK), pareiškusi, kad taip atkeršijo už Turkijos kariuomenės operacijas šalies pietryčiuose. Skaityti toliau

Šiaurės Korėja paskelbė, kad atliko vandenilinės bombos bandymą (video) (0)

Šiaurės Koreja susprogdino vandenilinę bombą | Š. Korejos TV stop kadras

Sausio 6 d. valstybinė Šiaurėa Korėjos televizija paskelbė, kad Šiaurės Korėja pirmą kartą atliko branduolinio ginklo bandymą. Pasak pranešimo sprogimas buvo įvykdytas Šiaurės rytiniame regione 2016 metų sausio 6 d. 10 val. (3.30 val. Lietuvos laiku).

Prieš tai netoli Šiaurės Korėjos branduolinių bandymų poligono buvo užregistruoti keli požeminiai smūgiai. Tai regione iš karto sukėlė spėliones, kad izoliuota Šiaurės Korėja galėjo atlikti atominio ginklo bandymą. Skaityti toliau

Grozne teroro aktas – susisprogdino savižudis (video) (0)

en.itar-tass.com  nuotr.

Spalio 5 d. Čečėnijoje žuvo penki policininkai, apie 12 buvo sužeista. Tai įvyko kuomet buvo susprogdintas sprogstamasis užtaisas kai teisėtvarkos pareigūnai nutraukė teroristinį aktą. Skirtingais duomenimis, žuvo nuo trijų iki penkių policininkų, apie 12 sužeista, civiliai nenukentėjo.

Policija sutrukdė mirtininkui įvykdyti teroristinį aktą koncerto salėje Grozno mieste, kuriame vyko koncertas skirtas Miesto dienai, kuri sutampa su Čečenijos prezidento Ramzano Kadyrovo gimtadieniu. Skaityti toliau

Dar vienas mirtinas išpuolis Volgograde (video) (0)

Twitter.com nuotr.

Per naują teroro aktą Rusijos mieste Volgograde, netoli Džeržinskio rajone esančio turgaus, 15 žmonių žuvo ir daugiau nei 28 buvo sužeista. Sprogimas įvyko 8.23 vietos laiku.

Volgograde gruodžio 29 ir 30 dienomis buvo įvykdyti du teroro išpuoliai. Sekmadienį mirtininkė ar mirtininkas (arba dviese) susisprogdino prie įėjimo į miesto geležinkelio stoties pastatą. Per sprogimą, naujausiais duomenimis, žuvo 17 žmonių, dar keturios dešimtys patyrė sužalojimus.

Pranešama, jog sausakimšas troleibusas, kuriame įvyko tragiškas sprogimas, važiavo maršrutu nuo vieno miegamųjų rajonų Volgograde į centrą. Skaityti toliau

„Atominėje ruletėje“, pasak austrų, rusai lošia ne tik lietuvių, bet ir lenkų, latvių, vokiečių, čekų likimais (5)

Jei sprogtu_kaliningradoAESBalandžio 26 d. 12 val. prie Rusijos ambasados (Latvių 53, Žvėrynas), Žalieji kviečia visus prasmingai paminėti Černobylio katastrofos metines.

Vidurdienį pievelėje šalia ambasados iškils kryžiai, simbolizuojantys galimos branduolinės katastrofos baigtį, paminėsime jau įvykusių atominių nelaimių aukas. Vėliau judėsime prisijungti prie draugų renginio Kudirkos aikštėje.

1986 metais Ukrainoje, 500 km nuo Vilniaus, sprogus atominei elektrinei, sulaužyta milijonai likimų Skaityti toliau

Išpuolis Belgijoje: 4 žmonės negyvi, daug sužeistų (2)

Belgijos rytinio Lježo miesto centre antradienį aikštėje prie teismo rūmų užpuolikams ėmus šaudyti ir metus kelias granatas, 4 žmonės žuvo, dar 64 sužeista, pranešė naujienų agentūra „Belga“.

Vienas žuvusiųjų – sprogdintojas yra jau anksčiau teistas kriminalinio pasaulio veikėjas 32 m. Nordine Amrani. Belgų žiniasklaidos duomenimis, jis 2008 m. buvo nuteistas 58 mėnesiams nelaisvės už narkotikų ir ginklų prekybą. Skaityti toliau

Utojos saloje Norvegijoje nušauti mažiausiai 84 žmonės (video) (10)

papildyta 11.20 val.

Utojos (Utoeya) sala Šiandien, liepos 23 d., Norvegijoje policija pranešė, kad Norvegijos Darbo partijos jaunimo stovykloje  į šiaurės vakarus nuo Oslo esančioje Utojos (Utoeya) saloje buvo nušauti mažiausiai 84 žmonės. Ir tai dar gali būti ne galutinis išpuolio aukų skaičius, nes daug žmonių sunkiai sužeista ir dar neaišku kiek iš jų išgyvens.

Stovykloje į valdančiosios Darbo partijos sąskrydį buvo susirinkę iš viso virš 600 žmonių. Skaityti toliau

Teroristinis išpuolis Norvegijos sostinėje (nuotraukos, video) (1)

www.alkas.lt, papildyta 01.29

Sprogimai Osle | www.vg.no nuotr.Šiandien, liepos 22 d. Norvegijoje, Oslo centre nugriaudėjo du galingi sprogimai. Pirmasis įvyko prie pat Norvegijos vyriausybės rūmų. Pirminiais pranešimais – mažiausiai du žmonės žuvo, dar apie 15 buvo sužeista. Naujausiais duomenimis žuvusiųjų yra – 7.

Pranešama, jog vyriausybės vadovas nenukentėjo. Sprogimo epicentras – tarp vyriausybės rūmų ir energetikos ministerijos. Abu pastatai po sprogimo buvo labai apgadinti. Skaityti toliau

Minske – sprogimas šalia A.Lukašenkos būstinės (video) (0)

A.Lukašenka įvykio vietoje

Atnaujinta 12 d., 00.20 val, www.alkas.lt

Šiandien 17.56 val. Minske „Oktiabrskaja“ metro stotelėje, esančioje netoli prezidento Aleksandro Lukašenkos adminisracijos pastato, įvyko sprogimas. A.Lukašenka pranešė, kad sprogimo metu žuvo 30, į gydytojus kreipėsi apie 100 žmonių. Pranešama, kad tai pats didžiausias teroristinis aktas per visą Baltarusijos istoriją.

– 17.58 val. metro stotyje „Oktiabrskaja“ šalia antrojo vagono sprogo nežinomas įtaisas. 21 val. duomenimis: 7 žmonės žuvo, virš 50 žmonių nukentėjo. Įvykio vietoje dirba Generalinės prokuratūros ir VRM (MVD) darbuotojai.

Mieste paskelbtas padidinto pavojaus režimas, milicija dirba sustiprintomis pajėgomis. Noriu paprašyti miestiečių, kad nepanikuotų, o priešingai – būtų budresni. Priimtas sprendimas iškelti baudžiamąją bylą. Tačiau kol kas negaliu pasakyti pagal kokį straipsnį.

Kaip pranešė agentūra „Rianovosti“ Baltarusijos Generalinė prokuratūra sprogimą jau kvalifikavo kaip teroristinį aktą.

„Šiandien maždaug 17.45 val. stotyje „Oktiabrskaja“ buvo įvykdytas teroristinis aktas. Pagal šį įvykį iškelta baudžiamoji byla, sudaryta tyrimo grupė“ – žurnalistams po pasitarimo Prezidentūroje sakė Baltarusijos Generalinio prokuroro padėjėjas Andrejus Švedas.

Naujausiais „Rianovosti“ duomenimis sprogimo metu žuvo 11 žmonių, nukentėjusiųjų priskaičiuojama 128, iš jų 22 asmenys yra itin sunkioje būsenoje. Nukentėjusiųjų pavardės pradėtos skelbti internete.

Lietuvos Užsienio reikalų ministras pareiškė užuojautą per sprogimą Minske žuvusių ir sužeistųjų artimiesiems. Turimomis žiniomis, Lietuvos piliečių tarp nukentėjusiųjų nėra, skelbia Užsienio reikalų ministerija.

„Reiškiu nuoširdžią užuojautą Baltarusijos žmonėms po šiandienos sprogimo, ypač žuvusiųjų ir sužeistųjų šeimoms“, – sakė A.Ažubalis.

httpv://www.youtube.com/watch?v=GBG-KY3Md7k&feature=player_embedded
gazetaby.com nuotr.

 

A.Lukašenka  asmeniškai atsakingu už baudžiamosios bylos tyrimą įvardijo KGB vadovą  

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka nurodė, kad būtų skubiai sukurta grupė  kruvinam teroro išpuoliui tirti, sustiprintos saugumo priemones ir „viskas išversta“, bei surasti kaltieji.

„Rezultatai turi būti pateikiami kiekvieną dieną… Tam tikslui įsakau generaliniam prokurorui nedelsiant sukurti tyrimo grupę, o jei ji jau sukurta – sustiprinti ją prokuratūros, VRM, KGB darbuotojais“, – pirmadienį vakare sakė A.Lukašenka per nepaprastąjį pasitarimą. Jis pranešė, kad grupės vadovu skiria Generalinio prokuroro pavaduotoją Andrejų Švedą.

A.Lukašenka pareiškė, kad „per trumpiausius terminus reikia atsižvelgti į visas mažiausiais detales, ištirti, surasti visus kaltuosius“.

Nors išpuolį tiriančios grupės vadovu oficialiai paskirtas prokuroras A.Švedas, tačiau kreipdamasis į KGB vadovą, A.Lukašenka pareiškė: „Jūs asmeniškai atsakote už šios baudžiamosios bylos tyrimą“.

„Išanalizuokite visus faktus. Pažiūrėkite, galbūt yra ryšys su liepos 3 dienos sprogimu. Galbūt tai vienos grandinės grandys“, – sakė prezidentas.

„Nustatykite, kam tai naudinga, kas už to stovi, kam buvo naudinga susprogdinti stabilumą ir ramybę šalyje. Viską išanalizuokite“, – sakė A.Lukašenka.

„Dirbkite dieną ir naktį. Pabrėžiu – rezultatai turi būti pateikiami kiekvieną dieną“, – pridūrė jis.

Jis taip pat pavedė Valstybės saugumo tarybos sekretoriui ir VRM vadovui „itin sustiprinti saugumo priemones“. „Veikite ryžtingai. Manau, žmonės mus supras“, – sakė prezidentas.

Jis taip pat pridūrė: „Viską išversti. Ypatingas dėmesys – į neužregistruotų ginklų, sprogmenų ir amunicijos turėjimą“.

A.Lukašenka taip pat pavedė gynybos ministrui „nedelsiant patikrinti, realiai patikrinti visus sandėliuose esančius sprogmenis, amuniciją“. „Ar viskas vietoje?“, – paklausė prezidentas.

Jis neatmetė galimybės, kad „šią dovaną mums galėjo atvežti iš užsienio“. „Bet reikia pažiūrėti ir pas save“, – sakė jis.

Sveikatos ministrui A.Lukašenka nurodė suteikti visą įmanomą pagalbą nukentėjusiems. „Visus išgydyti, sužeistuosius pastatyti ant kojų, ypač dėl to, kas turime visko, ko reikia“, – pažymėjo jis.

Kreipdamasis į Minsko vykdomojo komiteto pirmininką, A.Lukašenka pridūrė, kad „šis įvykis neturi paralyžiuoti gyvenimo mieste“. „Jokių sulaikymų su žmonių pervežimu neturi būti“, – sakė prezidentas. Pasak jo, Minsko metropolitene judėjimas turi būti atkurtas artimiausiu metu.

Opozicijos lyderis A.Milinkevičius: sprogimas Minske griauna Baltarusijos eurointegracijos šansą

Opozicinio judėjimo „Už laisve“ lyderis Aleksandras Milinkevičius pareiškė, kad terorizmas nėra būdingas Baltarusijos istorijai ir tradicijai. Jo manymu teroristinis aktas naudingas toms šalyje ir už jos ribų esančioms jėgoms kurios siekia destabilizuoti padėtį Baltarusijoje.

„Šitoms jėgoms yra svarbu išprovokuoti dar žiauresnes politines represijas tuo siekiant sugriauti mūsų valstybės eurointegracijos galimybę, silpninti jos nepriklausomybę„ – sakė  A. Milinkevičius.

gazetaby.com nuotr.

 

gazetaby.com nuotr.

 

gazetaby.com nuotr.

 

gazetaby.com nuotr.

 

Gazetaby.com fotokorespondento Sergejaus Balaijo (Sergei Balai) fotoreportažas iš įvykio vietos. Perspėjame, kad kai kurios nuotraukos gali šokirtuoti:

Įvyko antrasis sprogimas Japonijos Fukušimos Daijiči atominėje elektrinėje (video) (2)

www.alkas.lt

Sprogimas 3-čiame AE reaktoriuje, AP nuotr.

Šiandien kovo  14 d. 4 val. 01 min. Lietuvos laiku Japonijos Fukušimos-Dajiči AE šiandien įvyko antras galingas sprogimas. Sprogimo metu buvo sužeisti 6 darbuotojai, tačiau pranešama, kad sprogimas Fukušimos jėgainėje nepadarė žalos reaktoriaus apsauginei kapsulei. Detalios informacijos apie konkrečią sprogimo priežastį ir pobūdį kol kas nepateikiama.

Specialistų vertinimu, dėl minėtos avarijos galimos pasekmės bus panašios kaip ir po sprogimo pirmajame bloke. Informuojame, kad dėl kovo 14 d. naktį įvykusio sprogimo Japonijos Fukushima Daiichi atominės elektrinės trečiajame bloke, Lietuvos gyventojams nėra pagrindo nerimauti, Skaityti toliau