Žymos archyvas: specialybės pasirinkimas

Naujos priėmimo į aukštąsias mokyklas tendencijos: mažėja trauka į socialinius mokslus (1)

E.Levin nuotr.

Naujais mokslo metais šalies universitetuose ir kolegijose studijuos daugiau kaip 28 tūkst. pirmakursių. Iš jų 15 tūkst. studijas finansuos valstybė. Daugiau nei pusė jų – 8 tūkst. – studijuos universitetuose, 7 tūkst. kolegijose.

Daugiausiai pirmakursių priimta į Vilniaus universitetą (3638), Kauno technologijos universitetą (1871), Vilniaus Gedimino technikos universitetą (1880), Vilniaus kolegiją (2376) ir Kauno kolegiją (2177).

„Šiemet beveik tris kartus padidinome tikslinių studijų vietų ir studijų krypčių skaičių Skaityti toliau

Patvirtintos Nacionalinės kultūros paveldo apsaugos politikos gairės (0)

Š.m. lapkričio mėn. Kultūros paveldo tarybos prie Kultūros ministerijos siūlymu kultūros ministras Arūnas Gelūnas patvirtino Nacionalinės kultūros paveldo apsaugos politikos gaires. Šios gairės – tai politinis dokumentas, nustatantis sisteminius valstybinės kultūros paveldo apsaugos planavimo ir įgyvendinimo prioritetus ir kryptis.

Pasak minėto dokumento rengimą kuravusio kultūros viceministro Gedimino Rutkausko, tikimasi, kad Nacionalinės kultūros paveldo apsaugos politikos gairių nuostatos sudarys sąlygas už kultūros paveldo apsaugą atsakingoms institucijoms ir suinteresuotiems asmenims susitelkti bei dirbti kryptingiau, siekiant racionaliai saugoti ir naudoti Lietuvos kultūros paveldą. Skaityti toliau

Vytauto Didžiojo universitetas kviečia „Matuotis profesiją“! (0)

Lapkričio 11 d., penktadienį, 10–15 val. Vytauto Didžiojo universitete (S. Daukanto g. 28, IV a.) vyks renginys „Matuokis profesiją 2011“, kuriame moksleiviams bus suteikta informacija apie įvairių specialybių atstovus, dirbančius reklamos, psichologijos, teisės, muzikos, kino ir kitose sferose.

Kiekvienam moksleiviui, renkantis profesiją, kyla klausimas, kuri iš jų tinkamiausia. Didelė jų gausa dažną priverčia ir pasimesti. Skaityti toliau