Žymos archyvas: sovietinė žvaigždė

Nuo Kauno Vytauto Didžiojo (Aleksoto) tilto nuimtos pirmosios sovietinės „grožybės“ (nuotraukos) (3)

 

Kauno sav. nuotr.

Vasario 26 dieną darbininkai pradėjo ardyti ant Kauno Vytauto Didžiojo (Aleksoto) tilto esančią sovietinę simboliką. Po kelių valandų nuimtos pirmosios sovietinio herbo dalys.

Visi darbai su apdaila turės būti atlikti iki kovo 10 d. Iš viso nuo tilto bus pašalinti 32 metaliniai simboliai. Darbų metu ribojama viena eismo juosta.

Nuimtas detales planuojama ilgai nesaugoti. Pavyzdžiui galima jas išlydyti ir parduoti bei taip iš dalies apmokėti montavimo darbus. Skaityti toliau

D.Hananas. Europos Komisija aukština sovietinius simbolius (9)

Danielis Hananas

Britų konservatorius ir EP narys, rašytojas ir žurnalistas Danielis Hananas (Daniel Hannan) komentuoja naują Europos Komisijos plakatą, kuriame puikuojasi užrašas „Visi galime dalintis viena žvaigžde. Europa visiems“. Pati žvaigždė sudarytų iš įvairių religijų ir… komunizmo simbolių, o dešinėje viršuje uždėtas Europos Sąjungos logotipas.

Atidžiai pasižiūrėkite į šį reklaminį plakatą. Pastebite ką nors? Greta krikščionybės, judaizmo, džainizmo ir kitų simbolių yra viena iš baisiausių žmonijos sugalvotų emblemų: kūjis ir pjautuvas. Skaityti toliau