Žymos archyvas: Sočis

Atsisveikinimo turas su fotografijų paroda „Sočio projektas: Kaukazo karo ir turizmo atlasas“ (0)

Matsesta healing spa

Vasario 21 d., sekmadienį, 15 val. M. K. Čiurlionio dailės muziejaus M. Žilinsko dailės galerijoje vyks atsisveikinimo turas su pirmąja tarptautinio fotomeno festivalio „Kaunas Photo“ 2016 m. programos paroda   – „Sočio projektas: Kaukazo karo ir turizmo atlasas“. Šį kartą festivalio vadovas Mindaugas Kavaliauskas parodos turo metu aptars pagrindinius lėtojo fotožurnalizmo bruožus, kiekvienos parodos dalies aptarime akcentuodamas vis kitą iš jų: nuo leidybos inovatyvumo iki menininko moralinės atsakomybės. Renginys nemokamas ir atviras visiems. Skaityti toliau

Paroda, kurią uždraudė Rusijos cenzūra, atkeliavo į Lietuvą (0)

Robaso Hornstros ir Arnoldo van Brugeno projektas_The Sochi Project

Olandų kūrėjai – fotografas  Robas Hornstra ir publicistas Arnoldas van Brugenas (Arnold van Bruggen) lietuviams pristato savo projektą „The Sochi Project“, kuris laikomas chrestomatiniu lėtosios fotožurnalistikos pavyzdžiu. Autorių medžiaga apie pasiruošimo Žiemos olimpinėms žaidynėms laikmečio pasikeitimus ir įtampas šiaurės Kaukazo regione rodoma įvairių parodų pavidalu ir leidžiama teminėse knygose. Prieš savo parodos atidarymą „The Sochi Project“ tandemas Vytauto Didžiojo universitete (VDU) surengė atvirą paskaitą „Sočio projektas – menas ar žurnalistika?“. Skaityti toliau

Uždraustasis Sočio olimpinių žaidynių vaisius – paroda „Kaukazo karo ir turizmo atlasas“ – kviečia į Kauną (0)

„Kaunas Photo“ nuotr.

Sausio 15 d. penktadienį, 17 val., fotomeno renginys „Kaunas Pto“ kviečia į Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus M. Žilinsko dailės galeriją, kur vyks olandų fotografo Robo Hornstro ir publicisto Arnoldo van Brugeno „lėtojo žurnalizmo“ chrestomatinės parodos „Sočio projektas: Kaukazo turizmo ir karo atlasas“ atidarymas. Ši paroda – penkerius metus trukusio darbo ir eilės kelionių į Kaukazą rezultatas: fotografijos, žemėlapiai ir aiškinamieji tekstai, atskleidžia Rusijos miesto Sočio ir jo apylinkių istoriją, ruošiantis 2014 m. „Žiemos olimpinėms žaidynėms“. Skaityti toliau

R.Zaveckas nesėkmingai užbaigė Lietuvos olimpiečių pasirodymą Sočyje (3)

R.Zavackas, LTOK nuotr.

Šiandien, vasario 22 dieną, 104-tas pradėjęs kalnų slidininkas 17-metis Rokas Zaveckas jau pirmame nusileidime neišsilaikė duobėtoje slalomo trasoje. Jis griuvo, kėlėsi, lipo iki praleistų vartų, bet po to vėl griuvo. Ir baigė Lietuvos sportininkų pasirodymą Sočio olimpinėse varžybose.

Iš viso Sočio olimpinių žaidynių slalomo rungtyje startavo 115 slidininkų. Pirmo nusileidimo finišą pasiekė tik 77. Iš trijų latvių finišavo tik Martinas Onskulis, Robertas Rodė ir Kristapas Zveiniekas trasos neįveikė. Skaityti toliau

R.Zavezkas pasiekė savo tikslą Sočio olimpinėse žaidynėse (0)

LTOK nuotr.

Trečiadienį, vasario 19 dieną,  Sočio žiemos žaidynėse debiutavo jauniausias ir mažiausiai patirties turintis Lietuvos olimpietis.

Septyniolikmetis Rokas Zaveckas startavo slalomo milžino varžybose, kuriose dalyvavo 109 kalnų slidininkai iš 69 valstybių.

Po pirmojo bandymo lietuvis buvo 70-as, o finišavęs antrąjį kartą bendroje įskaitoje užėmė 63 vietą. Trasos neįveikė net 36 sportininkai. Skaityti toliau

D.Stagniūnas ir I.Tobias baigė pasirodymą Sočyje (14)

Soc. tinko „Facebook“ nuotr.

Šiandien, vasario 17 dieną, čiuožėjai Deividas Stagniūnas ir Isabela Tobias baigė pasirodymą Sočyje. Už laisvąją programą, kurioje šoko pagal filmo apie Džeimsą Bondą dainą „Skyfall“, atliekamą dainininkės Adele, Lietuvos pora gavo 82,6 taško.

Bendra taškų suma, sudėjus trumposios ir laisvosios programos rezultatus – 139 taškai.  Po vakar atliktos trumposios programos Lietuvos ledo šokėjai buvo 17-ti tarp 24 duetų. Šioje vietoje jie turėtų likti ir po laisvosios programos.

Čiuožėjai, kaip ir po trumposios programos, buvo patenkinti savo pasirodymu, bet ne teisėjų skirtais balais. Skaityti toliau

I.Tobias ir D.Stagniūnas po trumposios programos užėmė 17-ą vietą (1)

LTOK nuotr.

„Norėjome padovanoti kuo geresnį pasirodymą Nepriklausomybės dienos proga. Ir mes tai padarėme – čiuožėme iš visos širdies“, – po pirmo gyvenime pasirodymo olimpinėse žaidynėse sakė 22 metų Isabela Tobias.

Šį vakarą savo pasirodymą pradėjusieji Sočio olimpinių žaidynių ledo šokių varžybose Lietuvos atstovai I.Tobias ir Deividas Stagniūnas už trumpąją programą gavo 56,4 balo. Tai kiek mažiau, nei sausį Europos čempionate pasiektas geriausias sezono rezultatas – 56,76 taško. Skaityti toliau

Sočio olimpinėse žaidynėse paminėta Vasario 16-oji (1)

LTOK nuotr.

Žiemos olimpinės žaidynės dažniausiai vyksta tuo metu, kai Lietuvoje minima mūsų valstybės atkūrimo diena, Vasario 16-oji. Buvo ji paminėta ir olimpiniame Sočyje.

Pakrantės olimpiniame kaimelyje susirinko į  vieną būrį skirtinguose kaimeliuose gyvenantys biatlonininkai ir čiuožėjai, jų treneriai, medikai, aptarnaujantis personalas, Lietuvos olimpinės delegacijos bei misijos vadovai.

Ta proga buvo iškelta Trispalvė, sveikinimo žodį tarė, apie Vasario 16-osios svarbą kalbėjo ir sėkmės žaidynėse Skaityti toliau

A.Sereikaitė greitojo čiuožimo trumpuoju taku rungtyje pasiekė 16-ą vietą (0)

LTOK nuotr.

Olimpinėse žaidynėse išankstinės prognozės nieko nereiškia. Tai šiandien, vasario 15 dieną, įrodė Agnė Sereikaitė, iškovojusi bilietą į pusfinalį ir užėmusi 16-ąją vietą.

Greitojo čiuožimo trumpuoju taku 1500 m distancijoje 16-ąją vietą užėmusi Agnė Sereikaitė tapo kol kas aukščiausiai iš lietuvių Sočio olimpinėse žaidynėse pakilusia sportininke.

Beje,  šiandien A.Sereikaitę iš „Aisberg“ arenos tribūnos kartu su Lietuvos dailiojo čiuožimo federacijos prezidente Skaityti toliau

Biatlonininkė D.Rasimovičiūtė Sočyje užėmė 42-ąją vietą (0)

D.Rasimavičiūtė. „Wikipedia“ nuotr.

Sočio žiemos olimpinių žaidynių biatlono varžybų moterų 15 km lenktynėse penktadienį Lietuvos atstovė Diana Rasimovičiūtė užėmė 42-ąją vietą.

Nugalėjo kartą šaudykloje suklydusi ir vieną baudos minutę gavusi 27-erių metų baltarusė Darja Domračeva – 43 min. 19,6 sek. Tai antrasis Baltarusijos biatlonininkės aukso medalis Sočio žaidynėse. D. Domračeva antradienį triumfavo 10 km persekiojimo lenktynėse. Vankuverio olimpinėse žaidynėse baltarusė 15 km rungtyje pelnė bronzą.

„Labai gaila, kad žaidynės baigėsi būtent taip. Tačiau šiandien trasoje buvo labai sunku. Buvau tuščia ir be jėgų“, Skaityti toliau

V.Strolia 15 km slidinėjimo klasikiniu būdu rungtyje liko 70-as (0)

V.Strolia. LTOK nuotr.

Sočio olimpiados vyrų slidinėjimo varžybų 15 km klasikiniu būdu lenktynėse 21-erių metų žaidynių debiutantas Vytautas Strolia užėmė 70-ąją vietą tarp 87 finišavusių dalyvių (1 nestartavo, 4 – nebaigė distancijos).

Geriau Lietuvos slidininkui šioje olimpiadoje sekėsi sekmadienį skiatlono varžybose, kur jis buvo 67-as.

Slidininkų 15 km klasikiniu stiliumi lenktynes laimėjo šveicaras Dario Kolonja – 38 min. 29,7 sek. Tai jau antrasis šio sportininko iškovotas aukso medalis Sočyje. Nuo nugalėtojo V.Strolia atsiliko 6 min. 38,3 sek. Skaityti toliau

T.Kaukėnas vos nesukūrė stebuklo Sočio olimpinėse žaidynėse (5)

LTOK nuotr.

Lietuvos biatlono rinktinės narys 23-ejų metų Tomas Kaukėnas ketvirtadienį (vasario 13 dieną) Sočio žiemos olimpinėse žaidynėse dalyvavo 20 kilometrų asmeninėse lenktynėse.

Varžybos lietuviui buvo itin permainingos. Pirmame ugnies ruože gulėdamas jis pataikė į visus taikinius, antrame stovėdamas taip pat uždengė visus taikinius, trečiame T.Kaukėnas vėl taiklus.

Po antros ir po trečios ugnies linijų mūsiškis buvo antroje bendros įskaitos vietoje. Skaityti toliau

A.Sereikaitės pirmas bandymas Sočio olimpiadoje nepavyko (0)

A.Sereikaitė

Šiandien, vasario 10 dieną,  Sočio žiemos olimpinėse žaidynėse pirmą kartą jėgas išbandė 19-metė lietuvė Agnė Sereikaitė.

Ji dalyvavo moterų 500 metrų greitojo čiuožimo trumpuoju taku rungties atrankos varžybose, tačiau liko trečia ir nepateko į tolimesnį etapą.

Ilgą laiką ji pirmavo, tačiau neišlaikė tempo ir į tolimesnes rungtis praleido Emiliją Skot (Emily Scott) ir Seung Park (Seung-Hi Park). Skaityti toliau

I.Tobias ir D.Stagniūnas trumpam išskris treniruotis į Maskvą (0)

I.Tobias ir D.Stagniūnas. Asmeninio archyvo nuotr.

Isabela Tobias ir Deividas Stagniūnas jau keletą kartų treniravosi Sočio olimpinio parko dailiojo čiuožimo arenoje.

„Viskas ten neblogai. Netrukus eisime į treniruotę. Tik prieš tai užsuksime papusryčiauti“, – vasario 9-osios ryte sakė D.Stagniūnas.

Lietuvos, kaip ir kitų šalių poros, pratyboms „Iceberg“ rūmuose kasdien turi vos pusvalandį. Ant ledo jie būna ne vieni – greta čiuožia ir keli kiti duetai. Skaityti toliau

Sočio olimpiadoje V.Strolia – 67, o D.Rasimavičiūtė 51-a (0)

D.Rasimavičiūtė. „Wikipedia“ nuotr.

Sočio žiemos olimpinių žaidynių vyrų skiatlono (15 km klasikiniu stiliumi + 15 km laisvuoju stiliumi) varžybose sekmadienį Lietuvos atstovas Vytautas Strolia pranoko vieną varžovą ir užėmė 67-ąją vietą.

Nugalėjo 27-erių metų šveicaras Dario Kologna.

Biatlono 7,5 km sprinto lenktynėse, Diana Rasimovičiūtė užėmė 51-ąją vietą ir pelnė teisę dalyvauti persekiojimo lenktynėse.

Nugalėjo be klaidų šaudžiusi Slovakijai atstovaujanti rusė Anastasija Kuzmina. Skaityti toliau

T.Kaukėnas užėmė 48-ą vietą ir pateko į tolimesnę rungtį (0)

T.Kaukėnas. A.Pliadžio nuotr.

Sočio Olimpinėse žaidynėse pirmą kartą dalyvavęs Tomas Kaukėnas pirmasis pasirodė iš Lietuvos sportininkų.

10 km vyrų sprinto varžybas pradėjęs lietuvis atsigulęs šaudykloje nesuklydo, tačiau vėliau stovėdamas biatlonininkas dukart suklydo, tad turėjo įveikti du baudos ratus. Nuotolį T.Kaukėnas įveikė per 26 min. 26,2 sek. ir užėmė 48 vietą.

T. Kaukėnui pakako, kad patektų į 12,5 km persekiojimo varžybas – iš 87 sportininkų šią galimybę gavo 60. Skaityti toliau

A.Butkevičius susitiko su Rusijos premjeru D.Medvedevu (1)

A.Butkevičius | Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Vasario 7 dieną, vyko neformalus Lietuvos Ministro Pirmininko Algirdas Butkevičiaus susitikimas su Rusijos premjeru Dmitrijumi Medvedevu. Pokalbio metu aptarti dvišaliai ekonominiai santykiai, balandį organizuojamas Lietuvos ir Rusijos ekonomikos forumas Sankt Peterburge bei pokalbis su „Gazprom“ lyderiu Aleksejumi Mileriu.

Lietuvos premjeras pasveikino Rusijos Ministrą Pirmininką su sėkminga žiemos olimpinių žaidynių pradžia, palinkėjo sėkmės Rusijos sportininkams. Skaityti toliau

I.Ardišauskaitė nebus pirmoji, kuri iš lietuvių pradės varžybas Sočyje (0)

I.Ardišauskaitė. Asmeninio archyvo nuotr.

Vasario 7 dieną Sočyje (Rusija) prasidėsiančiose XXII-ose žiemos olimpinėse žaidynėse iš devynių Lietuvos sportininkų pirmoji į startą stoti slidininkė, Lietuvos sporto universiteto studentė, Ingrida Ardišauskaitė negalės

Čia slidininkė šeštadienio rytą turėjo varžytis mišriojo stiliaus varžybose (7,5 km klasikiniu stiliumi + 7,5 km čiuožėjo stiliumi), tačiau I.Ardišauskaitei nebepakako taškų įveikti mišriojo stiliaus rungties kvalifikacinių reikalavimų. Pagal sausio rezultatus, lietuvei buvo leista registruotis į šias lenktynes. Skaityti toliau

Tautininkai prie Rusijos ambasados piketuos prieš Sočyje rengiamas olimpines žaidynes (44)

Tautininkai | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Vasario 7 d. 12:30 val. prie Rusijos ambasados Vilniuje (Latvių g. 53) Tautininkų sąjunga (TS) ketina surengti protesto akciją – piketą prieš olimpines žaidynes rengiamas vasario 7–23 dienomis Rusijoje, Sočyje.

„Sočis – tai Rusijos okupuotos čerkesų-adygų tautos žemės, jų etnocido ir genocido vieta. Daugybei ištremtų čerkesų-adygų tautos atstovų iki šiol trukdoma grįžti į savo istorinę Tėvynę. Lietuviams, patyrusiems rusiškąją ir sovietinę okupaciją, savo tautiečių ir piliečių genocidą (o Mažojoje Lietuvoje – ir visišką krašto išvalymą), Skaityti toliau

Į Sočį išvyko A.Butkevičius – numatytas ir susitikimas su D.Medvedevu (0)

A.Pliadžio nuotr.

Šiandien, vasario 6 dieną, Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius drauge su Latvijos Prezidentu Andriu Bėrziniu Rygoje į žiemos olimpinės žaidynes Sočyje išlydėjo Lietuvos ir Latvijos sportininkų delegacijas.

„Pirmiausia džiaugiuosi jau pačiu faktu – kad kartu vykstame į svarbiausią olimpinio judėjimo renginį. Linkiu Jums, mielieji atletai, pademonstruoti meistriškumą ir kovinę dvasią, o visiems Lietuvos, Latvijos ir Estijos sporto mylėtojams suteikti kuo geriausių emocijų. Garbinga kova iki finalinės sirenos, iki paskutinės sekundės jau yra pergalė. Didelės sportinės sėkmės ir palankios fortūnos Jums“, – sportininkams linkėjo Lietuvos Skaityti toliau

A.Sereikaitė. Norėčiau pasirodyti geriau nei iš manęs tikimasi (0)

A.Sereikaitė

Sočio olimpiadoje greitojo čiuožimo trumpuoju taku varžybos žiemos olimpinių žaidynių istorijoje vyks septintą, o Lietuva jose dalyvaus pirmą kartą.

Šioje rungtyje mūsų šaliai atstovaus Agnė Sereikaitė. Jos pasirodymą 500 m nuotolyje išvysime vasario 10 dieną.

Lietuvoje populiaresnės vasaros žaidynės, kuo tau išskirtinė Sočio olimpiada? Kiek sulauki dėmesio?

Man tai pirmosios Olimpinės žaidynės, todėl jos labai svarbios. Skaityti toliau

I.Ardišauskaitė: Kiekvieno sportininko svajonė – dalyvauti olimpinėse žaidynėse (0)

I.Ardišauskaitė. Asmeninio archyvo nuotr.

Vasario 7 dieną Sočyje (Rusija) prasidėsiančiose XXII-ose žiemos olimpinėse žaidynėse iš devynių Lietuvos sportininkų pirmoji į startą stos slidininkė, Lietuvos sporto universiteto (LSU) studentė Ingrida Ardišauskaitė.

Ji ką tik baigė pasirengimą treniruočių trasoje Italijoje, o pirmadienį, vasario 4 dieną, išskrido į Sočį. Čia slidininkė (7,5 km klasikiniu stiliumi + 7,5 km čiuožėjo stiliumi) pradės varžytis kitą šeštadienį, vasario 8 dieną. Skaityti toliau

Į Olimpiadą! (0)

Skaityti toliau

A.Strolia: Tai – pirmoji mano olimpiada (0)

V.Strolia. Asmeninio archyvo nuotr.

Sočio olimpinėse žaidynėse Lietuvai atstovaujantys slidininkai Ingrida Ardišauskaitė ir Vytautas Strolia – pirmieji Lietuvos sportininkai atvykę į Rusiją.

Slidininkas, Lietuvos sporto universiteto studentas  Vytautas Strolia apsigyveno Krasnaja Polianos kalnuose, o jau sekmadienį, vasario 9 dieną, startuos 30 kilometrų (15 km klasikiniu stiliumi, 15 km laisvuoju stiliumi) rungtyje. Skaityti toliau