Žymos archyvas: slapta pažyma

Seimas iš naujo apibrėžė, kaip bus elgiamasi su slapta informacija (0)

Seimas | alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Seimas priėmė naujos redakcijos Valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymą (projektas Nr. XIIP-3781(2) ir lydimųjų teisės aktų pataisas. Už pagrindinį įstatymą balsavo 73 Seimo nariai, prieš balsavusių nebuvo, susilaikė 2 parlamentarai.

Šis įstatymas reglamentuoja valstybės ar tarnybos paslaptį sudarančios informacijos žymėjimo, įslaptinimo, saugojimo, naudojimo, išslaptinimo, apsaugos veiksmų koordinavimo bei kontrolės (priežiūros) pagrindus ir tvarką, nustato Skaityti toliau

V. Simulikas. Ar „slaptos pažymos“ herojumi norėtumėte tapti Jūs? (9)

Valerijus Simulikas | simulik.lt nuotr.

Apie norą Seime sukurti laikinąją komisiją, kuri aiškintųsi, kas viešojoje erdvėje skleidžia gandus – o galbūt ir teisingą informaciją – apie kandidatus užimti tam tikras pareigas ir kitus asmenis, jau prikurta daug spekuliacijų ir netgi pasakų.

Viena iš populiariausių – jog taip blogieji parlamentarai siekia „atkeršyti“. Antroji – kad taip smalsieji Seimo nariai nori susipažinti su kriminalinės žvalgybos subjektų surinktais duomenimis ir juos panaudoti saviems tikslams. Aišku, nešvariems ir nedoriems, kaipgi kitaip.

Yra ir trečioji, ne mažiau populiari: čia Seimas, užuot dirbęs rimtus darbus, užsiima Skaityti toliau

Z. Vaišvila: Stebuklai Generalinėje prokuratūroje dėl Prezidentės „skiepų“ bylos (video) (2)

Zigmas Vaišvila | Alkas.lt nuotr.

Šiandien, gegužės 5 dieną, Seimo konferencijų salėje įvyko Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija „Stebuklai Generalinėje prokuratūroje dėl Prezidentės „skiepų“ bylos“.

Jame buvo aptarta prietaringai vertinama slaptos informacijos nutekinimo byla ir su ja susiję niuansai.

Skelbiame Zigmo Vaišvilos spaudos konferencijos perskaitytą raštą Generaliniam prokurorui.

 

Skaityti toliau

Teismas neleidžia apklausti D.Grybauskaitės (3)

Dalia Grybauskaitė | lrp.lt, R.Dačkaus nuotr.

Baudžiamąją bylą dėl valstybės paslapties atskleidimo ir piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi apeliacine tvarka nagrinėjantis Vilniaus apygardos teismas priėmė sprendimą dėl prezidentės Dalios Grybauskaitės apklausos, rašo delfi.lt.

Anot teisėjų, apklausti šalies vadovę byloje, kurioje buvo išteisinta jos patarėja Daiva Ulbinaitė, nėra būtina – tai būtų perteklinis veiksmas, nes prezidentė nebuvo įvykių, dėl kurių kaltinimai buvo pateikti D. Ulbinaitei, objektas. Skaityti toliau

Ar bus apklausta Prezidentė D.Grybauskaitė? (0)

Dalia Grybauskaitė | lrp.lt, R.Dačkaus nuotr.

Valstybinį kaltinimą prezidentės patarėjos Daivos Ulbinaitės baudžiamojoje byloje palaikantis prokuroras Gintas Ivanauskas Vilniaus apygardos teismo paprašė apklausti anksčiau liudyti atsisakiusią prezidentę Dalią Grybauskaitę.

Vyriausioji Prezidentės patarėja teisės klausimais Rasa Svetikaitė „Žinių radijo“ laidoje „Pozicija“ teigia, kad tik teismas turės nuspręsti, ar prokuroro prašymas apklausti prezidentę  yra teisėtas ir pagrįstas: Skaityti toliau

Teismas imasi D.Ulbinaitės bylos, kaltinamoji nepripažįsta kaltės (0)

Prezidentūra | alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Vilniaus apylinkės teismas imasi valstybės paslapties atskleidimu įtariamos buvusios prezidentės atstovės spaudai Daivos Ulbinaitės bylos.

Buvusi prezidentės patarėja D. Ulbinaitė kaltinama ne tik atskleidusi valstybės paslaptį, bet ir piktnaudžiavusi tarnybine padėtimi. Prokurorai tikina, kad jiems nepavyko nustatyti, ar D. Ulbinaitė veikė su prezidentės žinia. Teismas buvo davęs leidimą apklausti šalies vadovę, bet vykdant tyrimą ji liudyti Skaityti toliau

P. Urbšys. Žiniasklaida nusipelnė piliečių abejingumo, o prezidentės elgesys šioje istorijoje makabriškas (23)

Povilas Urbšys | Alaks.lt nuotr.

Pilietiniam portalui Tiesos.lt valdžios išpuolį prieš žurnalistus pakomentavo Seimo narys, buvęs Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos viršininkas, pilietinio judėjimas KARTU pirmininkas Povilas Urbšys.

Tai, kas vyksta šiomis dienomis Lietuvoje, akivaizdžiai parodo, jog mūsų valstybėje nėra visavertės pilietinės visuomenės. Tas faktas, kad šiandien, kai žiniasklaidos atstovai protestavo prieš STT veiksmus, šalia jų nebuvo žmonių, yra labai simptomiška. [Žiniasklaidos atstovai, surengę katučių akciją prie STT pastato, į šį renginį pabrėžtinai piliečių nekvietė, – Tiesos.lt pastaba]. Skaityti toliau

N. Puteikis. Kuriame ES šalies parlamente savo darbo vietoje suiminėjami žurnalistai? (14)

Naglis Puteikis | lrs.lt nuotr.

VSD ir prokuratūra atakavo žurnalistes kaip kadaise FNTT: patys nutekina informacija, o kitus apšmeižia, kad galėtų sekti, kratyti ir kitaip terorizuoti.

1917 m. Spalio revoliucijos metinių proga 2013 11 07 d. Lietuvos spec. tarnybos atakavo BNS žurnalistes beveik Kremliaus stiliumi – demonstratyvūs sulaikymai, kratos, pažeminimai išvedant vidury dienos kolegų akivaizdoje iš Seimo jo posėdžio metu. Žodį „beveik“ rašau todėl, kad Vladimiras Putinas ir Aleksandras Lukašenka turi galimybę pasimokyti iš Lietuvos spec. tarnybų, kaip  kovoti už „demokratiją“ ir „spaudos laisves“ – Rusijos dūmoje žurnalistų nesuiminėja. Skaityti toliau