Žymos archyvas: skulptoriai
Bus išrinkti 3 geriausi dr. J.Basanavičiaus paminklo projektai (nuotraukos) (1)
Sausio 13 – vasario 16 dienomis galima apsilankyti Vilniaus rotušėje (Kamerinėje salėje, 2 a.) ir pamatyti paminklo dr. Jonui Basanavičiui ir aikštės sutvarkymo idėjų konkurso parodą.
Sukurti paminklą ir sutvarkyti aikštę, skirtą dr. Jonui Basanavičiui įamžinti, ryžosi 16 skulptorių ir architektų pajėgos – tiek darbų, kurie šiuo metu jau vertinami Ekspertų komisijos, pateikta Vilniaus savivaldybės paskelbtame viešame konkurse.
Tai yra pats atviriausias viešas konkursas, kurios sąlygos buvo parengtos įsiklausius į visuomenės nuomonę, bendradarbiaujant su Dailininkų ir Architektų sąjungos Skaityti toliau
Paminklas tautos patriarchui: paskelbtas atviras idėjų konkursas (3)
Vilniaus savivaldybė neseniai paskelbė ilgai lauktą konkursą sukurti ir pastatyti paminklą Jonui Basanavičiui aikštėje prie Nacionalinės filharmonijos. Atvirame konkurse ji pakvietė dalyvauti kūrėjų (architektų, skulptorių) komandas, įmones ar apsijungusias jų grupes. Konkursinius darbus vertins mišri įvairių sričių ekspertų komisija.
Vertins mišri specialistų komisija Skaityti toliau
Liubavo dvaras „paseno“ pusantro šimto metų (1)
Rugsėjo 8 d. Europos parko muziejuje ir Liubavo dvaro sodyboje įvyko mokslinė konferencija „Rapolas Slizienis – tiltas tarp paribio tautų“, skirta Liubavo dvare gyvenusiam ir kūrusiam garsiam XIX a. lietuvių skulptoriui Rapolui Slizieniui (1804–881). Informacijos apie talentingą XIX a. skulptorių ir architektą, kuris gyveno, kūrė ir yra palaidotas Liubavo dvaro koplyčioje, nėra daug, tad mūsų šalies istorikai kartu su Lenkijos ir Baltarusijos kolegomis pamėgino labiau atskleisti šio talentingo menininko asmenybę bei kultūrinį to laikotarpio kontekstą. Skaityti toliau
VU Botanikos sode atidaroma neeilinė paroda po atviru dangumi (0)
Rugsėjo 10 d. 15 val. Vilniaus universiteto Botanikos sode Kairėnuose (Kairėnų g. 43) atidaroma žemės ir aplinkos meno paroda „Laikas“.
Išskirtinio ir kol kas vienintelio tradiciškai kasmet vykstančio Lietuvoje žemės meno projekto „Gamta ir menas“ tikslas – suteikti galimybę menininkams kurti gamtoje, atrasti ryšį su ja, plėtoti dialogą tarp meno, gamtos, menininko ir žiūrovo.
„Laikas“ – tryliktoji projekto paroda. Joje savo darbus pristato įvairiausių sričių Skaityti toliau
Prasideda tarptautinė miškininkystės paroda (0)
Gegužės 19 d. Girionyse (Kauno r.), Dubravos eksperimentinės-mokomosios miškų urėdijos teritorijoje, prasideda tarptautinė miškininkystės paroda „Baltijos miškai 2016“. Ji vyks tris dienas.
Parodoje demonstruojama naujausia technika ir įranga miškui atkurti, įveisti, prižiūrėti, tvarkyti ir kirsti, miškų apsaugos priemonės ir kt. Tauragės miškų urėdijos stende bus galima susipažinti su biokuro gamybos, Jurbarko miškų urėdijos – su miško kelių tiesimo ir priežiūros, Raseinių miškų urėdijos – su sanitarinės miško apsaugos, Skaityti toliau
Ruduo – puikus metas naujoms įkvėpimo paieškoms Neringoje (0)
Netrukus kalendoriuje bus žymima vasaros pabaiga, tačiau Neringa kviečia pasisemti naujo įkvėpimo, gyvybinės energijos besimėgaujant vis dar vasarišku šiltu oru, pasineriant į kūrybinį šurmulį, pasiruošiant ypatingiems įvykiams bei lemtingiems susitikimams unikalioje Kuršių nerijos aplinkoje. Čia laukiami pasaulio žmonės: kūrėjai ir keliautojai, vedami savų svajonių, vertinantys nuostabaus kraštovaizdžio, stichijų reikšmę, natūralią būtį, mokantys kurti, dirbti, o taip pat džiaugtis ir ilsėtis, kai tam ateina metas.
Visą rugsėjį menininkų mėgstamoje Mekoje tradiciškai bursis įvairūs kūrėjai: architektai, fotografai, dailininkai, skulptoriai, etninės kultūros puoselėtojai, profesionalios muzikos, teatrinio meno gerbėjai, filologijos jaunieji mokslininkai, o taip pat bėgikai, bėgantys už tai, kas jiems yra svarbu. Skaityti toliau
Medininkų pilyje atidaryta istorinių darbų paroda (0)
Gegužės 20 d. Medininkų pilyje įvyko menininkų, skulptorių, medalių kūrėjų, Lietuvos dailininkų sąjungos narių, Vilniaus dailės akademijos auklėtinių, Tarptautinės medalių federacijos (FIDEM) narių, dalyvaujančių įvairiose parodose Lietuvoje ir užsienyje Juozo Kalinausko ir Linos Kalinauskaitės parodos „Lietuvos istorija medaliuose” atidarymas.
Paroda menininkai siekia supažindinti lankytojus su patriotine dvasia persunkta jų kūryba. „Kūriniuose galite išvysti įamžintus mūšius, įvykius, asmenybes, valdovus, jubiliejus, sukaktis. Skaityti toliau
Plungės kultūros centras kviečia dalyvauti konkurse ,,Mildos kostiumas“! (0)
LR Seimas 2015 metus paskelbė Etnografinių regionų metais, siekdamas pabrėžti Lietuvos etnografinių regionų istorinę ir savitumo puoselėjimo svarbą. Šiam svarbiam įvykiui įprasminti, Žemaitijos regiono etninių tradicijų sklaidai ir savitumo tęstinumo užtikrinimui, senųjų baltiškųjų tradicijų atgaivinimui, bei šeimos ir bendruomenės papročių aktualizavimui Plungės kultūros centras organizuoja konkursą „Mildos kostiumas“. Dalyviai kviečiami užsiregistruoti iki 2015 m. balandžio 1 d.
Deivės Mildos šventė buvo vadinama meilės diena. Lietuvoje ji švenčiama gegužės 13 dieną.
Konkurso rengėjai kviečia moksleivius, dailės studentus, dizainerius, tapytojus, grafikus, skulptorius, juvelyrus, fotografus, keramikus, tekstilininkus, tautodailininkus, amatininkus, smulkias verslo įmones ir visus kitus, kurie užsiima kūrybine veikla, Skaityti toliau
Kviečia dvidešimtoji Žiemos žūklės šventė Mindūnuose (0)
Vasario 21 d. Mindūnuose (Molėtų raj.) vyks jubiliejinė – dvidešimtoji Žiemos žūklės šventė. Ši šventė pateko į įspūdingiausių, įdomiausių, smagiausių, išskirtiniausių „Terra Publicos“ išgarsintų Lietuvos švenčių šimtuką. Tradicinė Žiemos žūklės šventė MINDŪNAI 2015 šiemet ypatinga: tą dieną Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija pasirašys „Žvejybos rojaus“ projekto sutartį su Molėtų ir Zarasų rajonais. „Žvejybos rojaus“ projektas padės atkurti sunykusius žuvų išteklius ir pritrauks daugybę žvejybos entuziastų. Įžuvinimui ketinama kasmet skirti maždaug 86,8 tūkst. €, nuspręsta įžuvinti ežerus Lietuvoje populiariomis plėšriosiomis žuvimis. Žvejybos šventė – pati tinkamiausia proga šios sutarties pasirašymui.
Žūklės varžybose dalyvaus žvejai iš Latvijos. Skaityti toliau
Trijų karalių dieną Vilniuje geriausiems liaudies menininkams bus įteikti „Aukso vainikai“ (1)
Tradiciškai Trijų karalių dieną, sausio 6 d., 13 val. Lietuvos nacionaliniame muziejuje vyks jau dešimtosios respublikinės konkursinės liaudies meno parodos „Aukso vainikas“ laimėtojų paskelbimo ir vainikavimo iškilmės.
Konkursinių parodų ciklas, sumanytas ir pradėtas 2005 metais, turėjo ypatingą uždavinį – išsaugoti vertingiausius tradicinės lietuvių liaudies dailės bruožus šiandienos kultūroje, paskatinti visų dailės šakų kūrėjus dažniau ieškoti įkvėpimo senosiose tradicijose, drąsiai, savaip jas interpretuoti ir kurti. Šis sumanymas davė gražių vaisių – Lietuvoje netrūksta talentingų meistrų, metai po metų pristatančių įspūdingas savo kūrinių kolekcijas. Skaityti toliau
Kuršių Nerijoje vėl liepsnos Rudens lygės ir Baltų vienybės dienos ugnys (0)
Rugsėjo 22 d. Kuršių Nerijos Gintaro įlankoje nuo 19.30 val. vėl bus įžiebti Rudens lygės ir Baltų vienybės dienos deglai.
Kasmet pavasarį Kuršių nerijoje, Juodkrantėje, darbuojasi skulptorių būrys. Gintaro įlankoje jie palieka po įspūdingą nendrinę skulptūrą, o kartais net ir dvi. Per vasarą tos skulptūros džiugina praeivių akis, o rudenį, rugsėjo 22 dieną, būna iškilmingai sudegintos, pagerbiant Saulės palydas ir protėvių atminimą.
I. Gintaro įlankos apeigų oradininko, skulptoriaus iš Juodkrantės Alberto Danilevičiaus pagerbimas
Nendrinė skulptūra Gintaro įlankoje pirmąkart suliepsnojo 2003 metais per Skaityti toliau
Rudens lygiadienis Kuršių nerijos nacionaliniame parke (1)
Rugsėjo 22 d., sekmadienį, 19.30 val. Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija kviečia visus į Rudens lygiadienio šventę.
Juodkrantėje, Gintaro įlankoje suliepsnos menininkų sukurtos nendrinės skulptūros. Šiais metais bus išskirtinis reginys – skulptūros liepsnos akustinių spalvų fone.
Daugiau nei dešimt metų vykstantis nendrinių skulptūrų virsmas skulptūriniais laužais jau įsitvirtino bei tapo gražia tradicija Kuršių nerijoje. Šios vasaros pradžioje tarptautiniame simpoziume skulptūras iš nendrių kūrė menininkai iš Lietuvos ir Latvijos. Skaityti toliau
A.Karalius.Tas sprangus žodis Laisvė: Kultūros ministerijos konkursiniai nuotykiai (10)
Laisvės monumento Lukiškių aikštėje konkursas visiems atsibodo. 17 metų trunkantis „Laisvės“ įpaminklinimas Vilniuje apsivėlė nesibaigiančio kūrybinio ir biurokratinio nuovargio dulkėmis, skepsiu ir nepasitikėjimu savimi, savo tauta. Tačiau konkursinis Lukiškių maratonas iš naujo aktualizavo ir keletą esminių klausimų, kurie seniai buvo padėti į nacionalinį depozitą. Ar lietuvių tautai vis dar aktuali laisvė? Kokį turinį lietuvis girdi žodyje „Laisvė“? Kaip jis suvokia tautos laisvę šiandien, XXI amžiuje? Kurioje vertybių piramidės vietoje lietuvis mato laisvę ir ar sugeba ją įpaminklinti…?
Ministerija stabdo laisvės „pirkimo“ procedūrą
Ką tik Kultūros ministerija aplinkraščiu slapta informavo (viešai prieinamos informacijos kol kas nėra), jog „Lietuvos laisvės kovotojų atminimo įamžinimo Lukiškių aikštėje Vilniuje meninės idėjos projektų vertinimo komisija, vadovaujantis Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo 94 straipsnio 2 dalimi, sustabdo pirkimo procedūras, kol bus išnagrinėtos pretenzijos ir priimtas sprendimas“. Skaityti toliau
Atidaryta tarptautinė baltų skulptorių kūrybinė stovykla (1)
Gegužės 27 d., Juodkrantėje, Gintaro įlankoje, prasidėjo tarptautinis baltų skulptorių simpoziumas. Skambant melodingoms L. Rėzos kultūros centro folkloro ansamblio „Aušrinė“ dainoms, kūrybinės stovyklos pradžia pažymėta jaukiu atidarymo vakaru. Ne pirmus metus Gintaro įlanką puoš bendras brolių Vytauto ir Kęstučio Musteikių kūrybos darbas. Šiemet prie kūrybinės stovyklos prisijungė menininkai iš Latvijos Andris Kapusts ir Aida Rancane bei jaunas lietuvių menininkas Žilvinas Danys su architektu Dominu Puloku.
Didžiausia vakaro intriga tapo skulptorių kūrybinės idėjos, kurios jau netrukus įgaus materialiąją išraišką, virs įspūdingomis nendrinėmis ugnies skulptūromis ant vandens. Simpoziume dalyvaujantys skulptoriai – įvairiapusiai menininkai, Skaityti toliau
Klaipėdoje atidaroma ugnies skulptūrų fotoparoda „20 ugningų metų“ (0)
Birželio 5 d. 18 val. Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centre (Daržų g. 10) bus atidaryta ugnies skulptūrų fotoparoda „20 ugningų metų“, skirta viešosios įstaigos „Ugnis ir kaukė“ kūrybos dvidešimtmečiui paminėti.
Klaipėdoje startuojanti viešosios įstaigos „Ugnis ir kaukė“ ugnies skulptūrų fotoparoda „20 Ugningų metų“ atspindi profesionalių skulptorių darbus, atliktus ugnies misterijų „Rudens lygiadienio ugnys“, „Stichijos“, „Pasaulio medis“, „Ženklas: septyni simetrijos lygmenys“, „Ten ir čia“, „Ugniniai Vilniaus vilkai“, „Ugniniai Žalgirio eskizai“, „Dialogas su senąja Europa“, „Vilniaus laiškai Gediminui“ metu. Skaityti toliau