Žymos archyvas: sirijos konfliktas

Skelbiama apie dar vieną bandymą nutraukti ugnį Sirijoje (0)

„Twitter“ nuotr.

Įvairios užsienio naujienų agentūros patvirtina paskleistą žinią, kad tarp JAV ir Rusijos pasiektas susitarimas dėl ugnies nutraukimo Sirijoje.

Susitarimas turi įsigalioti vidurnaktį, vasario 27 dieną

Tiesa, į susitarimą neįtraukta taip vadinama teroristinė Islamo valstybė ir „Al-Nustra frontas“.

Dar vasario 12 dieną derybose dėl Sirijos konflikto sureguliavimo tarp Sergejaus Lavrovo Skaityti toliau

B. Obama: B. Asadas turės palikti prezidento kėdę (0)

Alkas.lt nuotr.

JAV prezidentas Barakas Obama kasmetinėje spaudos konferencijoje pareiškė, kad Sirijos prezidentas Bašaras Asadas daugelio savo šalies žmonių akyse prarado legitimumą ir bus priverstas palikti valstybės vadovo kėdę.

JAV prezidentas mano, kad taika Sirijoje įsivyraus, kai valdančiuosius pripažins dauguma šalies gyventojų.

B. Obamos žodžiais, laikrodžio rodyklių jau neatsuksi ir dabar reikia pasinaudoti galimybė politiniam Sirijos konflikto sureguliavimo būdui. B. Asado pasitraukimas suteiks šalies Skaityti toliau

V. Putinas: Karą Sirijoje galima sustabdyti, padedant B. Asadui (1)

Vladimiras Putinas | kremlin.ru nuotr.

Sirijos karinį konfliktą sureguliuoti galima tik stiprinant Bašaro Asado režimą, sako Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, duodamas interviu CBS televizijai.

„Ir nėra jokio kito Sirijos konflikto sprendimo būdo, tik kaip veikiančių valstybinių institucijų stiprinimas ir pagalbos jiems suteikimas, kovojant su terorizmu“ – išsireiškė Rusijos prezidentas.

Taip pat jis pabrėžė, kad būtina motyvuoti Sirijos valdžią dialogui su sveikąja opozicijos dalimi, kad būtų atliktos reformos. Skaityti toliau