Žymos archyvas: Sigita Nemeikaitė

Trakų rajono valdžia išvežė paminklą stribams į Grūto parką (2)

Sonatos M. nuotr

Tinklapis 15min.lt pranešė, kad visuomenės pasipiktinimą kėlęs Trakų rajone stovintis paminklas žuvusiems stribams ir enkavedistams antradienį buvo nukeltas ir išvežtas į Grūto parką.

Tai patvirtino Trakų rajono savivaldybės viešųjų ryšių specialistė Sigita Nemeikaitė.

„Paminklas kaip eksponatas perduotas Grūto parkui. Šis sprendimas brendo jau ilgai, tiesiog, matyt, vis pritrūkdavo politinės valios“, – sakė savivaldybės atstovė Sigita Nemeikaitė. Skaityti toliau

S.Nemeikaitė. Būti ar žūti Lietuvos universitetams? (video) (21)

Seime surengtoje konferencijoje apie šalies universitetų ir mokytojo profesijos ateitį pasisakė (iš kairės) Seimo narys Gintaras Songaila, VEU rektorius prof. Algirdas Gaižutis, Seimo nariai Vytenis Povilas Andriukaitis, Rytas Kupčinskas | Sigitos Nemeikaitės nuotr.Kokia mokytojo profesijos ateitis Lietuvoje, jeigu bus įgyvendinama suprojektuota universitetų jungimo reforma? Apie tai lapkričio 14 d. buvo  diskutuota Seime, prie apvaliojo stalo. Šią konferenciją – diskusiją surengė grupė Seimo narių kartu su Lietuvos edukologijos universitetu (LEU).

Kodėl taip svarbu kalbėti apie mokytojo profesijos ateitį, ar jai kyla realių grėsmių ir kokių? Apvaliojo stalo dalyviai dalijosi savo mintimis, paakinti ekspertų grupės siūlymų, kaip optimizuoti Lietuvos universitetų tinklą. Skaityti toliau

Į Trakus kviečia sakralinės muzikos renginių ciklas „Metų laikai“ (0)

Dainininkės A.Krikščiūnaitės sopranas vėl aidės Trakų bažnyčioje naujajame muzikos cikle „Metų laikai“. Sigitos Nemeikaitės nuotr. Rudens vėjai į Trakus atpūs naują muzikos renginių ciklą „Metų laikai“.  Pirmasis šio ciklo koncertas  vyks jau šį sekmadienį, spalio 16 dieną, 16 val. Trakų Švč. Mergelės Marijos  Apsilankymo bažnyčioje. Tai muzikos garsų nešama geroji naujiena,  kuri Trakų bažnyčioje lankys iki pat Šv.Kalėdų.

Įspūdingoje bažnyčios erdvėje šį sekmadienį skambės sakralinė muzika ir poezijos valanda „Po angelo sparnu“. Skaityti toliau

Galvės ežerą švarino ir pasaulio čempionė Simona Krupeckaitė (0)

Sigita Nemeikaitė, www.alkas.lt

Į Trakus sugrįžo galingos narų pajėgos. Apie 40 narų liepos 16-ąją, šeštadienį, ėmėsi švarinti Galvės ežero dugną. Prie šios ekologiškos akcijos mielai prisijungė ir pasaulio dviračių sporto čempionė bei rekordininkė Simona Krupeckaitė.

Šios akcijos organizatorius – patyręs  naras ir povandeninės fotografijos meistras vilnietis Gintautas Krakauskas tvirtino, kad į Trakus visada traukia sugrįžti. Jo vadovaujami narai Galvės ežero dugną valė 2005 ir 2006 metais, Skaityti toliau

Trakų istorijos muziejuje – karaimų bendruomenės fotoparoda (0)

Trakai | Sigitos Nemeikaitės nuotr.

Š. m. liepos 11 d. 16 val. Trakų salos pilies vakarinių kazematų dvejose salėse bus atidaryta fotoparoda „Karaj jollary – karaimų keliai“, atspindinti šios etninės mažumos gyvenimą Lietuvoje, Lenkijoje ir Ukrainoje 1864–1950 m.

Lenkijos karaimų bendrijos, kurios pirmininkė yra Mariola Abkovič, organizuotoje parodoje eksponuojamos nuotraukos iš šioje šalyje gyvenančių karaimų šeimų archyvų, Lopatos šeimos archyvo Prancūzijoje ir Zajončkovskių bei Špakovskių archyvų Lietuvoje. Skaityti toliau

Totoriai Trakuose su trenksmu atšvęs Sabantujų (0)

Sigita Nemeikaitė, www.alkas.lt

Sabantujus| pasauliolietuvis.com nuotrTotoriai skelbia sugrįžtantys į Trakus su dainomis ir šokiais. Birželio 18 dieną Trakų pusiasalio pilies teritorijoje vyks VII Baltijos šalių totorių Sabantujus – tradicinė totorių pavasario lauko darbų pabaigos šventė.

Pasak Lietuvos totorių bendruomenių sąjungos pirmininko Ado Jakubausko, tokio didelio masto totorių Sabantujaus Lietuvoje dar nebuvo. Tikimasi, kad į šventę Trakuose susirinks per 150 totorių iš užsienio.
Skaityti toliau

„Vilnijos“ draugija telkia ir telkiasi naujiems iššūkiams (5)

Daug svarbių, neatidėliotinų darbų dėl valstybinės kalbos, švietimo, socialinių problemų – šias gaires aptarė ir nutiesė į ateitį Vilniuje vykęs „Vilnijos“ draugijos suvažiavimas. Jo dalyviai konstatavo, kad per dvidešimt nepriklausomos valstybės metų  Vilnijos krašte šių darbų ne mažėja, o atvirkščiai – tik daugėja.

Kalbos draudimas tebegalioja?

„Prieš 107 metus panaikintas lietuviškos spaudos ir kalbos draudimas, deja, Šalčininkų ir Vilniaus rajonuose iš dalies tebegalioja“, Skaityti toliau

Lietuva ir Lenkija: ruošiantis naujam žingsniui (12)

Sigita Nemeikaitė, www.alkas.lt          

Didžiulė įtampa ir atsargus atokvėpis. Potvynis ir atoslūgis. Sunkiai nuspėjama ateitis po ūžtelėjusios audros, kuri, laimei, nepasėjo aukų. Taip būtų galima apibūdinti neseniai Seime įvykusį Lietuvos ir Lenkijos parlamentinės asamblėjos darbo grupės susitikimą.            

Pateikiame  ne vien  oficialiąją šio vizito apžvalgą, bet ir praskleidžiame  už uždarų durų vykusių derybų uždangą.         

Laukė karštos derybos Skaityti toliau