Žymos archyvas: separatizmas

Kyla karinė įtampa tarp Rusijos ir Ukrainos (0)

Ukrainos KAM nuotr.

Ukrainos valstybinė pasienio tarnyba patvirtino, kad prie sienos su užgrobtu Krymu sutelkė sunkiąją ginkluotę. Tai pasakė tarnybos vadovas Viktoras Nazarenko.

„Noriu jus ir Ukrainos piliečius patikinti, kad mes esame pasiruošę bet kokiems veiksmams“, – pranešė V. Nazarenko.

Minėtasis asmuo mano, kad Kryme viksta antrasis Rusijos hibridinio karo etapas prieš Ukrainą.

Kijevo atstovai atmetė visus Kremliaus kaltinimus, neva Ukrainos karinės žvalgybos Skaityti toliau

V. Balkus. „Separatistiniai“ regionai: ES sugrius – nepriklausomybė liks   (245)

Vitalijus Balkus | asmeninė nuotr.

Britų referendumas dėl šios šalies ateities Europos Sąjungoje išryškino jau kurį laiką pastebima tendenciją – autonomijas ar nepriklausomas valstybes norintys paskelbti regionai mato Europos Sąjungoje paramą šiam tikslui. Iš tikro kaip gi tai galėjo atsitikti, kad ilgus dešimtmečius dėl nepriklausomybės kovojusios teritorijos tampa didžiausiomis centralizuotos Europos šalininkėmis?

Europos autonomijų sąjunga 

Nepaisant to, kad ES yra įvardinama valstybių sąjunga akivaizdu, kad Briuselio įstatymams turint viršenybę prieš nacionalinius, valstybės narės yra greičiau išplėstines Skaityti toliau

Ukrainos įstatymas supykdė Rusijos remiamus teroristus (1)

novorossia.today nuotr.

Po to, kai Ukrainos Rada patvirtino įstatymą dėl autonomijos suteikimo Rytų Ukrainos regionams, neteisėtai užgrobusių žemes lyderiai grasina nesilaikyti paliaubų.

Aleksandras Zacharčenka ir Igoris Plotnickis šiandien, kovo 18 dieną, pareiškime išreiškė nepasitenkinimą dėl specialaus statuso Luhansko ir Donecko regionams. Skaityti toliau

Č. Iškauskas. Kaip kuriamos „liaudies respublikos“ (0)

ispuolis

Pasaulyje būta visokių respublikų (lot. res publica „viešasis reikalas“). Žinome antikinę Romos respubliką. Bene garsiausia ir galingiausia daugiau kaip du šimtmečius buvo labai jau demokratiškai pavadinta Abiejų Tautų Respublika (ATR) – Lietuvos ir Lenkijos federacinė monarchija, sudaryta po Liublino unijos 1569 m. ir išsilaikiusi iki pirmojo jos padalijimo 1791 m. Ir žinoma, bent trys Lietuvos respublikos (kai kas mano, kad jos buvo dvi: 1918 – 1940 m. ir nuo 1990 iki šių dienų).

Iki A. Hitlerio įsiviešpatavimo egzistavo II reichas – Veimaro respublika (1919– 933),

Skaityti toliau

Donecke – mirtinas išpuolis prieš ligoninę (video) (0)

BBC nuotr.

Šiandien, vasario 4 dieną, į Donecko mieste, kuris yra pagrindinis Rusijos remiamų teroristų (save vadinančių sukilėliais) centras, esančią ligoninę pataikė sprogmuo. Tuo metu įstaigoje buvo ne mažai žmonių. Pagal BBC žurnalistę Olgą Ivšiną, žuvo mažiausiai 3 žmonės, o sužeistų, ypač nuo stiklo duženų, skaičius dar nėra žinomas.

Prie ligoninės pastato žiojėja sprogimo kilmės duobė, dar tokį patį darinį žurnalistai aptiko tolėliau. Skaityti toliau

Dėl autobuso atakos, Ukrainoje skelbiama gedulo diena (0)

Facebook.com/oleksiy.matsuka nuotr.

Ukrainos prezidentas Petro Porošenko sausio 15 dieną paskelbė gedulo diena po to, kai sausio 13 dieną, kaip manoma, iš raketinio pabūklo buvo apšaudytas autobusas Valnovachoje. Įvykio metu žuvo 9 žmonių, dar 4 mirė vėliau, sužeista 17.

Kijevas apkaltino Rytų Ukrainos teroristus įvykdžius šį išpuolį, tačiau pastarieji savo kaltės nepripažįsta.

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka palygino autobuso tu taikiais gyventojais Skaityti toliau

Nuo Putino nukentėjęs M.Chadarkosvskis sankcijas Rusijai laiko klaida (5)

Michailas Chodorkovskis | wikipedia.org nuotr.

Sankcijų įvedimas Rusijai, kaip šaliai, yra didelė politinė klaida, kalbėdamas Europos parlamente pareiškė buvęs bendrovės „Jukos“ vadovas Michailas Chodorkovskis.

„Aš manau, kad didelė politinė klaida buvo sankcijų įvedimas Rusijai, kaip šaliai“ – pasakė M.Chodorkovskis.

Pasak jo, kol pasaulis svarsto sankcijas, Putinas Kremliuje priima Interpolo vadovą, ir pagal viską, dėkoja už kovą su opozicija. Skaityti toliau

Č. Iškauskas. Simbolinis pasipriešinimas okupantui: ar šiandien jis įmanomas (4)

Juozas Lukša-Daumantas ir Kazimieras Pyplys-Audronis (pirmoje eilėje priklaupę) prieš žygį į Vakarus atsisveikina su Tauro apygardos partizanais. 1947 m. gruodžio 16 d. | Genocido aukų muziejaus nuotr.

Juozas Lukša-Daumantas ir Kazimieras Pyplys-Audronis (pirmoje eilėje priklaupę) prieš žygį į Vakarus atsisveikina su Tauro apygardos partizanais. 1947 m. gruodžio 16 d. (Genocido aukų muziejaus nuotr.)

Lietuva – maža šalis, ir su tuo niekas nesiginčija.

CŽV sąvade „The World Factbook“ pagal užimamą plotą pasaulyje jai skiriama tik 123 vieta, o pagal gyventojų skaičių – 134 (informaciniame portale pažymima, kad 2013 m. pradžioje tų gyventojų buvo belikę kiek daugiau kaip 2,97 mln., taigi, Lietuva šiuo rodikliu dar labiau nusmuko). Skaityti toliau

A. Rudys. Dėl teritorinio vientisumo išsaugojimo. Ką turėtume daryti (11)

Audrius Rudys | respublika.lt nuotr.

Manęs, kaip Lietuvos Respublikos piliečio ir lietuvio, netenkina tie procesai, kurie vyksta Rytų Lietuvoje („Respublika“, 2014-07-11), – labai jau liūdnos pasekmės gali būti ir valstybei, ir lietuvių tautai. Tad ką turėtų daryti valstybė?

Pirmiausia turi būti atsisakyta įstatymais įteisinti oficialią lenkišką pavardžių, vietovardžių ir kitų informacinių užrašų rašybą, t.y. neleisti vizualizuoti potencialios autonomijos teritorijos ir galimo piliečių kontingento. Asmenvardžių rašymo problema spręstina sudarant galimybę asmens pageidavimu juos įrašyti norima kalba ne pirmajame paso puslapyje, Skaityti toliau

Minske P.Porošenka susitiko su V.Putinu (video) (0)

Kremlin.ru nuotr.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Ukrainos lyderis Petro Porošenka antradienį, rugpjūčio 26 dieną, paspaudė vienas kitam rankas, prasidedant deryboms Baltarusijos sostinėje dėl krizės Ukrainoje.

Abu lyderiai susitiko pirmąkart nuo birželio.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas antradienį pareiškė, kad krizės Ukrainoje neįmanoma išspręsti plečiant karinius veiksmus arba nepradėjus dialogo su rusakalbių Ukrainos rytinių regionų atstovais. Skaityti toliau

Pasirodė Rusijos karių, patekusių į Ukrainos teritoriją apklausos (video) (1)

Sustabdyta vaizdo akimirka

Rugpjūčio 25 dieną Ukrainos teritorijoje į nelaisvę pateko 10 Rusijos karių iš 331 pulko 98 oro-desantininkų divizijos.

Sulaikytieji buvo apklausti, o iš jų sužinota, kad desantininkų būrys rugpjūčio 23 dieną buvo geležinkeliu perdislokuotas į Rostovo sritį Rusijos Federacijoje, o jau 24 dienos naktį buvo pakeltas žygiui kolona į Ukrainos žemę. Apie tai, kad bus vykdomas Ukrainos sienos kirtimas žinojo tik kariuomenės vadovybė. Skaityti toliau

Pranešama apie Rusijos armijos įsiveržimą į Ukrainos žemę (0)

Liga.net nuotr.

Ukrainos kariškiai šiandien, rugpjūčio 25 dieną, praneša, kad iš Rusijos į Ukrainos teritoriją įvažiavo tankai ir šarvuoti transporteriai, kurių dalis pajudėjo Mariupolio link. Tuo metu Karinių ir politinių tyrimų centro vadovas Dmitrijus Tymčukas skelbia, kad Ukrainos jėgos struktūrų pareigūnai Rusijos karinę koloną užblokavo.

„Ukrainos sieną pažeidė kolona, sudaryta iš keliasdešimties tankų ir šarvuotųjų transporterių“, kurie įvažiavo į šalies teritoriją Skaityti toliau

Į Ukrainos teritoriją be leidimo įvažiavo Rusijos sunkvežimiai (video) (1)

dpsu.gov.ua nuotr.

Šiandien, rugpjūčio 22 dieną, negavusi Kijevo vyriausybės leidimo ir be planuotos Raudonojo Kryžiaus palydos, Maskva pasiuntė prieštaringai vertinamą humanitarinės pagalbos koloną į tetoristų valdomą Ukrainos teritorijos dalį.

Ukrainos pareigūnai penktadienį apkaltino Rusiją „tiesiogine invazija“. Sunkvežimių koloną lydi taip vadinami prorusiški separatistai. Skaityti toliau

Krašto apsaugos ministerija skiria materialinę paramą Ukrainai (9)

KAM nuotr.

Rugpjūčio 18 d. posėdžiavusi Krašto apsaugos ministerijos vadovybė, atsižvelgusi į Ukrainos pagalbos prašymus, nusprendė suteikti materialinę paramą krizės ištiktai šaliai, ją sudarys sausi maisto daviniai ir medicinos priemonės. Ukraina yra išsiuntusi pagalbos prašymus visoms NATO šalims.

„Savo parama siekiame parodyti solidarumą ir palaikymą Ukrainai”, – sakė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas. Pasak ministro, nuo stabilumo Ukrainoje priklauso ir mūsų valstybės saugumas, todėl svarbu šiai šaliai padėti ir praktinėmis priemonėmis. Skaityti toliau

Teismas pripažino, kad ikiteisminis tyrimas dėl Klaipėdos krašto atskyrimo skatinimo nebuvo išsamiai ištirtas (0)

klaipedos-krastasVilniaus apygardos teismas galutine ir neskundžiama nutartimi patenkino Seimo narių Arvydo Anušausko ir Agnės Bilotaitės skundą bei konstatavo, kad ikiteisminis tyrimas dėl Klaipėdos krašto atskyrimą skatinančios internetinės peticijos atliktas nevisiškai ir neišsamiai.

Šia nutartimi panaikinamas Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento direktoriaus Rimvydo Valiukevičiaus nutarimas atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą. Skaityti toliau

Z. Vaišvila. Ar suvokiame netolimos istorijos pamokas? (33)

V.Petrulevičiaus nuotr.

Lygiai prieš 24 metus, rugsėjo 15 d., Vilniaus ir Šalčininkų liaudies deputatų tarybos siekdamos sutrukdyti Lietuvai atsiskirti nuo Tarybų Socialistinių Respublikų Sąjungos paskelbė apie lenkų autonomijos Lietuvos SSR sudėtyje sukūrimą.

Мūsų Atgimimo istorija, kurios mokome jaunąją kartą, deja, labai supaprastinta ir deklaratyvi. Žinome, kad kažkada įsikūrė Sąjūdis, nenorime prisiminti jo tikrojo pavadinimo ir esmės. Dar žinome, kad buvo mitingai ir gražus Baltijos kelias, vėliau – Kovo 11-oji ir Sausio 13-oji. Ir viskas.

Neretas moksleivis, mano paklaustas, nuo ko Lietuva tapo nepriklausoma, Skaityti toliau