Žymos archyvas: Šarūnas Laužadis

Š. Laužadis. Ko mūsų nespėjo išmokyti Jonas Trinkūnas? (9)

Jonas Trinkūnas Rasų šventėje Vilniuje | V.Kopusto nuotr., delfi.lt

Daug senųjų tikėjimų ir religijų jau nustumtų į praeitį, tačiau visi jie turėjo didesnę ar mažesnę įtaką žmonijos raidai. Mums taip pat derėtų žinoti apie senovės lietuvių papročius ir apeigas, apie savo ar gyvenamosios vietovės vardo kilmę ir reikšmę, saugoti savo gyvenamąją aplinką ir semtis iš jos tvirtybės. Vienas iš gamtiškojo mūsų kultūros paveldo puoselėtoju buvo neseniai amžinojo poilsio atgulęs Lietuvos vyriausiasis krivis Jonas Trinkūnas.

Senovės kriviai kalbėjo apie žmogaus menkumą ir gamtos didybę

Laikas po truputį atima žmogų iš gamtos – jis tampa civilizuotu žmogumi arba, lietuviškai sakant, sumiesčionėja. Pripratę prie miesto Skaityti toliau

Ar turėtume bijoti GMO? (0)

efoto.lt nuotr.

Tiek Lietuvoje, tiek ir visame pasaulyje sparčiai populiarėja sveikos gyvensenos būdas, vis populiaresni darosi ekologiški maisto produktai. Tačiau paskutiniu metu visa tai tarytum nustumia į šalį nauja problema – sparčiai pasaulyje plintantys genetiškai modifikuoti organizmai, o XXI a. prekyba genetiškai modifikuotais organizmais (GMO) ir produktais jau tampa pasaulinės žemės ūkio produktų rinkos realybe. Daugelis į GMO žiūri su nerimu ar net baime. Ar pagrįstai baiminamės?

Genetiškai modifikuoti organizmai – tai tokie organizmai, kuriems genų inžinerijos pagalba pakeistos natūralios jų savybės. Skaityti toliau

Miškininkų obalsis: graži siela – graži aplinka! (0)

Šarūnas Laužadis, www.alkas.lt

Miško muziejus

Neįprastas šurmulys buvo apėmęs paskutinįjį gegužės penktadienį Druskininkų miškų urėdijos Miško muziejų – mokymo ir informacijos centrą „Girios aidas“. Čia, į miškininkų kūrybos dieną „Paslaptingas miško grožis“, skirtą Tarptautiniams miškų metams paminėti, kurią organizavo Generalinė miškų urėdija kartu su Druskininkų miškų urėdija, puikuodamiesi žaliomis uniformomis, sugužėjo miškininkai iš visos Lietuvos.

Parodai – konkursui buvo pateikta beveik 200 fotografijos, medžio drožybos, tapybos ir poezijos darbų. Skaityti toliau