Žymos archyvas: Rūta Medaiskytė

Kokios alternatyvos indėliams? (2)

R.Medaiskytė. Asmeninio arch. nuotr.

Namų ūkių turtas, laikomas indėlių pavidalu, nesenai siekė rekordines aukštumas. Iš dalies žemų palūkanų normų aplinka, iš dalies didėjantis vartojimas lėmė, kad dabar laikoma indėlių suma yra šiek kiek sumažėjusi palyginti su 2013 metų pradžia. Lietuvos gyventojai indėliuose III ketv. laikė 29 mlrd. litų, arba 1 proc. mažesnę sumą nei prasidedant 2013 metams.

Nepaisant itin mažų palūkanų, indėliai – dominuojanti taupymo priemonė

Gyventojų taupymo priemonių pasirinkimas yra gana būdingas visam Vidurio Rytų Europos regionui, panašią taupymo struktūrą turi tiek latviai, Skaityti toliau

Kas vėl šokdina naftą? (2)

R.Medaiskytė | T.Vinicko nuotr. (DELFI)

Šiomis dienomis pasaulio rinkose matome naują naftos kainų šuolį. Per maždaug savaitę „WTI“ rūšies naftos kaina padidėjo apie 6 proc. nuo 104 iki 110 JAV dolerių už barelį. Pagrindinė priežastis – investuotojai būgštauja dėl karinių veiksmų Sirijoje įtakos naftos kainai.

Taigi, kartojasi jau ne kartą regėtas scenarijus – politinis nestabilumas, virstantis į smurtinį-karinį konfliktą destabilizuoja ir naftos rinką.

Panašius naftos kainos šuolius dėl smurtinių neramumų Libijoje ir Egipte Skaityti toliau

„Savaitės pjūvis“ apie saulės energetiką, ekonomines prognozes ir pliušinius meškiukus (video) (0)

penki tvNaujoji Lietuvos valdžia kibo į darbus. Seimas jau priėmė Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo pataisas, kurios riboja saulės energetikos plėtrą Lietuvoje. Mes laidoje kaip tik ir aiškinamės, ar tai atitinka šalies energetikos strategiją. Iš pradžių primename įmonės BOD GROUP direktoriaus V.Janulevičiaus dar lapkritį parengtą interviu apie pasiruošimą gaminti saulės energijos elementus, o Seimo narys Linas Balsys bei Atsinaujinančių energijos išteklių konfederacijos prezidentas Martynas Nagevičius komentuoja pataisų esmę. Skaityti toliau