Žymos archyvas: rugsėjo 1-oji
Nuo rugsėjo 1 d. skirtos papildomos lėšos mokytojų algoms didinti (0)
Nauji mokslo metai atneš palankių pokyčių mokytojams: daliai jų didės atlyginimų koeficientai. Tai numato švietimo ir mokslo ministrės įsakymu patvirtintas Pedagoginių darbuotojų darbo apmokėjimo tvarkos aprašo pakeitimas.
Švietimo ir mokslo ministerija mokytojų algoms didinti nuo rugsėjo 1 d. papildomai skyrė 8 mln. eurų.
„Radome lėšų pagerinti mažiausiai uždirbančių mokytojų padėtį. Iki šiol visų pedagogų atlyginimai buvo skaičiuojami pagal tris skirtingus koeficientus: minimalų, vidutinį ir maksimalų. Nuo rugsėjo 1 d., skyrus papildomų lėšų, Skaityti toliau
Rugsėjo 1-ąją Kaunas pasitinka su 10 naujų išmaniųjų klasių (0)
Kaunas tampa išmaniųjų klasių miestu – prieš naujuosius mokslo metus 10 skirtingų miesto mokyklų įrengtos naujos „Šiuolaikinės mokymo(si) aplinkos“ klasės. Tyrimai rodo, kad naujausiais švietimo metodais ir technologijomis paremtose klasėse moksleiviai geriau atskleidžia individualius gebėjimus ir pasiekia aukštesnių rezultatų.
„Šiuolaikinės mokymo(si) aplinkos“ klasės projektą Lietuvos mokykloms bendromis pajėgomis sukūrė „Teo“, „TAMO grupė“, Skaityti toliau
Seimas nusprendė svarstyti siūlymą neleisti alkoholiu prekiauti pirmą mokslo metų dieną (0)
Seimas svarstys Alkoholio kontrolės įstatymo 18 straipsnio pataisas (projektas Nr. XIIP-933), kuriuo siūloma draudimo prekiauti alkoholiniais gėrimais netaikyti, jei rugsėjo 1 diena yra sekmadienis ir yra priimtas sprendimas perkelti pirmąją mokslo metų dieną į kitą dieną.
Pasak projektą parengusio Seimo Darbo partijos frakcijos nario Petro Čimbaro, kai rugsėjo 1 diena – pirmoji naujų mokslo metų diena – sutampa su laisvadieniais ir būna priimamas sprendimas pirmąją Skaityti toliau
Rugsėjo 1-ąją pirmokai gaus atnaujintus pasus (0)
Rugsėjo 1-ąją pirmokai gaus Švietimo ir mokslo ministerijos dovaną – Lietuvos pirmoko pasą. Šiemet po ilgos pertraukos pirmokų (29 tūkst.) bus daugiau nei abiturientų (27 tūkst.).
Atnaujintame pase vaikai susitiks su dviem herojais – guvia ir smalsia pirmoke Minte bei žaismingu jos palydovu Moku. Jie pakvies leistis į kelionę po Lietuvą, jos istoriją ir dabartį.
Kartu su herojais keliaudami paso puslapiais pirmokai supažins su reikšmingais ir įdomiais Lietuvos istorijos įvykiais, didžiausiais miestais, kariuomene, valstybės simboliais, kalba, mokykla, Lietuvos mokslo pasiekimais. Skaityti toliau
V. Juozapaitis: Norint išauklėti žmogų, reikia pačiam būti žmogumi… (1)
Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto narys Vytautas Juozapaitis: „Būtų logiška, jeigu ne patys mokytojai, o tėvai ir visa visuomenė pareikalautų pakelti atlyginimus ne kažkokiems statistiniams pedagogams, bet savo vaikų mokytojams“.
„Visi mes esame tik žmonės, o žmonėms yra būdinga klysti. Tačiau didžiausia nuodėmė yra ne pati klaida, o gyventi joje. Todėl man visada imponavo mokytojai, kurie drįsdavo prisipažinti klydę. Štai tokios pamokos yra pačios vertingiausios, formuojant žmogų“, – sako kraštietis Seimo Švietimo, mokslo ir Skaityti toliau
R. Meilutytė palydėjo pirmokus į pirmąją klasę (0)
Rugsėjo 1-oji vėl priminė glaudžius Kauno Milikonių vidurinės mokyklos ryšius su sportu. Įspūdžiai pirmokėlio, vedamo už rankos Rūtos Meilutytės, kuri iki išvykstant į Didžiąją Britaniją mokėsi šioje mokykloje, – visam gyvenimui. Čempionei, visų aukščiausio rango varžybų aukso medalių laimėtojai, pareiga palydėti mažuosius į pirmąją klasę teko kaip „abiturientei“ mat šiemet dvyliktokais tapo jos buvę bendraklasiai.
Pakalbinta Mokslo ir žinių šventės vedėjų, žymi plaukikė atviravo apie vaikystėje patirtą priešmokyklinį nerimą, galimybes suderinti mėgstamą ir privalomą veiklas. Skaityti toliau
Kaune pirmuosius mokslo metus pradėjo inžinerijos licėjus (0)
Rugsėjo 1 d. Kaune, „Purienų“ vidurinės mokyklos bazėje, atidarytas Kauno technologijos universiteto inžinerinis licėjus, kuriame bus mokoma pagal naują inžinerinio ugdymo programą. Kol kas tai vienintelė tokia mokykla Lietuvoje. Rugsėjo 1-ąją licėjuje lankėsi ir su švente bendruomenę pasveikino švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis.
Specializuoto ugdymo kartu su inžineriniu ugdymu programa skirta mokiniams, turintiems išskirtinių gabumų matematikai, gamtos mokslams, technologijoms ir inžinerinei kūrybai. Skaityti toliau
Rugsėjo 1-ąją Prezidentė sveikino Rytų Lietuvos moksleivius (video) (0)
Rugsėjo 1 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankėsi Lavoriškėse (Vilniaus r.), kur Mokslo ir žinių dienos proga pasveikino miestelio bendruomenę ir moksleivius bei įteikė Pirmoko pasus į mokyklą pradėsiantiems eiti pradinukams.
„Jūsų įgytos žinios, noras pažinti pasaulį yra ne tik Jūsų, bet ir Lietuvos gerovės pagrindas. Todėl Rugsėjo 1-oji – visos Lietuvos šventė. Būkite smalsūs, aktyvūs ir vieningi, nes jūs esate Lietuvos ateities kūrėjai“ – moksleiviams sakė šalies vadovė.
Pirmą kartą Lavoriškėse surengtoje bendroje miestelio mokyklų šventėje naujus mokslo metus Skaityti toliau
Lietuva švenčia naujųjų mokslo metų pradžią (0)
Rugsėjo 1-oji – naujųjų mokslo metų pradžia visose Lietuvos mokymo įstaigose: pagrindinėse, vidurinėse, aukštesniosiose ir aukštosiose.
Šią dieną pirmaklasiai pirmą kartą išeina į mokyklą, tad jiems tai naujo patyrimo šventė. Kiti po vasaros atostogų susitinka bendramokslius. Mokydamasis mokykloje vaikas užauga, subręsta, mokosi ne tik mokslo dalykų, bet ir bendravimo, gerų jausmų. Skaityti toliau
Prezidentė rugsėjo 1-osios proga atidengė paminklą K. Donelaičiui (video) (0)
Rugsėjo 1 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Vilniaus universiteto studentus Rugsėjo 1-osios proga ir universiteto Bibliotekos kieme atidengė atnaujintą paminklą Kristijonui Donelaičiui.
Minint K. Donelaičio 300-ąsias gimimo metines, prieš tai buvusi iš stiklo plastiko pagaminta rašytojo skulptūra perlieta į bronzinę.
„Šiandien mūsų grožinės literatūros pradininkas grįžo ten, kur ir turi būti – į mokslo ir laisvės kupiną erdvę. Skaityti toliau
Pirmoji mokytoja, ar reikia ją pažinti? (0)
Žaibišku greičiu artėja Nauji mokslo metai, Rugsėjo 1-oji. Visi su jauduliu laukiame šios rudens dienos, Mokslo ir žinių šventės.
Drąsiausiai ir ramiausiai iš visų pradinukų jaučiasi antrokai, trečiokai ir ketvirtokai, kurie pradės Naujus mokslo ir žinių metus jau žinodami, kas jų laukia mokykloje, kokia mokytoja juos pasitiks, kada reikės ateiti į mokyklą ir kodėl reikia mokytis, ruošti namų darbus.
Šiais 2014–2015 mokslo metais Lietuvos mokyklas pradės lankyti apie 28 000 pirmokų. Ar visi būsimi pirmokai į mokyklą, į pirmąją klasę, Skaityti toliau
20-oji Mokslo metų pradžios ir Laisvės dienai skirta šventė (0)
Prieš savaitę šalyje nuvilnijus ypatingai prasmingiems Baltijos kelio 25-čio renginiams, sutiksime rugsėjo 1-ąją, paženklintą svarbia istorinės atminties data – tai pirmoji Laisvės diena, kai 1993 m. rugpjūčio 31 d. 23 val. 46 min. paskutinis Rusijos karinis ešelonas paliko Lietuvą.
Ši ypatingos reikšmės data, sutapdama su Mokslo metų pradžios diena, ir jau 20-ą kartą pažymima Lietuvos muzikų rėmimo fondo Vilniuje, Simono Daukanto aikštėje rengiamu iškilmingu koncertu (LTV pagalba ji pasiekia ir visą Lietuvą), ženkliai prisideda prie jaunimo, apskritai visuomenės pilietinio ugdymo. Skaityti toliau
Ką reikia prisiminti tėvams išleidžiant vaiką į mokyklą? (0)
Rugsėjo pirmosios šventinę nuotaiką daugeliui mokinių tėvelių temdo nemažai rūpesčių. Kyla įvairiausių klausimų: kokius drabužius, apavą, kuprines ir mokyklinės kanceliarijos smulkmenas parinkti savo atžaloms ar pan. Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras primena, kad visos mokymuisi reikalingos priemonės ir apranga turi būti ne tik spalvinga, patraukli, bet ir „draugiška“ vaikų sveikatai. Skaityti toliau
H. Miuler: Europa, atsargiai! Putinas serga praeitimi (13)
Žvelgiant į pasaulį iš ašaros vidaus atrodo, kad pasaulis skęsta. Vis dėlto ašara yra toks galingas ir toks asmeniškas lęšis, kad net pats geriausias okulistas negalėtų sukurti geresnio. Okulistas pasitelkia lęšį tam, kad sugrąžintų vaizdą pasaulio tokio, koks jis yra, o ašara perteikia vaizdą, transformuotą to, kuris į pasaulį žiūri. Čia ašaros ribos ir jos stiprybė. Čia ir atsakomybė atskleisti tai, ką matai. „Ašara yra tuščia, – sako Nobelio premijos laureatės Hertos Miuler (Herta Müller) romano „Žmogus – tai didžiulis fazanas šiame pasaulyje“ personažas. – Ašara yra tuščia. Pripildyk ją vandens.“ Ašara yra kūno žodžiai, kurių jokia cenzūra Skaityti toliau
Sveikiname sulaukus naujųjų mokslo metų pradžios (0)
Rugsėjo 1-oji – naujųjų mokslo metų pradžia visose Lietuvos mokymo įstaigose. Šia proga Alkas.lt sveikina visus su šia švente ir linki geros kloties, bei siūlo žvilgtelėti į prasidėjusius mokslo metus skaičių kalba.
Naujus mokslo metus pradės 351,4 tūkst. mokinių, iš jų apie 29 tūkst. pirmokų (2 tūkst. daugiau nei 2012 m. rudenį), 1229 (13 mažiau, nei 2012–2013 mokslo metų pradžioje) bendrojo ugdymo mokyklose. Juos mokys 35,8 tūkst. mokytojų. Skaityti toliau
V.Juozapaitis. Bernardo Brazdžionio žodžiai vis dar opūs (5)
Į naują vieškelį, į naują buitį, kur niekad šiaurūs vėjai neužpūs.
Šaukiu lietuvį burtis prie lietuvio ir gyvą širdį prie gyvos širdies,
Kad tamsiame vidurnakty nežuvę, pakiltų rytmečiui gyventi ir žydėt…
Šie iki skausmo pažįstami ir tiek kartų girdėti, dainuoti, deklamuoti tautos dainiaus Bernardo Brazdžionio eilėraščio pirmųjų eilučių žodžiai, parašyti gūdžiais 1941-aisiais, kuomet sovietų išprievartauta Lietuva plūdo kraujuose ir skausmo jūroje, ir šiandien skamba kaip dvasinio tautos atgimimo priesakas. Skaityti toliau
Prezidentė paskelbė mokslo metų pradžią (0)
Rugsėjo 1 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Širvintose dalyvavo bendroje visų rajono mokyklų Mokslo ir žinių dienos šventėje. Valstybės vadovė su širvintiškiais mokiniais paskelbė naujų 2012-2013-ųjų mokslo metų pradžią šalyje.
„Šiandien mus visus vienija noras siekti mūsų vaikams geriausio. Jie – Lietuvos ateitis. Stiprios valstybės kūrimui reikia ne tik išsilavinusių, bet ir patriotiškų, tolerantiškų ir iniciatyvių žmonių. Skaityti toliau
A.Rasakevičius. Mokslo metų pradžią švęsime du kartus. Kurią dieną švęsite Jūs? (15)
Atrodo, daug mūsų šalyje paradoksų, nuo kurių jau mes užsigrūdinome ir dažnai jau nebekreipiame dėmesio į absurdiškus įstatymus ar valdžios poelgius, suprask – errare humanum est (klysti žmogiška).
Tuomet, kuomet buvo priimtas alkoholio įstatymas, draudžiantis alkoholio pardavimą visose pardavimo vietose, nustėrau – kuo dėti suaugusieji, užsienio svečiai ir t.t. Be kita ko, dieną kitą prieš šią datą visvien visi prisipirks, jų tarpe ir nepilnamečiai (kokiais kelias jie gali įsigyti svaigalų gal nereikia niekam pasakoti). Skaityti toliau
Mokyklos gali nuspręsti, kada šiemet rengti Rugsėjo 1-osios šventę (0)
Šiais metais Rugsėjo 1-oji, Mokslo ir žinių diena, bus šeštadienį. Todėl pačios mokyklos turėtų pasirinkti, kada rengti mokslo metų pradžios šventę: ar šeštadienį, ar pirmadienį, rugsėjo 3 dieną. Pamokos mokyklose turi prasidėti pastarąją dieną.
„Nors mokyklos dėl mokslo metų pradžios šventės gali apsispręsti pačios, manytume, kad poilsio diena daugumai mokinių tėvų yra palankesnė. Daugiau jų galėtų apsilankyti savo vaikų mokyklose, Skaityti toliau
Išsilavinusi tauta – stipri valstybė (nuotraukos) (3)
Ketvirtadienis, rugsėjo 1 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Mokslo ir žinių dienos proga apsilankė Molėtuose ir dalyvavo Mokslo metų pradžios šventėje Molėtų pradinėje mokykloje.
„Pirmokėliai, šiandien yra šventė, kuri kiekvienam išlieka atmintyje ir širdyje. Prisimenu savo pirmąją dieną mokykloje, kai ėjau su didele viltimi ir virpančia širdimi. Čia rasite žmones, kurie išmokys jus ne tik rašto, bet ir gyvenimo, uždegs jūsų meilę tėvynei. Jie – mokytojai visam gyvenimui. Linkiu jums gerai mokytis ir rasti draugų. Būkite smalsūs ir darbštūs, būkite verti Lietuvos“, – sakė Prezidentė sveikindama Molėtų ir visos Lietuvos mokinius, tėvelius ir mokytojus Mokslo ir žinių dienos proga. Skaityti toliau
Visuomeninės organizacijos sveikina rugsėjo 1-osios proga ir smerkia Lenkų rinkimų akcijos veiksmus (2)
Rugsėjo 1-osios proga keturios visuomeninės organizacijos išplatino bendrą pareiškimą-sveikinimą su mokslo metų pradžia:
SVEIKINAME SU NAUJŲ MOKSLO METŲ PRADŽIA.
Mokslo metų pradžia visiems yra didelė šventė. Skaityti toliau
Valdovų rūmai Mokslo ir žinių dieną kviečia į nemokamas ekskursijas (0)
2011 m. rugsėjo 1 d., ketvirtadienį, Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų darbuotojai kviečia studentus, pedagogus, vyresnių klasių moksleivius ir jų tėvelius kartu paminėti Mokslo ir žinių dieną bei iš arti susipažinti su šiuo metu atkuriamais Valdovų rūmais.
Lankytojai išvys XIII a. pab.–XVII a. pr. autentiškus Žemutinės pilies mūrus, sudėtingas šiuolaikines konstrukcijas, kurios padėjo išsaugoti unikalų mūsų paveldą. Skaityti toliau