Žymos archyvas: Rudnosiukas

T.Dirgėla. Vytautas V. Landsbergis: „Didžiausias švietimas yra namuose, prie pietų stalo“ (video) (0)

Vytautas V. Landsbergis su dukra Severija ir Bete | asm. nuotr.

Alkas.lt tęsia naują skiltį – „Lietuvos Kūrėjai“ apie žmones kuriančius Lietuvoje, kuriančius Lietuvai ir kuriančius Lietuvą. Skiltį remia Lietuvos spaudos radijo ir televizijos rėmimo fondas.

kai grumstas nurieda nuo kalno
kai kalnas nurieda nuo grumsto
kai kumštis grumstą sudaužo
nurieda per veidą akmuo Skaityti toliau

Šmaikščiai išmintingos Rudnosiuko istorijos (0)

A.Storpirštis spektaklyje „Visiškas Rudnosiukas“ | J.Levino nuotr.

Aukštas, lieknas, aštrių veido bruožų… Atrodytų, tai solidžiuose ir sunkiuose spektakliuose vaidinančio aktoriaus-tragiko savybės. Tačiau jaunasis Ainis Storpirštis, įžengęs į sceną su „Rudnosiuko istorijomis“, spektakliui įsibėgėjant pamažu tampa pačia trapiausia būtybe – Rudnosiuku.

Šis personažas savo pirmuosius žingsnius žengė dar XX amžiaus devintojo, o gal net aštuntojo dešimtmečio Vytauto V.Landsbergio eilėraščiuose. Rudnosiukas augo, kartu augindamas ir savo gyvenimo istorijas.

Spektaklis prasideda tradiciškai: lagaminas, trys žibintai, trys skirtingo aukščio taburetės, Skaityti toliau

V. V.Landsbergio „Rudnosiuko istorijos“ persikėlė į teatro sceną (2)

V.V.Landsbergio spektaklis „Atėjau, pamačiau, negalėjau" Kompanija „Laimingi žmonės” lapkričio 6 d. ir 10 d., 19 val. Vilniuje, „Lėlės” teatre bei lapkričio 11 d. ir 14 d., 18 val. Kauno valstybiniame lėlių teatre pristato PREMJERĄ – režisieriaus Vytauto V. Landsbergio spektaklį „Atėjau, pamačiau, negalėjau” (arba – „Visiškas Rudnosiukas”).

„Pirmas vaikas visuomet būna netikėtas pačiam sau”, – apie naują spektaklį, pastatytą pagal pirmąją savo pasakų ir anekdotų knygą „Rudnosiuko istorijos”, kalba režisierius Vytautas V. Landsbergis.

Rudnosiukas – tai kiekviename iš mūsų gyvenantis vaikas, niekaip neišmokstantis gyventi pagal suaugusiųjų pasaulio taisykles. „Ko siekiu Rudnosiuko istorija? Kad mes nesurimtėtume, kad prisimintume vaikystę, nusimetę oficialumo kaukę. Skaityti toliau

Vytautas V. Landsbergis. Rudnosiuko priešas (video) (0)

Vytautas V. LandsbergisKai Rudnosiukas grįžo iš tremties jau namo – į savo gimtą mišką, jisai labai nustebo pamatęs, kad tam miške labai daug priešų – kaip labai pasikeitė visi žvėrys ir žmonės.

Rudnosiukas šiap pats neturėjo priešų, bet priešai jį turėjo. Jam buvo labai sunku. Jisai nenorėjo turėti priešų.  Jisa priešinosi priešų turėjimui. Savo priešais jis laikė savo negerus  negerus poelgius kurie yra priešiški jo geriem poelgiams. Bet niekas tuo netikėjo. Skaityti toliau

V.V.Landsbergio „Rudnosiuko istorijos“ išeina į teatro sceną (1)

Ainis Storpirštis

Kompanija „Laimingi žmonės” pristato premjerą – režisieriaus Vytauto V. Landsbergio spektaklį „Atėjau, pamačiau, negalėjau” (arba – „Visiškas Rudnosiukas”).

„Pirmas vaikas visuomet būna netikėtas pačiam sau“, – apie naują spektaklį, pastatytą pagal pirmąją savo pasakų ir anekdotų knygą „Rudnosiuko istorijos“, sako režisierius Vytautas V. Landsbergis.

Rudnosiukas – tai kiekviename iš mūsų gyvenantis vaikas, niekaip neišmokstantis gyventi pagal suaugusiųjų pasaulio taisykles.

„Ko siekiu Rudnosiuko istorija? Kad mes nesurimtėtume, kad prisimintume vaikystę, Skaityti toliau

V.V.Landsbergis. Rudnosiukizmas (0)

V.V.Landsbergis

Nuo ko prasideda rudnosiukizmas? Kokie bruožai, kokie simptomai yra būdingiausi rudnosiukams? Vienas iš pagrindinių simptomų yra vienatvė. Rudnosiukai  ganėtinai vieniši.

Konkrečiai tai prasidėjo kai Rudnosiukui buvo šeši metai. Jisai žaidė žaidė kieme su ežiu… paskui grįžo namo ir – neberado mamos. Šaukė: mama mama kur tu!? Nieks neatsilėpė. jis tada jos ieškojo. Palindo po kėde kur mama visada parašydavo raštelį Rudnosiukas perskaitė: „Aš susirgau, mane išvežė į skruzdėlyną, šaldytuve yra uogienės. Bučiuoju“. Skaityti toliau