Žymos archyvas: rudens gerybių šventė

Derliaus šventė Raudondvaryje „Rudens sambariai 2015“ (0)

Rudens sambariai | Rengėjų nuotr.

Rugsėjo 5 d., šeštadienį, Raudondvario dvaras vilios rudens gėrybėmis, dainomis ir šokiais – čia vyks tradicinė Kauno rajono bendruomenės šventė „Rudens sambariai 2015“. Renginio pradžia – 12 val.

Sambarių pavadinimas mena senas baltiškas tradicijas, kai rugsėjo pabaigoje,per rudens lygiadienį, mūsų protėviai džiaugdavosi derliumi, vaišindavosi alumi, taip garbindami  Alutinį, o kitai dievybei – Žemininkui aukodavo gyvulius. Skaityti toliau

Kviečia rudens gėrybių ir bendruomenių amatų mugė Kaune (0)

Rugsėjo 6–8 dienomis Kaune, Laisvės alėjoje  tris dienas vyks tradicinė „Rudens gėrybių ir bendruomenių amatų mugė“. Čia bus galima pasigrožėti vaisių, daržovių derliumi, įsigyti ne tik rudens gėrybių, bet ir įvairių tautodailės gaminių.

Jau šeštą kartą vyksianti mugė tampa gražia rudens pradžios tradicija. Po atostogų sugrįžę kauniečiai, miesto svečiai patenka į linksmą, nuotaikingą šurmulį Laisvės alėjoje.  Čia susirenka darbščiausi ūkininkai, geriausi amatininkai, talentingiausi tautodailininkai iš visos Lietuvos. Skaityti toliau

Kaune vyks „Derliaus šventė – 2012“ (0)

efoto.lt, Dianos nuotr.

Rugsėjo 7–8 dienomis Kaune  šurmuliuos respublikinė rudens gėrybių ir amatų mugė „Derliaus šventė 2012“. Į Laisvės alėją savo gėrybes suveš ūkininkai, sodininkai, daržininkai ir amatų meistrai bei tautos menininkai.

Mugėje bus ne tik daug rudens gėrybių, muzikos ir dainų. Šventėje gausiai dalyvaus akademinis jaunimas. Penkios įvairių universitetų komandos Kauno valstybinio muzikinio teatro sodelyje kurs ypatingus kilimus, kompozicijas ir puokštes. Jie parodys išradingumą, Skaityti toliau

Punskiečiai atšventė rudens gerybių šventę (video) (2)

Rudens gerybių šventė Punske | punskas.pl videoreportažo stop kadrasRugsėjo 18 d. sekmadienį Punsko lietuvių liaudies kultūros centre (LLKC) vyko Rudens gėrybių šventė.

Švente dainomis ir muzika užpildė Punsko gimnazijos moksleivių ir Marijampolės Sūduvos gimnazijos folklorinio ansamblio „Klevelis“ dalyviai, o visus į šokio sūkurį įsuko Punsko krašto muzikinė grupė „Sodžius“.

Punsko lietuvių kultūros namų klojimo teatras šventės dalyviams parodė spektaklį „Nenuorama žmona“. Skaityti toliau