Žymos archyvas: putinizmas

Č. Iškauskas. Tautos vienybės diena – paprasto putinizmo išraiška (4)

Vladimiras Putinas |Rusijos URM nuotr.

Rusijoje nuošė Tautos vienybė diena: pranešta, kad Maskvos gatvėmis pražygiavo apie 85 tūkst. demonstrantų. Pagrindinis šūkis – „Mes vieningi!“. Ne pagrindiniai šūkiai: „Visi už Rusiją, Rusija – už visus!“, „Kai mes vieningi, tada nenugalimi!“, „Už vienybę nuo Kamčiatkos iki Krymo!“ ir t.t. Kolonų priešaky žygiavo partijos „Vieningoji Rusija“ lyderiai ir, žinoma, Vladimiras Žirinovskis. Eiseną saugojo 6000 policininkų, kareivių ir draugovininkų. Niekas nesuimtas.

Lapkričio 4 dieną būrys „nacionalistų“ taip pat susirinko Maskvos Liublino rajone ir išskleidė plakatus „Rusai prieš karą Ukrainoje!“, „Šalin diktatūrą!“, Skaityti toliau

Maskvoje surengtas „Antimaidano“ žygis (6)

Socialinių tinklų nuotr.

Šeštadienį, vasario 21 dieną, Maskvoje, Revoliucijos aikštėje, buvo surengtas „Antimaidano“ judėjimo mitingas „Metai po Maidano. Neatleisim. Neužmiršim“, skirtas valdžios pasikeitimo Ukrainoje metinėms.

Rengėjai teigia, kad į mitingą susirinko 50 tūkst. žmonių, Rusijos VRM atstovų duomenimis, manifestantų buvo apie 35 tūkstančius. Maskvos valdžia buvo davusi leidimą tik 10 tūkstančių dalyvių.

Mitinguotojai kvietė neleisti Rusijoje įsiplieksti „oranžinei revoliucijai“. Be kitų, akcijoje dalyvavo ir taip vadinamos „Novorosijos“ parlamento vadovas Olegas Carevas. Skaityti toliau