Žymos archyvas: pso
Ką gerti vaikams? Mitybos žinovė apie vandenį ir kitus gėrimus (0)
Kovo 22 dieną paminėjome Pasaulinę vandens diena, kuria siekiama visuomenei priminti apie vandens svarbą žmogaus sveikatai. Sveikatai palankaus maisto technologė ir mitybos žinovė Raminta Bogušienė ta proga atsakė į tėveliams rūpimus klausimus, susijusius su vaikų gėrimais.
Viešojoje erdvėje vis dar gajūs prasimanymai: vanduo, kai duodame vaikams, turi būti virintas, o sultys (ypač jei dar šviežiai spaustos) – geriau nei vanduo, – skelbiama pranešime žiniasklaidai.
– Kiek vandens vaikui reikia išgerti per dieną? Skaityti toliau
Kaip laimėti karą neturint ginklų: stebuklai, kuriuos daro karinės psichologinės operacijos (0)
Psichologiniai karai vykdomi įvairiose srityse – nuo karybos ir politikos iki ekonominių ir socialinių santykių. Kariaujama be tiesioginės konfrontacijos, fiziškai nenaikinant karinių ir/ar civilinių priešininko išteklių. Šio karo tikslas – sukeliant teigiamus ar neigiamus jasumus ir netgi audringas masines reakcijas, keisti priešininko karių ir visuomenės dvasines ir dorovines nuostatas, pažiūras ir įsitikinimus. Propagandinė informacija, gali kelti įvairius jausmus, pavyzdžiui, kelti kariams šeimos, Tėvynės ilgesį arba nepasitikėjimą savo vadovybe.
Psichologinio karo esmė, ir jo poveikio priemonės Skaityti toliau
M. Štelemėkas. Alkoholio kontrolės baubai artėjant rinkimams (atsakymas R. Valatkai) (4)
Rinkimų kampanijai įsibėgėjant kova su alkoholiu tapo „einama“ tema, o savo nuomonę apie tai, akivaizdu, Lietuvoje turi visi. Savo sekmadieniniame komentare aktualias ir tikrai mitams imlias alkoholio kontrolės vietas palietė apžvalgininkas Rimvydas Valatka. Vis dėlto daugeliu atvejų sunku sutikti su R. Valatkos išsakyta nuomone, o Lietuvos sveikatos mokslų universiteto tyrimo duomenys tiesiog klaidingai aiškinami.
Skaitant Valatkos rašinį, nejučia prisiminiau daugiau nei prieš metus vykusią tarptautinę konferenciją Rygoje, kuri kaip tik buvo orientuota į trijų Baltijos šalių alkoholio kontrolės palyginimą bei vyko mokslinių Skaityti toliau
PSO: Šalys privalo įteisinti abortus, prostituciją ir lyties keitimo operacijas (2)
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) neseniai įsitraukė į kultūrinius karus ir išleido pareiškimą, kuriame teigiama, kad visos šalys privalo pašalinti apribojimus abortams (net vėlyvo nėštumo atveju), sudaryti galimybes lyties keitimo operacijoms ir pašalinti bet kokius kriminalinius apribojimus nesantuokiniams lytiniams santykiams, prostitucijai ir homoseksualiam elgesiui.
Šis pranešimas priimtas kaip „svarbus ir ilgai lauktas“ vienos Australijos interseksualų aktyvistų grupės dar ir dėl to, kad „jame randamas specialus skyrius interseksualiems žmonėms, kaip ir kitoms stigmatizuojamoms socialinėms grupėms, įskaitant lesbietes, gėjus vyrus ir transseksualus“. Skaityti toliau
Visuomenė, nugirdydama savo vaikus, daro nusikaltimą (peticijos pasirašymas) (0)
Blaivūs masiniai renginiai, specializuotos alkoholio parduotuvės, alkoholio akcizo didinimas ir jokios alkoholio reklamos? Kokia iš to nauda? Kodėl turėtume atsisakyti muzikos festivalių, miesto švenčių ir kitų visai šeimai skirtų viešų renginių, kuriuos apvainikuoja besaikis girtavimas, triukšmas, agresyvi aplinka bei muštynės? Kodėl mums turi rūpėti, kad visa tai vyksta vaikų bei paauglių akivaizdoje?
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) paskelbė, kad pagal suvartojamą alkoholio kiekį, tenkantį vienam vyresniam nei 15 metų žmogui, Lietuva yra trečioje vietoje pasaulyje (tarp Europos Sąjungos valstybių Lietuva užima PIRMĄ VIETĄ). Skaityti toliau
V. Sinica. Biopolitika: mirtininkai sumokės už jūsų išdykavimus (15)
Kas Lietuvoje sieja lytinio švietimo pamokas ir nutraukiamą finansavimą diabetu sergančiųjų vaistams? Net labai daug. Visus juos logine grandine susiejo pirmoje 2014 metų pusėje socialdemokratų Seime teikti projektai ir jų deleguoto Sveikatos apsaugos ministro Vytenio Andriukaičio sprendimai. Pastarąjį ministro poste keičiant dar radikalesnes kairiąsias pažiūras demonstruojančiai ir pirmomis darbo dienomis diskusijai dėl vaikų eutanazijos visuomenę spėjusiai pakviesti Rimantei Šalaševičiūtei, aptariami procesai turėtų įgauti pagreitį.
Nuo lytinio švietimo… Skaityti toliau
Mažėjant vakcinacijai, auga infekcinių ligų rizika (0)
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras primena, kad pasaulyje yra net 28 ligos, nuo kurių efektyviausia apsaugos priemonė yra vakcina. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, gerais vakcinacijos rodikliais laikoma, kai paskiepytųjų skaičius šalyje ir jos regionuose siekia ne mažiau kaip 95 proc. tikslinės grupės asmenų.
Nuo 2009 m. iki 2012 m. Lietuvoje stebimas žymus visų pozicijų skiepijimo apimčių mažėjimas, pvz. 2012 m. vienerių metų vaikų skiepijimo nuo poliomielito apimtys siekė 92,8 proc. Skaityti toliau
Kačių platinama toksoplazmozė pavojingiausia nėščioms moterims (0)
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, Lietuvoje iki šių metų liepos užregistruoti 64 toksoplazmozės atvejai, vienas iš jų – įgimtos, kai užsikrėtusi motina infekciją perdavė kūdikiui. Nors sergamumas toksoplazmoze ketvirtadaliu mažesnis nei pernai tuo pačiu metu, svarbu nepamiršti, kad toksoplazmozė yra viena pavojingiausių ligų, kurią platina katės, ir ypač jos turėtų saugotis nėščios moterys.
Toksoplazmozė – tai liga, kurią sukelia pirmuonys – maži vienaląsčiai organizmai, vadinami toksoplazmomis. Toksoplazmozė nustatoma atlikus kraujo tyrimus.
Skaityti toliau
Dirbtine saule mėgaukimės atsargiai (0)
Vilniaus visuomenės sveikatos centras vykdydamas savo kasdienę veiklą bei reaguodamas į aktualias visuomenės sveikatos problemas 2013 m. gegužės 23 d. surengė seminarą-viešąją konsultaciją, skirtą soliariumų paslaugų teikėjams. Renginio tikslas buvo atkreipti soliariumų paslaugų teikėjų dėmesį į saugių paslaugų teikimo principus, visuomenės sveikatos saugos reikalavimus, kad būtų sumažintas neigiamas ultravioletinių spindulių poveikis visuomenės sveikatai. Renginyje aptarti soliariumų įrengimo ir priežiūros klausimai, dažniausiai nustatomi visuomenės sveikatos saugos reikalavimų pažeidimai, Skaityti toliau
Reikia rūpintis vaikų sveikata (0)
Prasideda vasara, kuri netrukus prabėgs, ir vėl reikės lydėti vaikus į darželius ar mokyklas. Vilniaus visuomenės sveikatos centro specialistai primena, kad daugelio užkrečiamųjų ligų, kurios kelia grėsmę daug laiko praleidžiant gamtoje arba kolektyvuose, galima išvengti vaikus laiku paskiepijus.
Skiepų svarba
Šių metų balandžio 20 dieną Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) iniciatyva Lietuvoje pirmą kartą paminėta Nacionalinė skiepų diena, kuria akcentuota vakcinacijos svarba. Skaityti toliau
PSO išreiškia nerimą dėl Europoje augančio atsparumo vaistams (0)
www.alkas.lt
Pasaulinė sveikatos diena (balandžio 7-oji) šiemet skelbia: „Vartokime antimikrobinius vaistus atsakingai. Netinkamai gydantis šiandien, rytoj jie bus neveiksmingi“. Pagrindinė šios dienos idėja – atkreipti valdžios ir visuomenės dėmesį į kompleksines žmonių sveikatos problemas, kurias sąlygoja atsparumas antimikrobiniams vaistams, bei pakviesti kartu imtis neatidėliotinų daugiasektorinių veiksmų sveikatos stiprinimui.
Kasmet vien tik Europos Sąjungoje daugiau nei 25 000 žmonių miršta nuo infekcijų, sukeliamų antibiotikams atsparių bakterijų, Skaityti toliau