Žymos archyvas: Pilietybės įstatymo pataisa

Lietuvai prisiekė 22 nauji piliečiai (1)

VRM nuotr.

Vidaus reikalų ministerijos Baltojoje salėje įvyko iškilmingos pilietybės priesaikos iškilmės, kurių metu vidaus reikalų viceministras Justas Pankauskas priėmė 22 asmenų priesaiką Lietuvos Respublikai.

„Sveikinu Jus visus tapus Lietuvos piliečiais. Pilietybė – tai ne tik įstatymai, teisės aktų sąvadas. Noriu palinkėti, kad Lietuvos pilietybę kiekvienas turėtumėte ir suvoktumėte savo širdyse ir protuose. Gaudami pilietybę, gaunate ne tik visas Lietuvos Respublikos piliečio teises, bet ir pareigas, todėl linkiu, kviečiu ir raginus Jus Skaityti toliau

Prezidentė pasirašė įstatymą, kad nusipelnę asmenys galės turėti dvigubą pilietybę (0)

A.Sartanavičiaus nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Pilietybės įstatymo pataisas, kuriomis numatoma, kad ypatingų nuopelnų mūsų šaliai turintiems Lietuvos piliečiams bus įtvirtinta teisė turėti dvigubą pilietybę, neatsisakant Lietuvos piliečio paso, rašoma pranešime.

Prezidentės teiktomis pataisomis numatyta, kad Lietuvos pilietis, turintis ypatingų nuopelnų mūsų valstybei ir įgijęs kitos valstybės pilietybę, galės išsaugoti Skaityti toliau

Ypatingų nuopelnų Lietuvos valstybei turintis pilietis galės turėti dvigubą pilietybę (2)

Seimas | alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Seimas priėmė Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės teiktas Pilietybės įstatymo pataisas (projektas Nr. XIIP-2453(2), kuriomis nutarta įtvirtinti galimybę Lietuvos piliečiui, turinčiam ypatingų nuopelnų Lietuvos valstybei, turėti ir kitos valstybės pilietybę. Už naujas nuostatas balsavo 86 Seimo nariai, prieš – 1, susilaikė 2 parlamentarai.

Pagal įstatymo pakeitimus, Respublikos Prezidentas, vadovaudamasis šiuo įstatymu, galės priimti sprendimą, Skaityti toliau

Seimo Konstitucijos komisija pritaria referendumui dėl dvigubos pilietybės (8)

Seimas | alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Gruodžio 16 d. Seimo Konstitucijos komisijos posėdyje nutarta pritarti Seimo narių grupės pateiktam Lietuvos Respublikos nutarimo „Dėl referendumo dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo paskelbimo“ projektui Nr. XIIP-298 dėl privalomojo referendumo dėl dvigubos pilietybės paskelbimui ir pasiūlyti, kad Konstitucijoje būtų įtvirtinta, jog „Lietuvos Respublikos piliečiai, pilietybę įgiję gimdami, konstitucinio įstatymo nustatytais pagrindais gali būti kartu ir kitos valstybės piliečiais. Skaityti toliau

Ypatingų nuopelnų Lietuvos valstybei turinčiam piliečiui numatoma suteikti galimybę turėti dvigubą pilietybę (0)

Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Seimas po svarstymo pritarė Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės teiktoms Pilietybės įstatymo pataisoms (projektas Nr. XIIP-2453(2), kuriomis siekiama įtvirtinti galimybę Lietuvos piliečiui, kuris turi ypatingų nuopelnų Lietuvos valstybei, turėti ir kitos valstybės pilietybę. Už naujas nuostatas balsavo 63 Seimo nariai, prieš balsavusių nebuvo, susilaikė 5 parlamentarai. Tam, kad jos būtų priimtos, Seimas turės balsuoti dar kartą.

Pagal įstatymo pakeitimus, Respublikos Prezidentas, vadovaudamasis šiuo įstatymu, Skaityti toliau

Lietuva bandys susigrąžinti Ž.Ilgauską (11)

Ž.Ilgauskas | „Wikipedia“ nuotr.

Pasklidus žiniai, kad JAV pilietybę įgijęs krepšininkas Žydrūnas Ilgauskas neteks lietuviško paso, suskubta taisyti padėtį.

Prezidentūra teikia Pilietybės įstatymo pataisas, kuriomis ypatingų nuopelnų mūsų šaliai turintiems Lietuvos piliečiams bus įtvirtinta teisė turėti dvigubą pilietybę neatsisakant Lietuvos piliečio paso.

Pagal dabar galiojančius įstatymus, ypatingų nuopelnų mūsų Skaityti toliau

Tarp Prezidentės teikiamų Seimui įstatymų ir pilietybės klausimas (0)

D.Grybauskaitė. R.Dačkaus nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentė siūlo Seimui į rudens sesijos darbotvarkę įtraukti 11 anksčiau inicijuotų įstatymų ir kitų teisės aktų projektų, taip pat 13 naujų įstatyminių iniciatyvų.

Valstybės vadovės įstatymų iniciatyvos remiasi antrosios kadencijos prioritetais, nukreiptais į atsakomybės, saugumo ir teisingumo įtvirtinimą Lietuvos gyvenime.

„Įstatymai turi ginti Lietuvos pilietį kiekvienu atveju, kai jis susiduria su nesąžiningumu. Skaityti toliau

R.Šimašiaus pataisa buvo išbraukta iš Seimo svarstymo dienotvarkės (7)

R.Šimašius

Seimo narys Remigijus Šimašius kartu su savo bendraminčiais buvo įregistravęs Pilietybės įstatymo pakeitimo projektą, kuriuo siūloma įteisinti naują sąvoką – „Lietuvos vardo garsinimas“, tačiau šiandien, lapkričio 7 dieną jo svarstymas Seime buvo išbrauktas.

R.Šimašiaus pateikta pataisa, pagal kurią išimties tvarka Prezidentas pilietybę galėtų suteikti šiek tiek platesniais atvejais (ne tik kai didinama Lietuvos galia, bet ir kai teigiamai garsinamas jos vardas).

Seimo teisės departamentas padarė išvadą, kad neva siūloma pataisa galimai prieštarauja Konstituciją ir jos aiškinimą. Skaityti toliau

Prezidentė prašo Konstitucinį Teismą išaiškinti pilietybės teikimo plėtros galimybes (3)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Sausio 14 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, naudodamasi Konstitucijos ir įstatymų suteikta teise, kreipiasi į Konstitucinį Teismą išaiškinimo dėl pilietybės teikimo plėtros galimybių.

Šalies vadovės teigimu, šiuo metu pilietybės teikimo tvarka yra griežta, o visuomenėje vykstančios permainos keičia žmonių lūkesčius. Todėl būtinas aiškus atsakymas, ar norint išplėsti Lietuvos Respublikos pilietybės teikimo galimybes pakanka Pilietybės įstatymo pataisų, ar tam būtina keisti Konstituciją.

Prezidentė prašo išaiškinti 2003 m. gruodžio 30 d. ir 2006 m. lapkričio 13 d. Konstitucinio Teismo nutarimų nuostatas ir atsakyti, ar galima tik įstatymu, nekeičiant Konstitucijos, Skaityti toliau