Žymos archyvas: Petras Dirgėla

A. Guščius. Pamatinis statusas „Karalystėje“ (0)

Petras Dirgėla (1947-2015) | wikipedia.org, R. Tamošaičio nuotr.

Opių klausimų ir dėl Lietuvos praeities, ir dėl jos ateities nestokojama.  Neseniai išėjo dialogo knyga Apie Karalystę: Petrą Dirgėlą kalbina Vilius Bartninkas.  Vilnius, „Naujasis Židinys-Aidai“, 2016.

Joje aplankytas jau sergantis Petras Dirgėla atsakė į lakoniškai pateiktus antikinę filosofiją studijuojančiojo V. Bartninko klausimus. Klausimai siauri, bet atsakymai platūs, juose ir asmeninė rašytojo patirtis, ir apmąstymai apie istorinį Lietuvos likimą.  Knyga buvo aptarta Rašytojų sąjungoje, – susirinko daug rašytojų, skaitytojų.  Apie knygą parašė rašytoją gerai pažinojusi ir jo kūrybą giliai išmananti profesorė Jūratė Sprindytė Skaityti toliau

Netekome rašytojo Petro Dirgėlos (2)

Petras Dirgėla | lrs.lt nuotr.

Kovo 29 dieną, eidamas 68 metus, mirė žinomas rašytojas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Petras Dirgėla.

Prozininkas ir eseistas gimė 1947 m. vasario 21 d. Žvaginiuose, Endriejavo valsčiuje. Baigė Gargždų vidurinę mokyklą. Studijavo VU lietuvių kalbą ir literatūrą.

1972 m. įstojo į Lietuvos rašytojų sąjungą. Tais pačiais metais pradėjo dirbti žurnalistinį darbą. Rašytojas dirbo „Gimtojo krašto“, „Komjaunimo tiesos“ redakcijose, bendradarbiavo su Lietuvos kino studija.

Ilgametis žurnalo „Metai“ darbuotojas, vyr. redaktoriaus pavaduotojas. Skaityti toliau

Mirė rašytojas, prozos patriarchas Jonas Mikelinskas (audio) (1)

jonas-mikelinskas-respublika.lt-nuotr.

Sausio 25 d. mirė Lietuvos prozos patriarchas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, rašytojas, publicistas Jonas Mikelinskas.

Velionis pašarvotas Šv. Jonų bažnyčioje. Atsisveikinimas su rašytoju – sausio 27 d. nuo 14 val. Karstas išnešamas sausio 28 d. 14 val. Laidojama Vilniaus Antakalnio kapinėse.

Užuojautą dėl rašytojo, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato mirties pareiškė prezidentė ir kiti Lietuvos vadovai.

Skaityti toliau