Žymos archyvas: Olga Žalienė

Trumpam duris atveria atnaujinamas Lietuvos jūrų muziejus (0)

Jūrų muziejaus nuotr.

Birželio 24 dieną atidaromos Lietuvos jūrų muziejaus parodos, įsikūrusios Nerijos forte: akvariumas, jūrų faunos, jūrų paukščių ir žinduolių bei laivybos istorijos.

Pasak muziejaus direktorės Olgos Žalienės, tai puiki galimybė paskutinį kartą iki rekonstrukcijos pamatyti istorinį akvariumo vaizdą, kuris nesikeitė 35 metus.

„Tiek laiko jau prabėgo nuo Jūrų muziejaus atidarymo Kopgalyje, – sako direktorė Skaityti toliau

Lietuviams gamtos išsaugojimas rūpi labiau nei estams ar latviams (nuotraukos) (0)

Baltijos pilkieji ruoniai | Organizatorių nuotr.

Lietuvoje vykdytos iniciatyvos, siekiančios paremti Lietuvos jūrų muziejų, metu buvo surinkta daugiau negu 32 tūkstančiai litų (9306 eurų). Ši suma net tris kartus viršija paramą, surinktą Latvijos Slitere (Slītere) Nacionaliniam Parkui, ir daugiau nei 10 kartų lėšas, kurios bus skirtos Estijos laukinių gyvūnų centro statybai.

Pasak Lietuvos jūrų muziejaus direktorės Olgos Žalienės, už iniciatyvos metu surinktas lėšas bus gerinama ruonių baseinų vandens kokybė.

„Vamzdynų rekonstravimo darbai, kurie užtikrins ruoniams švaresnį ir patogesnį gyvenimą, jau yra pradėti ir turėtų būti užbaigti iki šių metų pabaigos. Skaityti toliau

Su trispalve – į Jūrų muziejų nemokamai (0)

Lietuvos vėliavaVasario 16-ąją Lietuvos jūrų muziejus ragina švęsti patriotiškai: lankytojai, turintys Lietuvos valstybinės vėliavos spalvų atributus, tą dieną bus leidžiami į muziejų nemokamai.

Ši idėja gimė pernai pažymint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną – Kovo-11-ąją.

„Pernai rengdami šią akciją norėjome paskatinti aktyviau Skaityti toliau

Jūrų muziejuje išslaugytas ruoniukas grįžo namo (nuotraukos) (0)

Ruoniukas Velykis | Jūrų muziejaus nuotr.

Šiandien Smiltynėje ties Meškaduobe į Baltijos jūrą buvo paleistas Jūrų muziejuje išslaugytas ruoniukas Velykis.

Ruoniukas į muziejų pateko per Velykų šventes: nidiškiai, paplūdimyje ties Naglių rezervatu pastebėję nusilpusį, vos bejudantį ruoniuką, paskambino Jūrų žinduolių ir paukščių skyriaus vedėjui Arūnui Grušui.

– 3–4 savaičių amžiaus gyvūnėlis buvo labai nusilpęs, netekęs daug skysčių – pasakojo Arūnas Grušas. – Ant užpakalinės letenėlės pūliavo kastinė žaizda, svėre jis tik 14 kilogramų.  Iš pradžių Velykis buvo girdomas tik fiziologiniu tirpalu, paskui jau maitinamas per zondą malta silke su priedais – virškinimo fermentais, vitaminais, žuvų taukais. Skaityti toliau

Jūrų muziejus kviečia švęsti tris dienas (0)

Jūrų muziejaus nuotr.

Įsibėgėjant pavasariui ir Jūrų muziejus keičia darbo ritmą: šaltuoju metu lankytojus į ekspozicijas kvietęs tik savaitgaliais, nuo gegužės 2 dienos duris jau atveria plačiai kiekvieną dieną, išskyrus pirmadienį ir antradienį. Vasarą muziejus ketina dirbti tik su viena išeigine – pirmadienį.

Tarptautinę muziejų dieną Jūrų muziejus pasitinka išskirtiniais renginiais, teigiama spaudos pranešime. Skaityti toliau

Delfinai Graikijoje viešės nemokamai (0)

Kęstučio Vanago nuotr.

Po Lietuvos jūrų muziejaus uždarymo 2010 metų spalio mėnesį, delfinai svečiuojasi Graikijoje. Su šios šalies Atikos zoologijos sodu buvo sutarta, kad jų laikinas prieglobstis bus  nemokamas. Tačiau visai neseniai pasklido žinia, kad graikai atsisako toliau nemokamai laikyti delfinus ir prašys paramos. Muziejaus direktorė Olga Žalienė visai ne seniai grįžo iš minėtosios šalies ir parvežė gerų naujienų – delfinai pasilieka Graikijoje iki rekonstrukcijos pabaigos, kada atsiras tinkamos jų gyvenimui sąlygos. Skaityti toliau