Žymos archyvas: nuotaika
Nauja mada Lietuvoje: gyvūnai darbo vietoje (0)
Jau įprastą tradiciją penktadienį darbe vilkėti džinsus keičia nauja tendencija – į darbo vietą atsivesti savo augintinį. Vakaruose augintiniu darbo vietoje nedaug ką nustebinsi. Štai JAV maždaug penktadalis įmonių, tarp kurių ir tokie milžinai kaip „Google“ ir „Amazon.com“ darbuotojams leidžia į darbą atsivesti augintinį. Nors Lietuvoje tokia mada dar tik žengia pirmuosius nedrąsius žingsnius, Pigu.lt duris augintiniams nusprendė atverti bent kartą per mėnesį.
Idėja keturkojus atsivesti į darbo vietą pirmą kartą buvo pristatyta Didžiojoje Britanijoje 1996 m. Skaityti toliau
Kaip pasiklosi, taip išmiegosi: kaip namų mikroklimatas veikia jūsų darbingumą? (0)
Nors ligų kaltininkų dažniausiai ieškoma lauke, patalpose šiandienos žmogus praleidžia apie 90 % savo laiko. Neseniai atlikto tyrimo rezultatai parodė, kad namų mikroklimatas veikia ne tik nuotaiką, bet ir sveikatą. Ką daryti, kad namai būtų ne tik gražūs, bet ir sveiki?
Praėjusių metų pabaigoje Berlyno Humboldto universiteto mokslininkų ir kompanijos „VELUX“ atlikta apklausa parodė, kad didelės dalies europiečių gyvenamosios aplinkos mikroklimatas netinkamas ir daro neigiamą įtaką tiek jų sveikatai, tiek ekonominiam produktyvumui. Remiantis tyrimu, nuostoliai visuomenei gali siekti milijardus eurų – prastas namų mikroklimatas neigiamai veikia gyvenimo kokybę, sukelia sveikatos problemų, o darbuotojų ligos atsiliepia ir verslo sėkmei.
Psichologas M. Daugelavičius: Mūsų norą valgyti ir apsipirkimo įpročius lemia oro sąlygos (0)
Psichologo dr. Mariaus Daugelavičiaus teigimu, esant niūriam ir lietingam orui žmonės linkę valgyti daugiau saldėsių bei kaloringesnių užkandžių ir pasiduoti emociniams pirkiniams. Sugrįžus saulėtiems orams, maisto, kaip geros nuotaikos šaltinio, poreikis ženkliai sumažėja – renkamasi daugiau gaivesnių ir sveikesnių gaminių, taip pat auga ir laisvalaikio prekių pardavimai.
„Saulės spinduliai padeda gaminti serotoniną, kuris neutralizuoja neigiamas emocijas. Dėl to šiltuoju metų laiku jaučiamės energingesni, geresnės nuotaikos, o atšalus tampame tingesni ir labiau paniurę.
Gerai nuotaikai rudenį – šviesos ir drugelių terapija (0)
Šviesa yra būtina gyvybės sąlyga. Rudenį, kai dienos trumpėja, šviesos trūkumas ypač suintensyvėja. Lietuvoje šiam trūkumui labai jautrūs apie 10–20 proc. žmonių. Jie gali tapti mažiau motyvuoti, gali slėgti bloga nuotaika, mažėti darbingumas. Gali išsivystyti net vadinamoji sezoninė depresija, suaktyvėti lėtinės ligos.
„Į šviesos trūkumą reaguoja ir mūsų „vidinis laikrodis“. Tamsiuoju periodu išsiskiria melatoninas, nuo kurio priklauso miegas, o šviesiuoju periodu smegenyse daugėja norepinefrino ir serotonino. Jie lemia gerą nuotaiką, savijautą. Skaityti toliau
Mokslininkų patarimai, kaip tapti laimingesniems (0)
Dienoms šiltėjant, atrodo, savaime jaučiamės geriau. Lengviau keltis ryte, padidėja darbingumas, vis dažniau aplanko gera nuotaika. O kad ta nuotaika neišblėstų, mokslininkai turi paruošę kelis paprastus, bet veiksmingus receptus.
Laimės palydovė – šypsena. Taip, tai paprasta. Kuo nuoširdesnė šypsena, tuo labiau savijauta iš prastos ar normalios linkusi pereiti į laimės pojūtį. Mičigano valstijos universiteto (JAV) atlikto tyrimo metu paaiškėjo, jog klientų aptarnavimo sferoje dirbantys asmenys, dažnai per dieną Skaityti toliau
Koks yra miego poveikis sveikatai? (0)
Šiuolaikinis gyvenimo tempas ir būdas daugelį verčia skubėti, todėl vis mažiau laiko yra skiriama normaliam ir visaverčiam poilsiui bei miegui. Nustatyta, kad suaugęs žmogus privalo miegoti ne mažiau kaip aštuonias valandas. Tačiau dauguma žmonių miega nepakankamai, t. y. mažiau nei septynias valandas. Jei tai trunka ilgiau kaip mėnesį, atsiranda nemiga, blogėja atmintis, atsiranda pirmieji nemalonūs senėjimo požymiai (oda nustoja švytėti, susiraukšlėja, atsiranda tamsūs ratilai po akimis). Skaityti toliau
N. Šulija: Prisišaukti tinkamą orą – išsilavinimo reikalas (3)
Bene populiariausias ir neabejotinai šmaikščiausias šalies hidrometeorologas Naglis Šulija tvirtina, jog lietuviškos vasaros tinka per atostogas mėgstantiems grybauti. O tie, kurie svajoja apie egzotišką įdegį, jo įgyti, greičiausiai, ir šią vasarą turės keliauti į svečių šalių kurortus, kur šilčiau, mažiau debesuota ir, žinoma, be kritulių.
Kelionių organizatorius „Tez Tour“ po neįprastai lietingo ir šalto pirmo vasaros mėnesio fiksuoja itin suaktyvėjusią kelionių rinką – poilsiautojai rūpinasi vasaros pabaigos ir net rudens atostogomis svečiose šalyse.
Pats Naglis šiemet su šeima atostogaus ir Graikijoje, Kretos saloje, ir, Skaityti toliau
T.Dirgėla. Odė alkoholiui (5)
„Jei jūsų kranas padengtas vandens nuosėdomis, apipurkškite jį degtine, palaukite kelias minutes ir nutrinkite sausa šluoste. Krano paviršius blizgės kaip naujas.“
Iš interneto patarimų
„Manantiems, kad alus gerina apetitą ir palengvina virškinimą, todėl jo ragauti neretai duodama net vaikams, belieka priminti, kad apetitą ir virškinimą skatina kartumynai, kurių sėkmingai galima rasti vaistinių žolelių nuoviruose, kur nebus vaikams pavojingo alkoholio.“ Skaityti toliau
Ar „rudeninė depresija“ privaloma? (0)
Trumpėjant šviesiajam paros laikui, vis dažniau pasigirsta kalbų apie prastą nuotaiką, nemigą ir rytinį mieguistumą bei sunkumą keltis, nenorą užsiimti įprasta veikla, apetito kaitą. Žmonės labai dažnai šiuos pojūčius pavadina „rudenine depresija“, tačiau sveikatos specialistai neskuba visais atvejais šio reiškinio vadinti liga.
Sezoninė depresija. Toks diagnostinis terminas atsirado gana neseniai, nes į sezoninius nuotaikų svyravimus didesnis mokslininkų dėmesys buvo atkreiptas tik XX a. paskutiniais dešimtmečiais. Nors žmonės dažniausiai naudoja išraišką „rudeninė depresija“, tačiau ji nėra visiškai tiksli, nes gana ryški nuotaikų kaita pastebima ir pavasario laikotarpiu. Todėl tikslesnis terminas – sezoninė depresija, kuri gali pasireikšti praeinančiu Skaityti toliau
Kad atostogos netaptų stresu (0)
Atostogos yra toks metas, kai norisi pabėgti nuo visų, pailsėti, atsipalaiduoti. Tačiau kartais nutinka ir taip, kad netgi artimas žmogus, su kuriuo atostogauji, gali gadinti nuotaiką. Psichologė Elona Ilgiuvienė pataria ką daryti, kad taip neatsitiktų.
1. Pirmiausia – kodėl taip atsitinka?
Juk net per atostogas negali pabėgti nuo savęs… Iš tiesų gali pabėgti iš savo namų, atsitraukti nuo buities, išvažiuoti į puikią vietą, fantastiškai suorganizuoti atostogas, tačiau vidiniai emociniai kompleksai keliauja kartu. Skaityti toliau
Dž.Hilmanas. Pasivaikščiojimo palaima (1)
Spalio 27 d., eidamas 85 metus, mirė charizmatinis amerikiečių psichologas Džeimsas Hilmanas (James Hillman). Pirmasis Jungo instituto Ciuriche studijų vadovas (1959–1969), analitinės arba gelmių psichologijos tradicijos tęsėjas anapus ir šiapus Atlanto, archetipinės psichologijos srovės pradininkas, parašęs per dvidešimt knygų, jau pirmąja – „Savižudybė ir siela“ (1964) – į psichologinį diskursą grąžinęs „sielos“ terminą. 1980-aisiais Dalaso humanitarinių mokslų ir kultūros institute Hilmanas inicijavo programą „Psichologinis urbanizmas“, pagrįstą anima mundi – pasaulio sielos – samprata. Skaityti toliau