Žymos archyvas: nepaprastoji padėtis

Atšaukiama valstybės lygio nepaprastoji padėtis dėl afrikinio kiaulių maro (0)

pixabay.com nuotr.

Gruodžio 7 dieną posėdžiavęs ministrų kabinetas, atsižvelgdamas į Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos (VESK) pasiūlymą, nutarė atšaukti 2014 m. pradžioje paskelbtą valstybės lygio nepaprastą padėtį, kuri buvo susidariusi dėl afrikinio kiaulių maro, Alytaus, Lazdijų, Varėnos, Šalčininkų, Trakų, Ignalinos rajonų savivaldybėse ir Druskininkų savivaldybėje.

Lapkričio mėnesį vykusio VESK posėdžio metu konstatuota, kad situacija kontroliuojant afrikinio kiaulių maro ligą yra suvaldyta, taip pat išspręsti su tuo susiję teisiniai ir organizaciniai klausimai. Skaityti toliau

Vengrija dėl valstybinės sienos pažeidimų paskelbė nepaprastąją padėtį (video) (4)

nelegaliu-migrantu-is-sirijos-marsrutas-i-vokietija-news.sky.com-pav

Rugsėjo 15 d. Vengrijoje įsigaliojus naujoms valstybinės sienos kirtimo taisyklėms šį ES šalis paskelbė nepaprastąją padėtį dviejose vietovėse prie pietinės sienos su Serbija. Taip Vengrijos valdžia siekia sustabdyti nelegalių migrantų antplūdį į šalį.

Sustiprintos policijos pajėgos, kariai, šarvuočiai ir malūnsparniai sutelkti prie sienos, kad būtų užtikrinta išorinės ES sienos apsaugą. Į Vengriją besiveržiantys nelegalai nuo šiol jau grąžinami atgal į Serbiją.

Vengrijos vyriausybės atstovas Zoltanas Kovačas (Zoltán Kovács) teigė, kad rugsėjo 14 d. Vengrijos valstybinę sieną kirto beprecedentinis skaičius pažeidėjų – 9 360  žmonių per Skaityti toliau

Patikslinti teisės aktai dėl Seimo darbo karo ar nepaprastosios padėties atveju (0)

Alkas.lt, A. Rasakevičiaus nuotr.

Seimas, vienbalsiai – už balsavus visiems 111 balsavime dalyvavusiems Seimo nariams, ypatingos skubos tvarka priėmė Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko Artūro Paulausko pristatytas Seimo Statuto pataisas (projektas Nr. XIIP-2800). Kartu priimti lydimieji teisės aktai: Karo padėties įstatymo pataisų įstatymą (projektas Nr. XIIP-2801), Mobilizacijos ir priimančiosios šalies paramos įstatymo pataisų įstatymą (projektas Nr. XIIP-2802) ir Nepaprastosios padėties įstatymo pataisų įstatymą (projektas Nr. XIIP-2803), parengtus siekiant detalizuoti karo ar nepaprastosios padėties įvedimo, mobilizacijos ar demobilizacijos skelbimo Skaityti toliau

Donecko ir Luhansko srityse paskelbta nepaprastoji situacija (2)

62.ua nuotr.

Sausio 26 d. Ukrainos ministrų kabinetas Donecko ir Luhansko srityse paskelbė nepaprastąją situaciją. Visa Lietuvos žiniasklaida suskubo šį sprendimą įvardinti kaip nepaprastos padėties įvedimą.

Ukrainos ministras pirmininkas Arsenijus Jaceniukas pareiškė: „Remiantis Ukrainos piliečių gynybos kodeksu, Ukrainos ministrų kabinetas priėmė sprendimą paskelbti nepaprastąją situaciją. Ukrainos vyriausybė priėmė sprendimą Donecko ir Luhansko srityje paskelbti nepaprastąją situaciją“.

Pasak A. Jaceniuko visoje likusioje Ukrainos teritorijoje įvedama padidintos parengties Skaityti toliau

A. Liekis, G. Visockas. „Juodasis sausis“: lietuviška ir azerbaidžanietiška versijos (0)

kavkaz-uzel.ru nuotr.

Lietuva niekad nepamirš gūdžios 1991-ųjų sausio 13-osios. Tai – natūralu. Iš principingų tautų atminties tokių skriaudų neištrinsi. Neįmanoma ištrinti.

Rytų kontekstas

Ši diena mena svarbų lietuviškos sąmonės lūžį. Niūrią 1991-ųjų sausio 13-osios naktį supratome, jog imperija nepaleis be aukų, keršto ir pykčio. Tačiau tą naktį, stovėdami barikadose prie tuometinės Aukščiausiosios Tarybos, pajutome ir pergalės skonį: Blogio imperija nusilpusi, mes galime laimėti… Skaityti toliau

J.V. Žukas. Reaguoti į hibridinio karo grėsmes turime gebėti jau dabar (1)

Lietuvos kariuomenės vadas gen. mjr. Jonas Vytautas Žukas | kam.lt nuotr.

Skelbiame Lietuvos kariuomenės vado gen. mjr. Jono Vytauto Žuko spalio 13 d. kalbą spaudos konferencijoje Krašto apsaugos ministerijoje.

Kaip žinote, taikos metu Lietuvos kariuomenė, vykdydama jai nustatytas užduotis, remia civilines valdžios institucijas (PAGD, VSAT, VST) reaguojant į ekstremalias situacijas. Šių užduočių įgyvendinimui yra parengti Taikos meto užduočių planai, pagal kuriuos treniruojamos bei pasitelkiamos Taikos meto užduočių operacinės pajėgos. Skaityti toliau

Ukrainoje gali būti paskelbta nepaprastoji padėtis ir susidorota su mitinguotojais (tiesioginė transliacija, video) (24)

Ukraina. Maidanas | Hromadske.TV nuotr.

Gruodžio 9 d., jau 19 dieną protestuojančių, ES šalininkų gretose auga nerimas mat pasiekė žinia, kad valdžia priėmė sprendimą panaudoti jėgą prieš protestuotojus.

Apie vidudienį buvo pranešta, kad esą kažkas užminavo metro. Buvo pradėta evakuacija. Gatvėse ėmė daugėti milicijos, pasirodė ir kariuomenės specialieji padaliniai „Tigras“. Po 13 val. pagrindinė mitingo vieta – Nepriklausomybės aikštę (trumpai vadinamą Maidanu) iš visų pusių apsupo specialieji daliniai. Skaityti toliau