Žymos archyvas: nelegalūs migrantai

Į ES operaciją „Sophia“ išlydėta pirmoji Lietuvos karių laivų apžiūros grupė (1)

Lietuvos kariuomenės laivų apžiūros grupės išlydėjimo iškilmės į operaciją „Sophia“, 2017-03-06 | kam.lt, A. Vitkausko nuotr.

Kovo 6 d. Klaipėdoje, Karinių jūrų pajėgų Karo laivų flotilėje, oficialios ceremonijos metu į Europos Sąjungos Jūrų pajėgų komponento Viduržemio jūros pietų centrinėje dalyje vykdomą operaciją „Sophia“ išlydėti Lietuvos kariai. 12 Lietuvos karių tarnaus pirmojoje Lietuvos kariuomenės laivų apžiūros grupėje. Operaciją jie vykdys iš Vokietijos karinio laivyno laivo „Rhein“. Planuojama, jog po dviejų trijų mėnesių juos pakeis nauja Lietuvos karių pamaina.

„Viduržemio jūroje vykdoma Europos Sąjungos operacija „Sophia“ yra ypač svarbi ir prioritetinė Europos bendrijai – ja siekiama užkirsti kelią nelegaliam žmonių gabenimui iš Šiaurės Afrikos, įgyvendinti ginklų embargo Libijai užduotis“, – išlydėdamas Skaityti toliau

Į Lietuvą neteisėtai patekti bandė moterimis persirengę kubiečiai (1)

Pasienis.lt nuotr.

Šalčininkų rajone pasieniečiai sulaikė geležinkelio bėgiais neteisėtai iš Baltarusijos sieną kirtusius tris Kubos piliečius. Iš pradžių manyta, kad įkliuvo vyras ir dvi moterys, nes pastarosios vilkėjo moteriškus drabužius ir atrodė kaip daliosios lyties atstovės. Jas tikrinusi pasienietė buvo nemaloniai nustebinta, nes paaiškėjo, kad visi trys sulaikytieji yra vyrai.

Šį sulaikymą Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Varėnos rinktinės Tribonių užkardos pasieniečiai atliko intensyviai keisdamiesi informacija su kolegomis Skaityti toliau

L. Kukuraitis: Tiesiogiai į savivaldybes pabėgėlius ketinama perkelti nuo balandžio (0)

socmin.lt nuotr.

Pabėgėlių priėmimo centre Rukloje apsilankęs socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis su vidaus reikalų ministru Eimučiu Misiūnu, pabėgėlių integracijoje dalyvaujančių nevyriausybinių organizacijų atstovais aptarė būdus, kaip pagerinti pabėgėlių perkėlimą, kalbos mokymą, didinti atvykėlių motyvaciją, labiau padėti apsirūpinti būstu.

Nevyriausybinės organizacijos artimiausiu metu turėtų pateikti sąrašą savivaldybių, kurios būtų pasirengusios priimti pabėgėlius tiesiai iš stovyklų Graikijoje, Skaityti toliau

Lietuvos kariai dalyvaus ES karinėje operacijoje prieš nelegalius migrantus (nuotraukos) (3)

Lietuvos kariai dalyvaus ES karinėje operacijoje prieš nelegalius migrantus | kam.lt, I. Budzeikaitės nuotr.

Spalio 27-28 d. Lietuvos kariuomenės karinėse jūrų pajėgose vyko baigiamosios pratybos, kuriose buvo vertinamas misijai Viduržemio jūroje besirengiančių karių pasirengimas.

Vertinamosios pratybos buvo surengtos karinių jūrų pajėgų laivuose – patruliniame laive P11 ir „Žemaitis“, taip pat Karinių jūrų pajėgų uosto kateryje H21, kuris pratybose imitavo žvejų laivą su pabėgėliais. Pratybose kariai vykdė abordažą iš greitaeigių valčių, paiešką įtarimą keliančiame laive, rinko įkalčius, bendravo su pabėgėliais ir suimtaisiais ir atliko kitus veiksmus.

Karių vertinimo grupės sudarytos iš Jungtinio štabo ir Karinių jūrų pajėgų atstovų Skaityti toliau

Lietuvos pasienyje su Latvija ir Lenkija vyksta prieš nelegalią migraciją nukreipta operacija „Dūžis“ (0)

VSAT nuotr.

Lietuvos pasienyje su Latvija ir Lenkija vyksta prieš nelegalią migraciją nukreipta operacija „Dūžis“. Tokią priemonę Lietuvos valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) vykdo išanalizavusi pastarojo meto nelegalios migracijos bei neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną tendencijas.

„Dūžio“ metu judriausiuose šalis jungiančiuose keliuose VSAT pareigūnai pasirinktinai sustabdytų transporto priemonių patikrai naudoja specialią įrangą – mobilius širdies dūžių detektorius ir anglies dvideginio matuoklius. Skaityti toliau

Į Lietuvą perkelti dar 9 migrantai (1)

JT nuotr.

Į Lietuvą iš Graikijos pabėgėlių stovyklų pagal Europos Sąjungos programą perkelti dar devyni migrantai iš Sirijos.

Kaip praneša šalį atvyko viena keturių asmenų šeima, joje dviejų vaikinų studentų tėvas buvo drabužių parduotuvės savininkas, o motina turi aukštąjį išsilavinimą, taip pat perkelti penki jauni vieniši vyrai, daugumą jų – studentai arba aukštąjį išsilavinimą turintys žmonės. Trys iš šių vyrų kalba angliškai. Skaityti toliau

Ignalinos rajone pasieniečiai sulaikė 6 migrantus iš Afganistano (0)

Pasienis.lt nuotr.

Ignalinos rajone Tverečiaus užkardos pasieniečiai penktadienį sulaikė 6 nelegalius migrantus iš Afganistano, kurie į Lietuvą pateko nelegaliai perėję sieną su Baltarusija.

Apie įtartinus asmenis, pastebėtus prie pat sienos su Baltarusija esančiame Ignalinos rajono Rimaldiškės kaime, Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Ignalinos rinktinės Tverečiaus užkardos pareigūnai informacijos gavo penktadienio rytą. Pasieniečiai kaime esančio namo kieme sulaikė Afganistano piliečiais prisistačiusius 2 vyrus ir 4 moteris. Skaityti toliau

Z. Vaišvila. Silpna valdžia – silpni argumentai (10)

Zigmas Vaišvila | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Signataro Z. Vaišvilos pranešimas perskaitytas 2016 02 18 d.  Seime surengtoje spaudos konferencijoje „Dėl bandymų klaidinti Lietuvos piliečius”.

Įsibėgėja Valstybinėje rinkimų komisijoje (VRK) įregistruota pilietinė iniciatyva dėl 50000 Lietuvos piliečių parašų rinkimo, siekiant įpareigoti Lietuvos Seimą svarstyti įstatymo projektą dėl 2015.11.26 d. LR įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties įstatymo pakeitimo“ panaikinimo. Aiškėja beviltiškai silpnos Lietuvos valdžios beviltiškai silpni prieštaravimo argumentai. Skaityti toliau

Z. Vaišvila. 1991 metais Tautos nuomonės reikėjo (0)

Zigmas Vaišvila | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Vasario 9 d Seime spaudos konferencijoje „Pilietinė savimonė – nuo 1991 m. vasario 9 d. visuotinės apklausos iki 2016 m. pilietinių iniciatyvų“ skaitytas pranešimas.

Minime 1991 m. vasario 9 d. Lietuvos visuotinio plebiscito 25-metį. Kodėl toks kuklus valdžios dėmesys šiam išskirtinės svarbos įvykiui? Atsakymas nėra paprastas. Net 1991 m. sausio 13-osios įvykių nepakako, kad demokratinius Vakarus įtikinti, jog 1990 m. kovo 11-osios Lietuvos Nepriklausomybės atstatymo Aktas yra mūsų Tautos valios išraiška. Viešai tai iki šiol neaptarinėta, bet realybė buvo tokia, kad Vakarai reikalavo ne tik Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos, bet ir tautos nuomonės dėl mūsų Nepriklausomybės. Skaityti toliau

Vokietijos valdžia imasi priemonių, kad nepasikartotų Naujametinė naktis Kelne (0)

Kelno karnavalas | M. Šumacherio nuotr.

Vokietijos miesto Kelno valdžia paskelbė, kad kasmetinis karnavalas vyks su sustiprintu saugumu. Tai susiję su Naujametinę naktį vykusiais moterų puldinėjimais, kuriuos vykdė migrantai iš Afrikos ir arabiškų kraštų, rašo BBC.

„Daugelis manęs klausia, kaip vyks karnavalas. Kas bus daroma, kai jis baigsis, kad mūsų miestas būtų saugesnis. Į šiuos klausimus yra vienas atsakymas: Kelnas veiks. Ir ne tik per karnavalą“, – vietiniam radijui pareiškė miesto merė Henrieta Reker (Henriette Reker).

Skaityti toliau

Olandijoje ketinama siųsti atgal visus Albanijos migrantus, kurie negavo prieglobsčio (0)

 T. Kitamura nuotr.

Olandijos valdžia paskelbė ketinimus iš šalies išsiųsti visus albanus migrantus, kurie negavo prieglobsčio statuso.

Kaip praneša šios šalies saugumo ir teisingumo ministerija, migrantai bus išskraidinti užsakomaisiais reisais. Jau dabar valdžia ragina nelegalus patiems palikti šalį.

Praeitais metais į Olandiją atvyko virš tūkstančio Albanijos piliečių, bet nė vienas leidimas laikinai gyventi šalyje neišduotas.

Skaityti toliau

Alžyrą, Maroką ir Tunisą Vokietija skelbia saugiomis šalimis (1)

JT nuotr.

Vokietijos valdančiųjų koalicija paaiškino, kaip bus sugriežtintos pabėgėlio statuso prašančiųjų sąlygos.

Pasak šalies vicekanclerio ir ekonomikos viceministro Zigmaro Gabzielio, koalicija sutarė, kad Alžyras, Marokas ir Tunisas bus laikomos saugiomis šalimis pabėgėliams. Šių šalių piliečiai turės labai mažas galimybes gauti prieglobstį Vokietijoje.

Z. Gabzielis taip pat pranešė apie naujas priemones, kurios padės pagreitinti migrantų deportaciją.

Skaityti toliau

Švedijos ministras: Šalis ketina atgal išsiųsti 80 tūkst. migrantų (0)

Andersas Igemanas | „Wikipedia“ nuotr.

Švedijos vidaus reikalų ministras Andersas Igemanas (Anders Ingvar Ygeman) pareiškė, kad šalies valdžia ketina deportuoti 80 tūkst. migrantų, norėjusių gauti pabėgėlio padėtį.

Ministro žodžiais, migrantų išsiuntimui bus paruošti užsakomieji skrydžiai ir tai užtruks keletą metų.

Praeitais metais į Švediją atvyko 165 tūkst. bėglių. Šiuo metu peržiūrėti beveik 59 tūkst. prašymų gauti pabėgėlio statusą, 55 proc. iš prašymų yra yra patenkinti.

Šių metų sausio pradžioje šalis laikinai sustabdė Šengeno sutarties galiojimą ir įvedė Skaityti toliau

Leipcige įvyko eisena prieš rasizmą (15)

„Stadt Leipzig“ nuotr.

Apie du tūkstančius žmonių naktį iš antradienio į trečiadienį pražingsniavo rytinės Vokietijos Leipcigo miesto gatvėmis, pasisakydami prieš rasizmą, praneša BBC.

Akcijos dalyviai skandavo: „Duosim atkirtį“, „Laimėsime prieš rasizmą“, „Įveiksime dešiniuosius radikalus“.

Diena anksčiau Vokietijos policija sulaikė daugiau, nei 200 žmonių, pasisakančių prieš migrantus, kurie dalyvavo neramumuose migrantų tankiai apgyvendintose miesto vietose. Jie padeginėjo automobilius, daužė langus.

Skaityti toliau

V. Sinica. Ar Vokietija jau pakankamai spalvinga, ponia Merkel? (12)

Vytautas Sinica | E.Levin nuotr.

Per 2015 metus daugiau nei milijoną „pabėgėlių“ priėmusi Vokietija Naujųjų metų naktį pasitiko kaip niekad. Kelne ir Hamburge iki tūkstančio migrantų iš musulmoniškų šalių gauja naujametę naktį užpuolė, apvogė ir seksualiai priekabiavo prie bent 120 moterų (tik tiek pateikta skundų, bent du jų – dėl išprievartavimo). Panašių išpuolių, pasirodo, būta ir Šveicarijoje, o Suomijoje jie planuoti, tačiau tarnyboms pavyko užkirsti tam kelią. Tikrovę pusę metų neigusiai Europos daliai tai turėjo būti sukrėtimas, migrantų grėsmes pripažinusiems europiečiams – „ar aš nesakiau“ akimirka. Pirmosios sausio dienos rodo, kad 2016 m. bent dalis vokiečių pabudo drąsesni, užpildę kantrybės taurę, pasiruošę eiti į gatves ir bent plakatuose paklausti: „Ar Vokietija jau pakankamai spalvinga, ponia Merkel?“. Skaityti toliau

Vokietijoje skelbiamas pavojus – užpuolinėjamos moterys (9)

Migrantai | Alkas.lt nuotr.

Vokietijos Kelno merė Kelena Genrieta Reker sukvietė skubų pasitarimą su policija po paskelbtos žinios, jok Naujųjų metų išvakarėse mieste buvo užpultos 80 moterų.

Daugumą užpuolimų įvykdyta netoli pagrindinės geležinkelio stoties. Pagal pirminius duomenis, daugiausiai užpuolimų įvykdė išeiviai iš arabų šalių ir Šiaurės Afrikos.

Mažiausiai viena moteris buvo išprievartauta, daugelis apvogtos. tarp nukentėjusiųjų yra ir moteris policininkė. Skaityti toliau

Pasaulio bankas: Šiais metais pasaulyje migravo ketvirtis milijardo žmonių (0)

us-borders-keep-out---chappattePasaulinio banko žinovai skaičiuoja, kad šiais metai pasaulyje bus daugiau nei 250 mln. migrantų, rašo BBC.

Organizacijos duomenimis, migrantai į savo gimtąsias šalis artimiesiems šiais metais išsiuntė 600 mlrd. JAV dolerių

Daugiausiai už savo šalies uždirbtų pinigų tenka Jungtinėms Amerikos Valstijoms. Antrą ir trečią vietą dalijasi Saudo Arabija bei Rusija.

Skaityti toliau

Švedijos taikoma sugriežtinta tvarka migrantams duoda vaisių (2)

JT nuotr.

Švedija sustiprino savo šalies sienos apsaugą ir sugriežtino pabėgėlių priėmimo tvarką. Dėl to pastebimai sumažėjo atvykstančiųjų srautas: skaičiuojama, kad per savaitę Švediją pasiekia apie tūkstantis migrantų, praneša LRT radijas.

Vyriausybė griežtina kriterijus karo pabėgėlio statusui gauti, stipriai mažina jų išlaikymo išmokas, apsunkino artimųjų atvykimą.

Švediją pasiekę karo pabėgėliai ir gavę žinią, jog čia pasikviesti savo šeimų jiems nebus leista, grįžta iš kur atvykę. Skaityti toliau

Į Lietuvą atvyko pirmieji migrantai iš numatytų priglausti 1105 (2)

Vilniaus oro uostas | V. Šauklio nuotr.

Šiandien, gruodžio 15 dieną, į Vilniaus oro uostą iš Frankfurto (Vokietija) atvyko pirmoji migrantų  šeima iš Irako.

Apie valandą buvo tikrinami jų asmens dokumentai ir pildomi su prieglopsčiu susiję formalumai. Skelbiama, kad šeima kalba angliškai, bet su žurnalistai bendrauti nepanoro.

Jie, lydimi Valstybės sienos apsaugos tarnybos Specialiosios paskirties užkardos pareigūnų, išvyko į Ruklą. Ten jie praleis tris mėnesius. Skaityti toliau

A. Merkel žada riboti pabėgėlių srautą, bet atsisako užverti duris (5)

Angela Merkel | wikimedia.org nuotr.

Per gruodžio 14 dienos Krikščionių demokratų sąjungos suvažiavimą Vokietijos kanclerė Angela Merkel pažadėjo apčiuopiamai sumažinti didžiulį pabėgėlių antplūdį, tačiau griežtai atmetė raginimus visiškai užverti duris atvykėliams.

Vokietijos kanclerė ragino imtis įvairių priemonių, kad srautas sumažėtu, nes manoma, kad per šiuos metus šalį pasieks per milijoną migrantų.

Tačiau pabrėžė, kad kad Vokietija neužvers durų tiems, kurie bėga nuo karinių konfliktų Skaityti toliau

Pasienyje su Rusija Latvija pradėjo statyti tvorą, kad apsigintų nuo nelegalių migrantų (1)

Migrantai | Vengrijos policijos nuotr.

Maždaug trečdalis Latvijos ir Rusijos sienos bus apsaugota sunkiai įveikiama tvora, taip BBC pranešė Latvijos pasienio apsaugos atstovas Eugenijus Pozniakas.

Jo žodžiais, projektas pradėtas rengtai šiais metas, o statybos prasidėjo šios savaitės pradžioje

„Tvora reikalinga tam tikrose pasienio atkarpose, tai – apie 90 kilometrų iš 270. Kalbu apie 2–5 kilometrų juostas. Tai padės prevenciškai atbaidyti nuo sienos kirtimo, o taip pat aprūpinti tam tikra įranga“, – sakė E Pozniakas. Skaityti toliau

Briuselis ruošia planą padidinti migrantų perkėlimą iš Turkijos į Europą (3)

JT nuotr.

Vidurio bei Rytų Europos, kartu su Lietuva, nežada tenkinti naujai Briuselio iniciatyvai dėl papildomo pabėgėlių perkėlimo iš Turkijos.

Tokia nuomonė pareikšta per Briuselyje penktadienį, lapkričio 4 dieną, Europos Sąjungos (ES) valstybių ir vyriausybių atstovų susitikime.

Kaip žiniasklaidai teigia Prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėjas Renaldas Vaisbrodas, Lietuva jau yra įsipareigojusi 70 migrantų iš Turkijos ir jokiuose kituose projektuose dalyvauti neketinama. Skaityti toliau

Seimas pritarė su migrantais susijusioms įstatymo pataisoms (2)

JT nuotr.

Seimas, 66 parlamentarams balsavus už, 8 – prieš ir 22 susilaikius, priėmė įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ pataisas (projektas Nr. XIIP-3291(2).

Priimtomis pataisomis patobulintas prašymų suteikti prieglobstį nagrinėjimo mechanizmas, nustatytas griežtesnių priemonių taikymas piktnaudžiavimo prieglobsčio procedūra atvejais; praplėstas įstatymo nuostatų, susijusių su užsieniečiais, kurie negali išvykti dėl humanitarinių priežasčių, reglamentavimas, suteikta prieiga prie darbo rinkos asmenims, Skaityti toliau

Užsienio reikalų komitetas: pabėgėliai į Lietuvą galės būti perkelti teisėtai (1)

„Wikipedia“ nuotr.

Seimo Užsienio reikalų komitetas (URK), kaip papildomas komitetas, lapkričio 6 d. posėdyje svarstė ir pritarė Užsieniečių teisinės padėties įstatymo pakeitimo įstatymo projektui Nr. XIIP-3291 ir jį lydintiesiems įstatymų projektams.

Komitetas pritarė įstatymo projektui, kurio vienas iš esminių papildymų, Europai susiduriant su migracijos krize, yra siūlymas sukurti teisinį pagrindą užsieniečių perkėlimui į Lietuvos Respublikos teritoriją.Lietuvai artimiausiu metu vykdant užsieniečių perkėlimą iš Italijos ir Graikijos, įstatymo projekte numatoma pareiga Migracijos departamentui Skaityti toliau

„Frontex“ direktorius: migrantų antplūdis dar nepasiekė aukščiausio lygio (0)

JT nuotr.

Europos Sąjungos vidinių sienų apsaugos agentūra „Frontex“ praneša, kad šiais metais užfiksuota 800 tūkst. nelegalių sienos kirtimų atvejų. Tokius skaičius pateikė šios įstaigos direktorius Fabrice Legeri, duodamas interviu vokiečių žurnalui „Bild“.

Jis taip pat pabrėžė, kad nelegalių migrantų plūsmas dar nepasiekė piko. F. Legeri paragino Europos šalis kaip galima greičiau deportuoti tuos, kuriems buvo atsisakyta suteikti prieglobstį, ir iki tol išlaikyti juos specialiose vietose. Skaityti toliau

L. Linkevičius Italijoje nesulaukė priekaištų dėl migrantų (0)

Linas Linkevičius | penki.lt nuotr.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius spalio 28 dieną Romoje susitikime su Italijos užsienio reikalų ministru Paolo Gentiloni.,

Aptariant prieglobsčio suteikimo pabėgėliams klausimus, Lietuvos užsienio reikalų ministras pabrėžė, kad reikia solidariai spręsti migrantų krizę ir padėti labiausiai jos paveiktoms šalims. Pasak ministro, Lietuva pasirengusi, glaudžiai bendradarbiaujant su Italijos pareigūnais, pradėti pabėgėlių perkėlimą iš Italijos į Lietuvą.  Skaityti toliau

Dėl migrantų antplūdžio į Slovėniją siunčia Lietuvos pareigūnus (0)

Migrantai | Vengrijos policijos nuotr.

Lietuvos policija į Slovėniją siunčia 20 mobiliųjų padalinių pareigūnų iš Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių ir Alytaus apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų. Sprendimas priimtas gavus Slovėnijos vidaus reikalų ministerijos prašymą.

Pagrindinė pareigūnų užduotis – vykdyti bendrą patruliavimą kartu su Slovėnijos pareigūnais, padėti suvaldyti išaugusį migrantų antplūdį, patruliuoti prie išorinės Europos Sąjungos sienos, užkardyti kriminalinius nusikaltimus ir kitus teisės pažeidimus. Skaityti toliau

Į Drezdeno gatves išėjo tūkstančiai nepatenkintų nevaldoma migracija (0)

Rengėjų nuotr.

Mažiausiai dvi dešimtys tūkstančių žmonių pirmadienį išėjo į Vokietijos Drezdeno miesto gatves protestuodami prie migrantų antplūdį ir valdžios neveiksnumą, taip pat paminėti vienerių metų antimigracinio judėjimo „Pegida“ sukaktį.

„Pegida“ verčiamas į Patriotiniai europiečiai prieš Vakarų islamizaciją (Patriotische Europäer gegen die Islamisierung des Abendlandes).

Demonstrantai rankose nešė plakatus su prieš migraciją nuteiktais užrašais. Skaityti toliau

D. Trampas A. Merkel pabėgėlių politiką vadina beprotiška (5)

D. Trampas | „Wikipedia“ nuotr.

Respublikonų kandidatas į JAV prezidento postą Donaldas Trampas beprotiška pavadino Vokietijos Angelos Merkel pabėgėlių politiką. Šimtų tūkstančių žmonių priėmimas iš kitų šalių sukels sukilimus Vokietijoje, pareiškė jis interviu amerikiečių stočiai CBS.

D. Trumpas yra pareiškęs, kad savo pergalės 2016 metų lapkritį vyksiančiuose rinkimuose atveju JAV esančius sirų pabėgėlius grąžins į jų gimtinę.

CBC taip pat pat parodė interviu su prezidentu Baraku Obama, kur jis D. Trampą pavadino tipišku realybės TV šou personažu. Skaityti toliau

Slovakija pažadėjo teisme apskųsti ES primestines migrantų kvotas (5)

R. Ficas. Slovakijos vyriausybės nuotr.

Slovakijos Premjeras Robertas Ficas pažadėjo paduoti į teismą Europos Sąjungą už 120 tūkst. migrantų pasidalijimą sąjungos šalyse.

R. Fico žodžiais, Slovakija negali sutikti su kvotiniu migrantų pasidalinimu, nes tai yra ne racionalu ir ne protinga.

Oficialiai su migrantų kvotomis nesutinka Slovakija, Čekija, Rumunija ir Vengrija.

Lietuvai yra pasiūlyta per dvejus metus priimti 1150 migrantų.

Jungtinių tautų duomenimis, rizikuodami gyvybe šiais metais Europos žemyną pasiekė virš 300 tūkst. nelegalių migrantų. Skaityti toliau