Žymos archyvas: nelegalūs emigrantai

Į Lietuvą perkelta dar pabėgėlių (0)

JT nuotr.

Į Lietuvą pagal Europos Sąjungos pabėgėlių perskirstymo programą atvyko dar septyni migrantai. Tai patvirtino vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas.

Jis teigė, kad pabėgėliai perkelti iš Graikijos. Tai – dvi šeimos: iš trijų ir keturių asmenų.

Šiuo metu į Lietuvą yra perkelti 26 pabėgėliai iš 1105, kuriuos šalis įsipareigojo priimti per dvejus metus.

 

 

Karas Sirijoje krypsta į blogąją pusę: prabilo apie naują pabėgėlių bangą (0)

JT nuotr.

Graikijos ambasadorius Lietuvoje Iraklis Asteriadis sako, kad Artimuosiuose Rytuose vyksta religijų karas, o jam pasibaigus regione neliks krikščionių. Ambasadoriaus teigimu, nuo pavasario pabėgėlių iš Sirijos Europoje tik daugės.

Tokiomis mintimis I. Asteriadis dalijosi penktadienį Vilniuje vykstančioje konferencijoje „Pabėgėlių krizė: problemos ir galimybės Europoje ir Lietuvoje“.

Skaityti toliau

Turkija Sirijoje pradėjo statyti stovyklą pabėgėliams (video) (0)

J. Mousa nuotr.

Turkijos darbininkai Sirijoje pradėjo statyti stovyklą tūkstančiams bėgančių nuo karo ir bandančių patekti į Turkijos teritoriją.

Tokiu būdu šalis bando pristabdyti migrantų plūsmą į Europą.

Praeitą savaitę apie 35 tūkst. sirų iš Alepo miesto, kuriame vyksta mūšiai, susibūrė prie Sirijos ir Turkijos sienos.

Turkija uždarė sieną, nors Europos Sąjunga ragino juos įsileisti. Skaityti toliau

EK vicepirmininkas: 6 iš 10 į Europą atvykusių migrantų nėra pabėgėliai (0)

medium.com nuotr.

Europos Komisijos vicepirmininkas Fransas Timermansas paskleidę žinią, kad į Europą migrantai atvyksta dėl ekonominių priežasčių ir nebėga nuo karo ar persekiojimo gimtosiose šalyse

Jis pasakė, kad 60 proc. migrantų į Europą atvyksta iš Šiaurės Afrikos šalių, kaip Marokas ar Tunisas, kur nevyksta jokie konfliktai, todėl jie neturi teisės siekti pabėgėlio statuso.

Vicepirmininkas mano, kad tikriems pabėgėliams užtikrinsime paramą, kai išsiųsime iš Europos ekonominiu migrantus.

 

Skaityti toliau

Austrija pagrasino Graikijai, kad ji bus laikinai išbraukta iš Šengeno erdvės (1)

P. Zapedos nuotr.

Dėl besitęsiančios ir vis aštrėjančios migrantų krizės Europoje, Austrija pagrasino, kad Graikija gali būti laikinai išbraukta iš Šengeno zonos. Tai tinklapiui „Die Welt“ pranešė šalies vidaus reikalų ministrė Jogana Mikl-Leitner

Ministrės žodžiais, tai – labai tikėtinas veiksmas, jei šalis toliau nesaugos savo sienų.

Austrijoje nusistovėjusi nuomonė, kad dėl nelegalių migrantų plūsmo kalta Graikija į kurią iš Turkijos per jūrą atkeliauja migrantai. Tai, kad neįmanoma išsaugoti Graikijos-Turkijos sienos yra laikoma prasimanymu. Skaityti toliau

Per naktį nuskendo 42 migrantai, bandę pasiekti Europos krantus (0)

„Wikipedia“ nuotr.

Mažiausiai 42 žmonės žuvo per praėjusią naktį Egėjo jūroje, kuomet bandė iš Turkijos laivais patekti į Europą.

Vienas laivas nuskendo Kololimno salos. Ten žuvo mažiausiai 34 migrantai.

Kitas laivas apsivertė netoli Farmakonisio salos, paskendo 8 žmonės.

Praeitais metais, bandydami pasiekti Europos kantus, nuskendo mažiausiai 700 migrantų. Daugiau, nei milijonui nelegalių migrantų ši pavojinga kelionė baigėsi sėkmingai.

Skaityti toliau

Norvegija siunčia migrantus atgal į Rusiją (0)

BBC nuotr.

Norvegija pradėjo siųsti į Rusiją migrantus, kurie pastaruosius mėnesius kirto šių šalių sieną ir bandė gauti Norvegijoje pabėgėlio statusą.

Norvegijos žmogaus teisių aktyvistai bandė sustabdyti migrantų išsiuntimą iš šalies, skundėsi Jungtinėms tautoms, tačiau tai nedavė jokių vaisių.

Pagal Rusijos įstatymus, šią sieną kirsti pėsčiomis draudžiama, todėl migrantai (didžioji dauguma jų – sirai) pirkdavo iš rusų Skaityti toliau

Danija dar svarsto, o Šveicarija jau nusprendė paimti vertingą pabėgėlių turtą (0)

„Twitter“ nuotr.

Į Šveicariją atvykstantys pabėgėliai turės atiduoti bet kokį turtą, kurio vertė viršija tūkstantį Šveicarijos frankų (915 eurų), kad padėtų šaliai sumokėti už jų išlaikymą.

Atvykstantiems bus įteikiami informaciniai lapeliai su įrašu apie būtinybę atiduoti vertingesnį turtą.

Jei jiems bus suteikta teisė gyventi ir dirbti Šveicarijoje, pabėgėliai taip pat turės atidavinėti 10 proc. savo darbo užmokesčio, kad grąžintų valstybei 15 tūkst. Šveicarijos frankų siekiančias išlaikymo išlaidas. Skaityti toliau

D. Grybauskaitė: Lietuva pasisako prieš įgaliojimus Briuseliui veikti be valstybės sutikimo (0)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė | lrp.lt, R. Dačkaus nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė išvyko į Briuselį, kur Europos Vadovų Taryboje aptars papildomas priemones migracijos krizei suvaldyti, tarp jų ir Europos pasienio bei pakrančių apsaugos tarnybos kūrimą. Šalių vadovai taip pat svarstys, kaip sustiprinti ES energetinę sąjungą, aptars Jungtinės Karalystės siūlomas Europos Sąjungos reformas.

Siekiant pagerinti ES išorės sienų apsaugą, šalių lyderiai įvertins Europos Komisijos pasiūlymą įkurti Europos pasienio Skaityti toliau

Vengrija visiškai uždarė savo sieną nuo masinio migrantų antplūdžio (video) (0)

Migrantai | Vengrijos policijos nuotr.

Vengrija visiškai uždarė sieną su Kroatija, kad būtų sustabdytas nelegalių migrantų plūsmas. tai buvo padaryta maždaug vidurnaktį Lietuvos laiku.

Vengrijos valdžia išplatino pranešimą, kuriame sakoma, kad siena uždaryta, kad būtų apsaugoti šalies ir visos Europos žmonės

Prieš tai Vengrija uždarė sieną su Serbija.

Migrantai dabar pasuko Slovėnijos link, per kurią bandys patekti į Vakarų Europą. Skaityti toliau

Z. Vaišvilos spaudos konferencija: Ir nelegalių imigrantų antplūdžio akistatoje tęsiamas Lietuvos išvalstybinimas (video) (9)

Zigmas Vaišvila | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Spalio 12 d. 9.30 val. Vilniuje, Seimo spaudos konferencijų salėje įvyko Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija „Ir nelegalių imigrantų antplūdžio akistatoje tęsiamas Lietuvos išvalstybinimas“.

Spaudos konferencijoje signataras Z. Vaišvila pasisakė apie Seimo ketinimus „toliau integruojant Lietuvą į vieningą Europos Sąjungos valstybių narių valdymą“, – rašoma Z. Vaišvilos išplatintame pranešime spaudai.

„Seimas paskubomis pagal Bendrąjį pertvarkymo mechanizmą pradeda dar vieno 2014 m. Skaityti toliau