Žymos archyvas: nelegali migracija

L. Kukuraitis: Tiesiogiai į savivaldybes pabėgėlius ketinama perkelti nuo balandžio (0)

socmin.lt nuotr.

Pabėgėlių priėmimo centre Rukloje apsilankęs socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis su vidaus reikalų ministru Eimučiu Misiūnu, pabėgėlių integracijoje dalyvaujančių nevyriausybinių organizacijų atstovais aptarė būdus, kaip pagerinti pabėgėlių perkėlimą, kalbos mokymą, didinti atvykėlių motyvaciją, labiau padėti apsirūpinti būstu.

Nevyriausybinės organizacijos artimiausiu metu turėtų pateikti sąrašą savivaldybių, kurios būtų pasirengusios priimti pabėgėlius tiesiai iš stovyklų Graikijoje, Skaityti toliau

Pratęsta Šengeno erdvės sienų kontrolė (0)

Pasienis.lt nuotr.

Besitęsian migrantų krizei, Europos Sąjunga (ES) pratęsė Šengeno erdvės vidaus sienų kontrolę.  Tokia tvarka galios dar dar tris mėnesius.

Pirmą kartą ES sienų kontrolė buvo įvesta 2015 metais ir buvo visą laiką pratęsiama.

„Pradedant nuo 2017-ųjų vasario 11 dienos, kai ankstesnis pratęsimas baigiasi, Austrija, Vokietija, Danija, Švedija ir Norvegija pratęs proporcingą laikiną sienų kontrolę daugiausia trims mėnesiams“, – nurodoma Bendrijos šalių pranešime. Skaityti toliau

Vokietijoje sulaikyti galimi teroristai, atkeliavę kartu su migrantais (0)

JT nuotr.

Vokietijos policija antradienį suėmė tris sirus, kaltinamus priklausymu džihadistų grupuotei „Islamo valstybė“.

Vokietijos šiaurėj, dalyvaujant gausioms policijos pajėgoms, buvo sulaikyti 3 asmenys, kurie į šalį pateko tuo pačiu keliu, kuriuo Europą pasiekia šimtai tūkstančių migrantų. Jie turėjo suklastotus pasus.

Jie įtariami rezgę sąmokslą vykdyti atakas arba laukę įsakymų surengti išpuoliius.

Pernai spalį jie išvyko iš Sirijos ir keliavo per Turkiją bei Graikiją. Skaityti toliau

Trečdaliu daugiau užsieniečių buvo neįleisti į Lietuvą (0)

Pasienis.lt nuotr.

Per 2016-ųjų pirmą pusmetį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, žymiai padidėjo užsieniečių, kurie buvo neįleisti į Lietuvą, skaičius, skelbia Migracijos departamentas.

Pasak departamento, į Lietuvą per pusmetį neįleisti 2091 užsienietis ir tai 36 proc. daugiau nei pirmąjį 2015 metų pusmetį.

Vis daugiau žmonių nori pakliūti į Lietuvą iš Rusijos ir Baltarusijos, daugiausia neįleidžiamų yra iš ten. Skaityti toliau

Prezidentė nemano, kad EK politika migracijos atžvilgiu yra veiksminga (0)

JT nuotr.

Dalia grybauskaitė teigia, kad Europos Komisijos (EK) siūlymai automatiškai perskirstyti pabėgėlius po Europos Sąjungos (ES) šalis ir taikyti finansines sankcijas už atsisakymą jų nepriimti neprisideda prie migracijos krizės sprendimo.

Europos Komisijos siūlomos priverstinės priemonės neprisideda prie ES vienybės ir migracijos krizės sprendimo. Automatinis pabėgėlių perskirstymo mechanizmas taps atviru pakvietimu migrantams atvykti į Europą be apribojimų. Tai nepadės apsaugoti ES išorės sienų, teigiama Prezidentūros pranešime. Skaityti toliau

Iš Graikijos į Turkiją pradėti grąžinti nelegalūs migrantai (1)

JT nuotr.

Pagal Europos Sąjungos ir Turkijos susitarimą, Graikija pradėjo migrantų grąžinimą į Turkiją.

Pagal susitarimą, už kiekvieną sirieti, grąžintą į Turkiją, Europos Sąjunga priglaus kitą sirietį iš Turkijos. Prioritetas bus tiems, kurie nebandė nelegaliai patekti į Senąjį žemyną.

Balandžio 4-osios ankstų rytą Lesbo saloje migrantai pradėti sodinti į laivus, kurie plukdys juos į Turkijos Dikilio miestą. Laukiama atvykstant 500 nelegalių migrantų. Skaityti toliau

Lietuva skirs Graikijai papildomą pagalbą (0)

graikija-ir-es-alkas.lt-koliazas

Kovo 17-18 d. Europos Vadovų Tarybos posėdyje pasiektas ES-Turkijos susitarimas dėl nelegalios migracijos srautų valdymo priemonių. Susitarta, kad naujai atvykstantys nelegalūs migrantai bus grąžinami į Turkiją, ir kartu bus pradėta įgyvendinti sistema „vienas už vieną“, pagal kurią už kiekvieną iš Graikijos salų į Turkiją grąžintą nelegaliai į ES patekusį asmenį bus į ES perkeliamas siras iš Turkijos. Tai skatins Sirijos pabėgėlius nesirinkti nelegalių rizikingų kelių ir garantuos jų teisėtą atvykimą į ES. Skaityti toliau

Kalė miesto migrantų „džiunglės“ bus visiškai nugriautos (1)

„The Times“ nuotr.

Prancūzijos Kalė miesto valdžia iki vasario 23 dienos nusprendė visiškai panaikinti migrantų nelegaliai įkurtą stovyklavietę, pavadintą „džiunglėmis“.

Visi, kurie savo noru nepersikels į laikinus būstus, po šios datos bus iškeldinti.

Jau prieš tai dalis stovyklos buvo nugriauta, toks pat likimas laukia ir likusios dalies.

Pagal Kalė miesto skaičiavimus, „džiunglėse“ šiuo metu yra apie tūkstantį nelegalių migrantų. Žmogaus teisių atstovai teigia, kad žmonių čia yra dvigubai daugiau. Skaityti toliau

Karas Sirijoje krypsta į blogąją pusę: prabilo apie naują pabėgėlių bangą (0)

JT nuotr.

Graikijos ambasadorius Lietuvoje Iraklis Asteriadis sako, kad Artimuosiuose Rytuose vyksta religijų karas, o jam pasibaigus regione neliks krikščionių. Ambasadoriaus teigimu, nuo pavasario pabėgėlių iš Sirijos Europoje tik daugės.

Tokiomis mintimis I. Asteriadis dalijosi penktadienį Vilniuje vykstančioje konferencijoje „Pabėgėlių krizė: problemos ir galimybės Europoje ir Lietuvoje“.

Skaityti toliau

Europos Sąjunga dėl migrantų Graikijai iškėlė ultimatumą (3)

JT nuotr.

Europos Sąjunga Graikijos valdžiai davė tris mėnesius, kad suvaldytų savo šalies pasienį. Kitu atveju bus uždaryta siena su šia šalimi iki 2 metų.

Europos Komisijos projekte sakoma, kad Graikija nesirūpina vidine Šengeno srities siena.

Toks sprendimas gali pastūmėti ir kitų šalių išėjimą iš bevizio rėžimo.

Vien praeitais metais į Graikiją atvyko 850 mln. migrantų Skaityti toliau

Lietuva ir ES gali neįgyvendinti pabėgėlių perkėlimo programos (0)

JT nuotr.

Kaip praneša naujienų tarnyba BNS, Vyriausybės vicekancleris Rimantas Vaitkus abejoja, ar Lietuva ir visa Europos Sąjunga įgyvendins pabėgėlių perkėlimo programą.

Kaip teigia R. Vaitkus, kad perkeliamų pabėgėlių skaičiai nepaprastai maži, bus sunku netgi ir tas turimas kvotas įvykdyti.

Pagal programą iš Italijos iki šiol buvo perkelti 279 pabėgėliai, iš Graikijos – 202 žmonės.

Lietuva pagal ES programą yra priėmusi vieną keturių asmenų pabėgėlių šeimą Skaityti toliau

Tarptautinė migracijos organizacija: sausio mėnesį į Graikiją atvyko 62 tūkst. migrantų (0)

JT nuotr.

Tarptautinė migracijos organizacija (TMO) pranešė, kad šių metų sausio mėnesį į Graikiją atvyko 62 tūkst. migrantų.

Mažiausiai 368 migrantai nepasiekė tikslo ir nuskendo Viduržiemio jūroje. Kas šeštas žuvusysis buvo vaikas.

Organizacija pastebi, kad vis dažniau į Europą yra išsiunčiami vaikai be tėvų priežiūros.

Skaityti toliau

Alžyrą, Maroką ir Tunisą Vokietija skelbia saugiomis šalimis (1)

JT nuotr.

Vokietijos valdančiųjų koalicija paaiškino, kaip bus sugriežtintos pabėgėlio statuso prašančiųjų sąlygos.

Pasak šalies vicekanclerio ir ekonomikos viceministro Zigmaro Gabzielio, koalicija sutarė, kad Alžyras, Marokas ir Tunisas bus laikomos saugiomis šalimis pabėgėliams. Šių šalių piliečiai turės labai mažas galimybes gauti prieglobstį Vokietijoje.

Z. Gabzielis taip pat pranešė apie naujas priemones, kurios padės pagreitinti migrantų deportaciją.

Skaityti toliau

Švediją sukrėtė pabėgėlių centre nužudyta darbuotoja (0)

sputniknews.com nuotr.

Švedijos policija suėmė 15 metų paauglį migrantą, kuris, įtariama, nužudė pabėgėlių centro šalia Giotenbergo darbuotoją.

Buvo pranešta, kad 22 metų moteris, dirbusi paauglių skyriuje, dėl durtinės žaizdos ligoninėje mirė. Darbuotojos asmeniniai duomenys neskelbiami, tačiau internete jau skelbiama, kad tai – Aleksandra Mezer (Alexandra Mezher). Jos pusbrolis dienraščiui „Expressen“ sakė, kad ji buvo angelas, norintis daryti gera. Ji planavo mokytis socialinių mokslų srityje. Nužudytosios šeima pristatoma, kaip atvykusi iš Libano.  Skaityti toliau

Prancūzijos Kalė uoste į keltą bandė patekti apie 50 nelegalių migrantų (video) (5)

kentonline.co.uk nuotr.

Apie 50 nelegalių migrantų šeštadienį, sausio 23 dieną, Prancūzijos Kalė uoste pateko į vieną iš keltų, kurie plaukią į Didžiąją Britaniją. Dėl to buvo sustabdytas uosto darbas.

Bendrovė „P&O Ferries“, kuriai priklauso šis keltas, pranešė, kad dalis migrantų savanoriškai paliko keltą. Kiti buvo išvesdinti su policijos pagalba.

Pranešama, kad migrantai tepasiekė denį. Visos durys buvo užrakintos ir nelegalai negalėjo patekti į laivo vidų. Skaityti toliau

Prancūzijos premjeras: Migrantų krizė grasina Europos ateičiai (0)

JT nuotr.

Prancūzijos ministras pirmininkas Manuelis Valsas pareiškė, kad bandymas priimti visus migrantus, kurie prašosi prieglobsčio, Europą gali išbalansuoti.

BBC M. Valsas pabrėžė, kad migrantų krizė Senajame žemyne grasina dabartinės Europos egzistavimui. Jis taip pat pažymėjo, kad būtina apsaugoti Europos sąjungos išorines sienas.

Pasak M. Valso, Europos lyderių pareiškimas, kad jų šalys priims pabėgėlius sukėlė netinkamą reakciją ir provokuoja tolimesnį migrantų plūsmą. Skaityti toliau

Turkijoje konfiskuota virš tūkstančio padirbtų gelbėjimosi liemenių (0)

„Twitter“ nuotr.

Turkijoje konfiskuota daugiau kaip tūkstantį padirbtų gelbėjimosi liemenių, skirtų pabėgėliams, norintiems Egėjo jūra pasiekti Graikiją, skelbia BBC.

Policijos darbuotojai atliko reidą vienoje dirbtuvėje Izmirio uoste. Joje buvo gaminamos netikros gelbėjimosi liemenės.

Tarp keturių darbininkų buvo ir dvi jaunos merginos iš Sirijos.

Dieną prieš nuskendo 34 migrantai, visi jie dėvėjo liemenes. Skaityti toliau

Skaičiuojama, kad Europą šiais metais jau pasiekie milijonas migrantų (0)

JT nuotr.

Tarptautinė migracijos organizacija pranešė, kad šiais metais Europą sausuma ir per jūrą jau pasiekė milijonas migrantų.

Daugelis jų tikslą pasiekė keliaudamas jūra: daugiau, nei 800 tūkst. bėglių iš Turkijos persikėlė į Graikiją.

Daugiausiai migrantų atplūdo iš tokių šalių, kaip Sirija, Irakas ir Afganistanas.

Pagal minėtos tarptautinės organizacijos duomenis, tokių pavojingų kelionių metu jau žuvo mažiausiai 3700 migrantų. Skaityti toliau

ES Turkijai žada duoti 3 mlrd. eurų migrantų krizei suvaldyti (0)

Migrantai | youtube.com stopkadras

Vokietijos kanclerė Angela Merkel parvirtino, kad Europos Sąjunga (ES) Turkijai pasiūlė 3 mlrd. eurų piniginę paramą, kad būtų sustiprinta šalies sienos kontrolė ir kad pas save priimtų tuos, kuriems bus atsisakyta suteikti pabėgėlio statusą Europoje. Tai buvo sutarta Ankaroje vykusiame susitikime.

A. Merkel taip pat pažadėjo jau šiemet peržiūrėti Turkijos stojimo į ES klausimą ir pagreitinti bevizio režimo įvedimą. Skaityti toliau

Užsienio reikalų komitetas: pabėgėliai į Lietuvą galės būti perkelti teisėtai (1)

„Wikipedia“ nuotr.

Seimo Užsienio reikalų komitetas (URK), kaip papildomas komitetas, lapkričio 6 d. posėdyje svarstė ir pritarė Užsieniečių teisinės padėties įstatymo pakeitimo įstatymo projektui Nr. XIIP-3291 ir jį lydintiesiems įstatymų projektams.

Komitetas pritarė įstatymo projektui, kurio vienas iš esminių papildymų, Europai susiduriant su migracijos krize, yra siūlymas sukurti teisinį pagrindą užsieniečių perkėlimui į Lietuvos Respublikos teritoriją.Lietuvai artimiausiu metu vykdant užsieniečių perkėlimą iš Italijos ir Graikijos, įstatymo projekte numatoma pareiga Migracijos departamentui Skaityti toliau

Kaune įvyko protesto eisena prieš nevaldomą imigraciją (video) (15)

R. Vasiliausko nuotr.

Apie šimtas žmonių šeštadienio vakarą Kaune susirinko prie Soboro ir žygiavo link Vienybės aikštės, išsakydami savo neigiamą požiūrį į pabėgėlių priėmimą Kaune, praneša kaunas.kasvyksta.lt.

Mitingas prasidėjo ties Įgulos bažnyčia, kur buvo sakomos pagrindinės kalbos. Prie mikrofono stojo ir tautininkų vadas Julius Panka, kiti tautinės jaunimo sąjungos lyderiai.

Paskandavę ir iššovę pirotechninius šūvius, mitingo dalyviai, skanduodami, Skaityti toliau

Pabėgėliai Klaipėdoje jau pradėjo žvalgytuves (2)

Migrantai | Alkas.lt nuotr.

„Spalio pabaigoje vyksiančiame miesto tarybos posėdyje politikai turės apsispręsti dėl pabėgėlių kvotų Klaipėdoje 2015-2016 metams. Sprendimo projekte siūloma nustatyti 20 asmenų kvotą, nes tiek jų priimti prašo Pabėgėlių priėmimo centras“, – teigė Klaipėdos mero pavaduotoja Judita Simonavičiūtė.

Jos teigimu, jei politikai tokiam sprendimui pritars, į Klaipėdą turėtų atvykti gyventi šiuo metu Pabėgėlių priėmimo centre jau esantys ir pirmąjį integracijos periodą įveikę pabėgėliai ar prieglobsčio prašantys užsieniečiai. Tarp jų yra ukrainiečių, vietnamiečių, afganistaniečių, čėčėnų. Skaityti toliau

Pusė Lietuvos gyventojų niekaip neprisidėtų prie pabėgėlių intergacijos (28)

Migrantai | Alkas.lt nuotr.

Viešojoje erdvėje netylant diskusijoms dėl pabėgėlių priėmimo Lietuvoje, Pilietinės visuomenės institutas domėjosi, kiek ir kokiais būdais Lietuvos visuomenė nusiteikusi padėti atvykstantiems.

Pilietinės visuomenės instituto užsakymu atliktos apklausos metu 29 proc. respondentų teigė, jog vienaip ar kitaip asmeniškai prisidėtų priimant pabėgėlius Lietuvoje. 18 proc. visų apklaustųjų teigė, jog prisidėtų skatindami aplinkinius būti tolerantiškais atvykusiųjų atžvilgiu, 12 proc. – paremdami pabėgėlius finansiškai ar daiktais, 6 proc. – skirdami savo laiką Skaityti toliau

Prie Vyriausybės įvyko mitingas prieš prievartinę imigraciją (nuotraukos, video) (2)

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Rugsėjo 29 d. 18 val., Vilniuje, Kudirkos aikštėje prie Vyriausybės rūmų Tautininkų Sąjunga (TS) surengė mitingą prieš masinę imigraciją.

S pirmininkas Julius Panka sakė, kad Tautininkų Sąjunga Lietuvos Respublikos Vyriausybę ragina užimti tvirtą poziciją pasisakant prieš kolonistų kvotas. Jo nuomone tokios laikysenos pavyzdžiu galėtų būti Vengrijos vyriausybė. „Būtent Vengrijos valdžia nežiūrint milžiniško isteriškų ES klapčiukų spaudimo ir įniršusių nelegalų agresijos tvirtai pasakė, kad ji netaps tiltu naujiesiems Europos kolonistams“, – sakė J. Panka. Skaityti toliau

Rugsėjo 29 d. tautininkai rengia mitingą prieš masinę imigraciją (video) (2)

lietuviu-tautininku-sajunga-baneris1

Rugsėjo 29 d. 18–19.30 val., Vilniuje, Kudirkos aikštėje prie Vyriausybės rūmų Tautininkų Sąjunga (TS) rengia mitingą prieš masinę imigraciją. TS pranešime spaudai rašoma, kad mitinge bus pristatyta Tautininkų Sąjungos pozicija dėl vadinamųjų pabėgėlių. Taip pat bus pateikti siūlymai kaip į masinės migracijos reiškinį turėtų reaguoti Lietuvos visuomenė. Planuojama, kad mitinge pasisakys TS, Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos ir visuomenininkų atstovai, nepriklausomybės akto signatarai ir kiti neabejingi piliečiai, skambės patriotinė muzika, skanduotės ir šūkiai.

TS pirmininkas Julius Panka sako, kad Tautininkų Sąjunga Lietuvos Respublikos Skaityti toliau

Prezidentė: „Sprendžiant migracijos krizę Europai trūko ne vienybės, o išminties“ (3)

R.Dačkaus nuotr.

Neeilinėje Europos Vadovų Taryboje, kurioje dalyvauja ir Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, svarstomi strateginiai sprendimai migracijos krizei suvaldyti.

„Sprendžiant migracijos krizę Europai trūko ne vienybės, o išminties. Nors ir labai pavėluotai, pagaliau supratę, kad pasyvus pabėgėlių pasidalijimas ES viduje nėra panacėja, migracijos krizės imamės išmintingai ir iš esmės. Priimti sprendimai, patvirtintos aiškios kryptys padės kovoti ne tik su masinės migracijos  padariniais, bet ir su priežastimis bei kontroliuoti chaotiškus migrantų srautus“, – teigia Prezidentė. Skaityti toliau

Siūloma jau dabar registruotis asmenis, kurie išnuomos būstus migrantams (0)

Efoto.lt, K.Kybarto nuotr.

Nevyriausybinės organizacijos kviečia registruotis žmones, norinčius išnuomoti būstus pabėgėliams. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, kad į Lietuvą atvykę žmonės bus apgyvendinti ne socialiniuose, o žmonių nuomojamuose būstuose. Ministerija taip pat kreipėsi į savivaldybes prašydama padėti surasti, kur pabėgėliai galėtų apsigyventi.

Šiuo metu integracija vyksta dviem etapais: Pabėgėlių priėmimo centre Rukloje įvertinama Skaityti toliau

Slovakija pažadėjo teisme apskųsti ES primestines migrantų kvotas (5)

R. Ficas. Slovakijos vyriausybės nuotr.

Slovakijos Premjeras Robertas Ficas pažadėjo paduoti į teismą Europos Sąjungą už 120 tūkst. migrantų pasidalijimą sąjungos šalyse.

R. Fico žodžiais, Slovakija negali sutikti su kvotiniu migrantų pasidalinimu, nes tai yra ne racionalu ir ne protinga.

Oficialiai su migrantų kvotomis nesutinka Slovakija, Čekija, Rumunija ir Vengrija.

Lietuvai yra pasiūlyta per dvejus metus priimti 1150 migrantų.

Jungtinių tautų duomenimis, rizikuodami gyvybe šiais metais Europos žemyną pasiekė virš 300 tūkst. nelegalių migrantų. Skaityti toliau

Ruošiamasi priimti migrantus – skelbiamas konkursas jų integracijai (3)

Pabėgėlių priėmimo centro nuotr.

Pasinaudojant Prieglobsčio, migracijos ir integracijos fondo 2014–2020 metų (PMIF) nacionalinės programos lėšomis, skelbiamas konkursas nevyriausybinėms organizacijoms trims užsieniečių integracijos centrams Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, t. y. miestuose, kuriuose užsieniečių skaičius yra didžiausias, steigti. Numatoma projektų trukmė – nuo 3 iki 3,5 metų. Pareiškėjais finansavimui gauti gali būti viešieji juridiniai asmenys, turintys 1 metų darbo patirtį su į Lietuvą atvykstančiais gyventi užsieniečiais. Skaityti toliau

Europos užsienio reikalų ministrai nusprendė dėl 120 tūkst. migrantų. Bet ne visi balsavo už (5)

Migrantai | youtube.com stopkadras

Europos Sąjungos šalių Užsienio reikalų ministrai didžiąja dauguma balsų pritarė emigrantų paskirstymo kvotų sistemai.

Tačiau ne visi pritarė tam. Prieš balsavo centrinės Europos šalys: Čekija, Slovakija, Rumunija ir Vengrija. Suomija susilaikė.

Plano esmė yra paskirstyti 120 tūkst. migrantų po Europos Sąjungos šalis.

Pagal Jungtinių Tautų Organizaciją, šiais metais Europos žemyną jau pasiekė daugiau nei 300 tūkst. migrantų iš įvairių šalių. Skaityti toliau