Žymos archyvas: Mistral

Prancūzija paskelbė atidedanti „Mistral“ perdavimą Rusijai (video) (2)

military-today.com nuotr.

Lapkričio 25 d. Prancūzijos prezidentūros spaudos tarnyba išplatino pranešimą, kad prezidentas Fransu Olandas (Francois Hollande) mutarė atidėti pirmojo „Mistral“ tipo malūnsparnių nešėjo pristatymą Rusijai. Paskelbtame Prancūzijos prezidentūros pareiškime pažymima, kad dėl dabartinės padėties Ukrainos rytuose, laivo perdavimas yra atidedama „iki atskiro pranešimo“.

Savo ruožtu Rusija pareiškė, kad veiks griežtai laikydamasi sutarties su Prancūzija dėl laivų gamybos Skaityti toliau

Prancūzija kol kas spiriasi Rusijos spaudimui dėl „Mistral“ perdavimo. Ar ilgam? (6)

military-today.com nuotr.

Nacionalinio Prancūzijos susirinkimo deputatai paragino Prancūzijos prezidentą Fransua Olandą neperduoti Rusijai dviejų desanto operacijoms pritaikytų sraigtasparnių nešėjų „Mistral“ kol nebus sureguliuota krizinė padėtis Ukrainoje.

Valdančiosios Prancūzijos Socialistų partijos pirmasis sekretorius Žanas-Kristofas Kambdelis interviu radio stočiai Europe 1 pareiškė, kad perduoti Rusijai „Mistral“ yra pavojinga. „Putinas ultimatumus kelia ne tik Ukrainai, bet ir Prancūzijai. Tai nesuveiks. Skaityti toliau

L. Zasimavičius. Idealistines federalistų vizijas triuškinantis neorealizmas (8)

Linas Zasimavičius | asmeninė nuotr.

Viena iš Europos Sąjungos integracijos šalininkų – vadinamieji federalistai (palaiko Europos federacijos idėją) paskutinių įvykių Ukrainoje metu turėtų permąstyti savo ideologinius pagrindus ir persvarstyti, kokia ES iš tiesų yra reikalinga Lietuvos valstybei.

Nepaisant to, jog Ukraina nebuvo ir nėra ES narė, Europos šalių bejėgiškumas prieš V. Putino vadovaujamos Rusijos agresiją parodo, jog veiksmingos ir principingos bendros užsienio politikos, kaip ir federalistų dažnai postuluojamų bendrų vertybių, Europos šalys paprasčiausiai neturi. Skaityti toliau