Žymos archyvas: Michailas Chodorkovskis

Interpolas neskelbia M. Chodorkovskio tarptautinės paieškos (1)

Asmeninė nuotr.

Interpolas netenkins Rusijos prašymo paskelbti tarptautinę buvusio naftos magnato Michailo Chodorkovskio paiešką.

Interpolo pranešime skelbiama, kad atsisakoma tenkinti Rusijos prašymą, nes neatitinka organizacijos numatytų taisyklių.

Nurodoma, kad prašymas pažeidžią 3-ą straipsnį, kuris nurodo, kad į paiešką neįtraukiami politiškai, kariškai, rasistiškai ar religiškai persekiojami asmenys. Skaityti toliau

Rusija Interpolo prašo išduoti M. Chodorkovskį (0)

Michailas Chodorkovskis | wikipedia.org nuotr.

Rusijos tyrimų komitetas atstovas Vladimiras Markinas pranešė, kad Rusija kreipėsi Interpolą dėl buvusio naftos magnato Michailo Chodorkovskio.

2015 metų pabaigoje Rusijos tyrimų komiteto paskelbtame pareiškime buvo rašoma, kad M. Chodorkovskis yra kaltinamas dėl Sibiro mero Vladimiro Petuchovo nužudymo, įvykdyto 1998 metais, dėl kurio bausmę atlieka buvęs jo apsaugos vadovas Aleksejus Pičiuginas.

M. Chodorkovskis, anksčiau laikytas turtingiausiu Rusijos žmogumi, dešimtmetį praleido Rusijos kalėjime, kai buvo nubaustas už sukčiavimą, vengimą mokėti mokesčius. Skaityti toliau

Rusija skelbia M. Chodorkovskio tarptautinę paiešką (0)

Michailas Chodorkovskis | wikipedia.org nuotr.

Rusija praneša, kad dabartinės valdžios kritikas Michailas Chodorkovskis, kuris anksčiau šį mėnesį buvo apkaltintas organizavęs vieną nužudymą, yra įtrauktas į tarptautinį ieškomų asmenų sąrašą.

Tokį pareiškimą atliko Rusijos Tyrimų komiteto atstovas Vladimiras Markinas.

„Tegu šoka beždžionėlės. Jiems – metų pabaiga, reikia atsiskaityti“, – pakomentavo M. Chodorkovskio spaudos atstovė Kjule Pispanin.

Šių metų gruodžio 11 dieną garsus Rusijos veikėjas M. Chodorkovskis buvo apkaltintas Skaityti toliau

„Sniego susitikimo“ ir Vilniaus intelektualų forumo dalyvių dikusija (video, tiesioginė transliacija) (0)

Michailas Chodorkovskis | wikipedia.org nuotr.

Sausio 16 d. Vilniuje, Pirklių rūmuose įvyks bendra „Sniego susitikimo“ ir „Vilniaus intelektualų forumo“ dalyvių diskusija „Rusija ir Vakarai: realybė ir perspektyvos“.

Šio renginio svečiu bus garsus Rusijos prezidento Vladimiro Putino politinis oponentas Michailas Chodorkovskis.

Diskusiją tiesiogiai transliavo  DELFI TV, dabar galima pažiūrėti šios transliacijos vaizdo įrašą: Skaityti toliau

Č. Iškauskas. Rusija nepribrendo, kad V. Putinas pasitrauktų (3)

Vladimiras Putinas | kremlin.ru nuotr.

Prieš 15 metų atsistatydino Borisas Jelcinas. Daugelis prisimena tą jo graudžią atsisveikinimo kalbą per televiziją gruodžio 31 dieną: veide galėjai įžvelgti bejėgiškumo žymę, balsas buvo prislėgtas, nors pirmasis Rusijos prezidentas tvirtino, esą valstybės vairą perduodantis „į patikimas rankas“, tai yra Vladimirui Putinui.

Po trijų mėnesių, 2000-ųjų kovo 26 d., visiška fizinė ir politinė priešingybė B. Jelcinui, vos 48-rių sulaukęs buvęs užsienio žvalgybos karininkas ir FST direktorius perėmė valstybės vadovo skeptrą.

B. Jelcino poelgis buvo negirdėtas per visą Rusijos istoriją:

Skaityti toliau

Nuo Putino nukentėjęs M.Chadarkosvskis sankcijas Rusijai laiko klaida (5)

Michailas Chodorkovskis | wikipedia.org nuotr.

Sankcijų įvedimas Rusijai, kaip šaliai, yra didelė politinė klaida, kalbėdamas Europos parlamente pareiškė buvęs bendrovės „Jukos“ vadovas Michailas Chodorkovskis.

„Aš manau, kad didelė politinė klaida buvo sankcijų įvedimas Rusijai, kaip šaliai“ – pasakė M.Chodorkovskis.

Pasak jo, kol pasaulis svarsto sankcijas, Putinas Kremliuje priima Interpolo vadovą, ir pagal viską, dėkoja už kovą su opozicija. Skaityti toliau

V. Putinas paleido iš kalėjimo M. Chodorkovskį (5)

„Facebook“ nuotr.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė dekretą, kuriuo suteikė malonę bene garsiausiam šios šalies kaliniui, buvusiam naftos bendrovės „Jukos“ vadovui Michailui Chadarkovskiui.

Kalinys Michailas Chodorkovskis, kurio malonės įsakymą penktadienį pasirašė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, į laisvę išeis tada, kai jo kolonija gaus tą dokumentą.

Tokia tvarka yra numatyta Rusijos baudžiamojo kodekso 173-iajame straipsnyje. Skaityti toliau