Žymos archyvas: metinis pranešimas

L. Kojala. 90 sekundžių apie politiką (VII) (video) (0)

Linas Kojala | Alkas.lt koliažas

Politologas Linas Kojala socialinio tinklo Feisbuk asmeninėje paskyroje skelbia trumpus vaizdo komentarus „90 sekundžių apie politiką“ skirtus, kaip jis pats sako,  „beprotiškoje gyvenimo skuboje“ trumpai aptarti mūsų Lietuvos bei tarptautiniams esmingiausiems politiniams įvykiams.

Skelbiame guodžio 1 d. komentarą:  Skaityti toliau

D. Grybauskaitė Seime perskaitė metinį pranešimą (video, darbų apžvalga) (25)

Dalia Grybauekaitė | lrp.lt, R. Dačkaus nuotr.

Birželio 9 d. Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Seime perskaitė metinį pranešimą, kuriame, apžvelgė padėtį Lietuvoje, šalies vidaus ir užsienio politiką.

Tai jau septintasis šalies vadovės metinis pranešimas. Prieš metinį pranešimą Prezidentė pateikia ir savo svarbiausių  darbų apžvalgą.

Skelbiame viso Prezidentės metinio pranešimo tekstą:

Mieli Lietuvos žmonės, Seimo nariai, Skaityti toliau

Seimas išklausys Respublikos Prezidentės metinį pranešimą (tiesioginė transliacija) (0)

Seimas | alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Birželio 9 d., ketvirtadienį, 10 val. Seimo posėdyje Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė skaitys septintąjį metinį pranešimą.

Kaip įtvirtinta Konstitucijos 84 straipsnyje, šalies vadovė metiniame pranešime aptars padėtį Lietuvoje, Lietuvos Respublikos vidaus ir užsienio politiką.

Į posėdį pakviesti: buvę šalies vadovai, Ministras Pirmininkas ir kiti Vyriausybės nariai, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Skaityti toliau

D. Grybauskaitė: Pasaulis aplink mus nėra taikus (video) (1)

dalia-grybauskaite-lrp.lt-nuotr

Birželio 4 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Seime perskaitė metinį pranešimą. Jame, kaip to reikalauja lietuvos Konstitucija, ji apžvelgė padėtį Lietuvoje, valstybės vidaus ir užsienio politiką. Prezidentė savo kalboje daug dėmesio skyrė šalies gynybos ir energetinės nepriklausomybės bei Rusijos agresijos klausimams.

Skelbiame visą Prezidėntės pranešimo tekstą:

Gerbiami Seimo nariai, brangūs Lietuvos žmonės, Skaityti toliau

Atsakymai į dažnai užduodamus klausimus dėl išregistravimo (0)

Regitra_regitra.lt

Valstybės įmonė „Regitra“ (toliau – „Regitra“) pateikia atsakymus į dažnai užduodamus klausimus dėl transporto priemonės leidimo dalyvauti viešajame eisme sustabdymo ir išregistravimo.

Klausimas: Gavau pranešimą, kad automobilio leidimas dalyvauti eisme sustabdytas (numatoma išregistruoti), nes negauti draudimo duomenys, tačiau privalomojo draudimo polisą ir kitus draudimo dokumentus turiu. Kaip man elgtis? Skaityti toliau

„Savaitės pjūvis“ apie Prezidentės metinį pranešimą ir apie referendumo dėl žemės rengimo datą (video) (8)

Julius Panka | Penki.lt nuotr.

Šioje „Penki TV“ apžvalginėje laidoje „Savaitės pjūvis“ apžvalgininkas Česlovas Iškauskas su politikais, apžvalgininkais, visuomenininkais aptaria Seime skaitytą Prezidentės metinį pranešimą, o Seimo narys Eligijus Masiulis ir Tautininkų sąjungos vadovas Julius Panka diskutuoja apie referendumo dėl žemės pardavimo užsieniečiams rengimo datą.

Daugiau laidų, straipsnių ir komentarų – www.iskauskas.lt, „Penki TV“ kanalu „YouTube“, portaluose www.alkas.lt ir www.veidas.lt. Skaityti toliau

P. Urbšys. Seimo kreipimasis į Konstitucinį Teismą – kontrolinis šūvis referendumui (4)

Povilas Urbšys | Alkas.lt nuotr.

Kovo 27 d. Seime buvo pritarta liberalų ir konservatorių inicijuotam Seimo nutarimo projektai dėl kreipimosi į Konstitucinį teismą (KT) neva ištirti, ar Lietuvos Respublikos referendumo įstatymo 14 straipsnis neprieštarauja Lietuvos Respublikos Konstitucijai. Šį nutarimą galima suprasti tik vienaip: valdantysis elitas prašo KT paieškoti naujų „teisinių“ galimybių“, kaip dar būtų galima apriboti tautos politines galias ir žlugdyti pilietines referendumų iniciatyvas.

Toks nutarimas būtų kontrolinis šūvis referendumui. Skaityti toliau

Seime – Respublikos Prezidentės metinis pranešimas (tiesioginė transliacija, video) (4)

Dalia Grybauskaitė | lrp.lt nuotr.

Kovo 27 d., 10 val. Seimo posėdyje Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė skaitys penktąjį metinį pranešimą.

Kaip įtvirtinta Konstitucijos 84 straipsnyje, šalies vadovė metiniame pranešime aptars padėtį Lietuvoje, Lietuvos Respublikos vidaus ir užsienio politiką.

Į posėdį pakviesti: buvę šalies vadovai, Ministras Pirmininkas ir kiti Vyriausybės nariai, Aukščiausiosios Tarybos–Atkuriamojo Seimo deputatai – Nepriklausomybės Akto signatarai, Europos Parlamento nariai, Konstitucinio Teismo teisėjai, Aukščiausiojo Teismo, Skaityti toliau

Lietuvos Prezidentė apžvelgė ketvirtųjų veiklos metų darbo vaisius (video, nuotraukos) (25)

Dalia Grybauskaitė | lrp.lt, Dž.G.Barysaitės nuotr.

Liepos 10 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė metinėje spaudos konferencijoje apžvelgė ketvirtųjų kadencijos metų veiklos darbo vaisius, šalyje įvykusius pokyčius ir svarbiausius darbus. Vėliau Prezidentė atsakė į žurnalistų klausimus.

Spaudos konferencija buvo transliuojama tiesiogiai per Lietuvos radiją ir televiziją, taip pat internetu lrp.lt svetainėje. (Tesioginę transliaciją  galima buvo žiūrėti ČIA).

Prezidentė pasidžiaugė, kad Lietuvai pavyko ekonominės krizės metu pavyko suvaldyti finansus, ir teigė, kad jau metas pradėti laipsnišką per krizę sumažintų atlyginimų atstatymą. Skaityti toliau

„Savaitės pjūvis“ apie Gedulo ir vilties dieną bei metinį Prezidentės pranešimą (video) (12)

Č.Iškauskas, „Savaitės pjūvis“

Šioje „Penki TV“ apžvalginėje laida „Savaitės pjūvis“ laidos vedėjas, apžvalgininkas Česlovas Iškauskas apie Gedulo ir vilties dieną kalbasi su mokytoja Jūrate Litvinaite.

Kita tema – Prezidentės Dalios Grybauskaitės metinis pranešimas. Kaip jį vertina politologas Antanas Kulakauskas ir visuomenininkas Darius Kuolys.

Daugiau laidų ir straipsnių galite rasti www.iskauskas.lt bei „Penki TV“ kanalu „YouTube“ ir portale www.alkas.lt. Skaityti toliau

Z.Vaišvilos spaudos konferencija: Ar turime teisę tikėti Prezidente Dalia Grybauskaite? (tiesioginė transliacija, video) (322)

Zigmas Vaišvila sausio 13-osios dienos minėjime Seime | lrs.lt, O.Posaškovos nuotr.

Birželio 13 d. 10 val. Seime vyks Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės nario ir klubo pirmininko, Nepriklausomybės Akto signataro Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija „Ar turime teisę tikėti Prezidente Dalia Grybauskaite?“ (Dėl metinio Lietuvos Respublikos Prezidentės pranešimo Seime)“.

„Birželio 11 d. Prezidentė Dalia Grybauskaitė Seime perskaitė Lietuvos Respublikos Prezidento metinį pranešimą. Prezidentė, nors ir paminėjusi pirmą kartą Sąjūdžio vardą jo 25-mečio proga, nesugebėjo išsivaduoti iš melo ir oriai atsitiesti. Pradėdama paskutiniuosius kadencijos metus, Prezidentė taip ir nepateikė Tautai savo supratimo apie Lietuvos padėtį ir ateitį. Skaityti toliau

Prezidentė D.Grybauskaitė perskaitė ketvirtąjį metinį pranešimą Seime (video) (23)

D.Grybauskaitė skaito metinį pranešimą | lrs.lt, O.Posaškovos nuotr.

Birželio 11 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė perskaitė ketvirtąjį metinį pranešimą Seime. Kviesdama visus atviro pokalbio apie Lietuvos vietą pasaulyje ir padėtį šalyje, Prezidentė pabrėžė pačių žmonių indėlį keičiant Lietuvą, pajudėjusias permainas ir atkreipė dėmesį į naujas grėsmes valstybės raidai.

„Po daugybės mums tekusių išbandymų, mus vėl lydi sėkmė. Šiemet Lietuvos vardas ne kartą skambėjo tarp Europos geriausiųjų – ekonomikos, sporto, inovacijų, investicijų ir kitose srityse. Europa ir pasaulis įvertino mūsų žmonių pastangas. Mažutė Lietuva virsta neeilinių gebėjimų šalimi“, – sakė Prezidentė. Skaityti toliau

Prezidentė Seime skaitys ketvirtą metinį pranešimą (tiesioginė transliacija) (3)

Dalia Grybauskaitė | lrp.lt, Dž. Barysaitės nuotr.

Birželio 11 d., 10 val. Seimo posėdyje Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė perskaitys savo ketvirtąjį metinį pranešimą.

Tiesioginę transliaciją iš Seimo galima stebėti ČIA.

Kaip įtvirtinta Konstitucijos 84 straipsnyje, šalies vadovė metiniame pranešime aptars padėtį Lietuvoje, Lietuvos Respublikos vidaus ir užsienio politiką.

Dalyvauti šiame posėdyje yra  pakviesti: buvę šalies vadovai, Ministras Pirmininkas ir kiti Vyriausybės nariai, Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo Pirmininkas Vytautas Landsbergis, Skaityti toliau