Žymos archyvas: Margaret Tečer

P. Gylys. Ponia Prezidente, kas nužudė teisėją J. Furmanavičių? (8)

Povilas Gylys | Alkas.lt nuotr.

Mūsų prezidentė šiuo metu išgyvena hiperaktyvumo priepuolį. O premjero beveik nesimato. Prezidentė iš pirmo žvilgsnio nustato, kad Lietuvai iš Europos Sąjungos nereiktų prašyti 50 mln. eurų paramos šalies pieno gamintojams, kaip ir kada turi veikti pasieniečiai, kokiomis aplinkybėmis globos namuose žuvo vienuolikametis ir kas dėl to kaltas. Ji beveik akimirksniu diagnozuoja Vilniaus prekybos savininkų „šeimyninio“ kivirčo problemas.

Ir tai prezidentė padarė tik per keletą paskutinių dienų. Jei tokia neklystanti visuomeninių, kriminalinių ir šeimyninių reiškinių diagnozuotoja ji būtų buvusi visą laiką, per visą savo buvimo aukščiausiame politiniame Skaityti toliau

Konstitucijos kūrėja Zita Šličytė: Niekas negali nurodyti Tautai (29)

Zita Šličytė | J.Valiušaičio nuotr.

„Konstitucinis Teismas ir Vyriausioji rinkimų komisija, uzurpuodami tautos suverenias galias, daro nusikaltimą ir veikia prieš Lietuvos konstitucinę tvarką“, – sako Lietuvos Respublikos Konstitucijos kūrėja, Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios tarybos deputatė, Sąjūdžio Seimo tarybos narė, advokatė Zita Šličytė.

Apie Tautos galias, Lietuvos Respublikos Konstitucijos viršenybę prieš Europos Sąjungos teises, Konstitucinio Teismo pirmininko raštingumą ir kt. skaitykite Bernardinai.lt pokalbyje su Z. Šličyte.

Konstitucinis Teismas paaiškino, kad Lietuvos Konstitucijoje negalima priimti jokių pataisų, Skaityti toliau

Lietuvos Prezidentė dalyvaus M.Tečer laidotuvėse (1)

Margaret Tečer 1935-2013 | biography.com nuotr.

Balandžio 17 d. Londone įvyks Didžiosios Britanijos Ministrės Pirmininkės Margaret Tečer (Margaret Thatcher) laidotuvės. Vienos žymiausių ir įtakingiausių XX amžiaus politikių laidotuvėse dalyvaus lyderiai iš viso pasaulio, taip pat ir Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Margaret Tečer buvo tikra Didžiosios Britanijos patriotė. Tai buvo žmogus, kuris nebijojo prisiimti atsakomybės dėl savo tautos, dėl savo šalies likimo. Ši politikė išdrįso sakyti tiesą ir daryti tai, kas reikalinga“, – sakė Prezidentė.

Pasak Lietuvos vadovės, M. Tečer yra pavyzdys, kaip vienas žmogus gali keisti pasaulio istoriją. Skaityti toliau

30 metų po Argentinos ir Didžiosios Britanijos karo (0)

Didžiojoje Britanijoje ir Argentinoje šiandien minimos 30-osios Folklando (Malvinų) karo metinės.

1982 m. balandžio 2 d. Argentina, kurią tuo metu valdė karinė chunta, užėmė ginčytinas Folklando (Argentinoje vadinamas Malvinų) salas. Kaip atsaką į tai Didžioji Britanija pasiuntė karinius laivus, lėktuvus ir sausumos pajėgas, kurios per 74 dienas išstūmė argentiniečius. Skaityti toliau