Žymos archyvas: Mahiras Gamzajevas

„Atspindžiai“: Vilniuje pristatyta azerbaidžaniečių klasiko knyga (nuotraukos, video) (0)

Knygos „Nerimas“ pristatymas | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Vilniaus universiteto Pranciškaus Smuglevičiaus salėje pristatyta XX amžiaus azerbaidžaniečių literatūros klasiko Džalilo Mamedguluzadės knyga lietuvių kalba „Nerimas“.

Kaip sakoma knygos anotacijoje, „ XX a. Azerbaidžaniečių literatūros klasiko, rašytojo, dramaturgo, vieno žymiausių kritinio realizmo atstovo, vertėjo, publicisto, satyrinės periodikos pradininko, tautinės savimonės žadintojo ir tiurkų tautų švietėjo Džalilo Mamedguluzadės apsakymų rinktinėje lietuvių skaitytojui pirmą kartą pateikiami vieni geriausių jo kūrinių, kuriuose jis kritikavo feodalinių santykių atgyvenas, šaipėsi iš religinės tamsybės ir fanatizmo. Skaityti toliau

V. Landsbergis. Nelygios mažumos (2)

prof. Vytautas Landsbergis

Skaitau eilinį išpuolį prieš Mahirą Gamzajevą (Delfi.lt, 20121.01.10) ir mėginu suprasti, ko ponas Lenkų sąjungos sekretorius pyksta.

Ar dėl to, kad vienos partijos vadovas Valdemaras Tomaševskis išties nuolat kalba visų Lietuvos tautinių mažumų vardu, gal nė Lenkų sąjungos oficialaus įgaliojimo negavęs, ar dėl to, kad Lietuvos tautinių bendrijų tarybos pirmininkas M. Gamzajevas turi kaip tik šiuo klausimu – dėl V. Tomaševskio įgaliojimų – kritišką požiūrį?

Pirmuoju atveju V. Tomaševskio politiniame ir pilietiniame elgesy nebūtų nieko nauja. Vos išrinktas į Europos Parlamentą, jis ėmė skųsti Lietuvą, dar ir parašus rinkdamas, kad ši engianti skriaudžianti savo tautines mažumas. Skaityti toliau