2017 03 15 07:30
Lankydamiesi Sankt Peterburge, turėjome nuostabią galimybę susipažinti su vienu žymiausių pasaulio muzikos istorikų – Valerijum Svobodovu. Jis ne tik papasakojo galybę įdomiausių dalykų apie XX amžiaus muziką, bet ir padovanojo Johano Sebastijono Bacho šešių siuitų violančelei gaidas.
Įdomu, kad ilgai nebuvo žinoma, ar šios gaidos priklauso J.S.Bacho violančelei ir plunksnai. Būtent V.Svobodovas įrodė, kad tai tikrai didžiojo vokiečių kompozitoriaus kūryba. Įrodė ir atkūrė siuitas šiuolaikiniu muzikiniu raštu. Skaityti toliau →
2017 03 02 12:00
Mūsų pokalbis su Rusijos menų istorijos instituto Instrumentologijos sektoriaus vedėju Igoriu Maciejevskiu (Ігор Мацієвський) truko gana ilgai. Siūlome antrąją jo dalį, kurioje profesorius daugiau kalba apie Lietuvą ir savo santykį su jos kultūra. Pabaigoje – muzikinis Igorio Maciejevskio kūrinys „Naktis. Skambutis iš Vilniaus“.
Su Igoriu Maciejevskiu Sankt Peterburge kalbėjosi Audrys Antanaitis. Filmavo Arūnas Rasakevičius. Pokalbis įvyko Sankt Peterburge gyvenančios mūsų tautietės Liudos Kašinos dėka.
Laidą remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas. Skaityti toliau →
2017 03 01 16:00
Rusijos menų istorijos instituto Sankt Peterburge Instrumentologijos sektoriaus vedėjas profesorius Igoris Maciejevskis (Ігор Мацієвський) yra unikali asmenybė. Rusijoje gyvenantis ukrainietis turi ir lietuviško kraujo (jo senelė iš Žemaitijos). Profesorius ne tik labai myli Lietuvą, bet ir įdomiai samprotauja apie kultūrų sąveiką, praturtinančią ir valstybes, ir tautas.
Su Igoriu Maciejevskiu Sankt Peterburge gyvenančios mūsų tautietės Liudos Kašinos dėka turėjo galimybę pasikalbėti ir ten viešėjusi „Alko“ komanda. Profesorių kalbino Audrys Antanaitis. Filmavo Arūnas Rasakevičius. Skaityti toliau →
2016 12 23 08:37
Grafai Zubovai – reikšminga Rusijai ir Lietuvai svarbi didikų giminė, ypač iškilusi XVIII amžiaus pabaigoje, kada carienė Jekaterina II turtais ir įtaka apdovanojo savo favoritą Platoną Zubovą. Šis Lietuvoje įgijo nemažai žemių, kurias paveldėjo jo brolis Dmitrijus, pradėjęs Zubovų Lietuvos šaką, pasižymėjusią švietėjiška ir kultūrine veikla.
„Alko“ komanda – Audrys Antanaitis ir Jonas Vaiškūnas lankėsi ten, kur užgimė Zubovų didybė – Sankt Peterburge. Būtent tenai, pačiam miesto centre, prie pat Isakijaus soboro, stovi Zubovų rūmai, kuriuose šiandien įsikūręs Rusijos menų institutas. Po Skaityti toliau →
2016 12 12 11:56
Rusijos didikų Zubovų giminė suvaidino milžinišką vaidmenį Rusijos istorijoje. Pastebimas buvo jų vaidmuo ir Lietuvos kultūroje.
Įdomu, kad jų įtaka jaučiama dar ir šiandien. Ir ne vien tada, kada mes kalbame apie M.K. Čiurlionį ar muziką. Jų įtaka jaučiama ir septyniasdešimties metų bolševikmetį išgyvenusioje Rusijoje.
Būtent Zubovų rūmuose, esančiuose pačiame Sankt Peterburgo centre prie Isakijaus soboro, veikia Rusijos menų institutas, kuriame lankėsi „Alko“ komanda – Audrys Antanaitis ir Jonas Vaiškūnas, kalbinę instituto direktorių, menotyros mokslų daktarą Dmitrijų Šumiliną (Дмитрий Анатольевич Шумилин). Skaityti toliau →