Žymos archyvas: LITPOLUKRBRIG

Duris atvėrė brigados LITPOLUKRBRIG štabas (0)

A. Pliadžio nuotr.

Pirmadienį krašto apsaugos ministras Juozas Olekas kartu su kolegomis – Lenkijos gynybos  ministru Antoni Macierewicziumi ir Ukrainos gynybos ministru armijos generolu Stepanu Poltoraku – Liubline dalyvavo Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos bendrai įsteigtos brigados LITPOLUKRBRIG štabo atidarymo šventėje.

Visų trijų šalių gynybos ministrai taip pat aptarė brigados projekto eigą ir jo ateities planus, saugumo situaciją Ukrainoje ir Ukrainos vykdomas reformas, šalių tolesnio bendradarbiavimo perspektyvas.

Skaityti toliau

Č. Iškauskas. Bendra karinė brigada: vėl tampome liūtą už ūsų? (4)

Rusijos vermachtas Ukrainoje

Vladimiras Putinas, griebdamasis Krymo aneksijos ir agresijos prieš Ukrainą, smarkiai pralošė vienu aspektu: jis privertė NATO didinti gynybinius pajėgumus Baltijos šalyse, o pastarosios ne tik puolė auginti savo karinius biudžetus iki reikalaujamų 2 procentų BVP, bet ir telkti bei vienyti gynybines pajėgas, kurti bendras formuotes.

Tarpukariu, kai geopolitinė situacija regione iš tiesų buvo kone adekvati dabartinei, Baltijos valstybės tik deklaravo būtinybę vienyti savo karinius pajėgumus, bet niekada nesiėmė realių žingsnių užsienio ir gynybos klausimais.

Skaityti toliau

Kuriama Lietuvos–Lenkijos ir Ukrainos karinė brigada (2)

Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos kariai dalyvauja bendroje oepracijoje Kosove | KAM archyvo nuotr.

Vasario 4 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybė pritarė teisės aktų projektams, atveriantiems kelią tarptautinio susitarimo dėl Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos trišalės karinės brigados (LITPOLUKRBRIG) steigimo ratifikavimui Lietuvos Seime.

Trečiadienį vykusiame posėdyje Vyriausybės nariai pritarė Vyriausybės nutarimo dėl kreipimosi į Prezidentę su prašymu pateikti Seimui ratifikuoti susitarimą, Prezidento dekreto dėl teikimo Seimui ratifikuoti susitarimą ir Seimo įstatymo dėl susitarimo ratifikavimo projektus. Skaityti toliau

Baltijos šalių ir Lenkijos gynybos ministrai sutarė dėl bendro atsako atgrasant Rusiją (0)

Baltijos šalių ir Lenkijos gynybos ministrai  | kam.lt, G. Dieziņš nuotr.

Gruodžio 11–12 d. Cesyje, Latvijoje susitikę Baltijos šalių ir Lenkijos gynybos ministrai sutarė dėl bendro atsako atgrasant Rusiją regione.

„Baltijos šalys ir Lenkija susiduria su tomis pačiomis grėsmėmis, todėl bendras mūsų atsakas yra ypač svarbus. Vieningai dirbkime, kad Rusija suprastų, jog jos bandymai patikrinti NATO kolektyvinės gynybos principus turėtų reikšmingų pasekmių“, – susitikimo metu kalbėjo Juozas Olekas.

Skaityti toliau

Lietuva, Lenkija ir Ukraina kuria bendrą karinę brigadą (8)

R.Pliadžio nuotr.

Rugsėjo 19 d. Varšuvoje, Lenkijoje, susitiksiantys Lietuvos krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Lenkijos gynybos ministras Tomašas Semoniakas (Tomasz Semoniak) ir Ukrainos gynybos ministras generolas pulkininkas Valerijus Heletejus (Valeriy Heletey) pasirašys tarpvyriausybinį susitarimą dėl trišalės Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigados „LITPOLUKRBRIG“ steigimo.

„Kaip viena iš brigados steigėjų Lietuva įgyvendina vieną svarbiausių užsienio ir saugumo politikos uždavinių Skaityti toliau