Žymos archyvas: Lietuvos Seimo Pirmininkė

„Mes ir jie“: Pasaulio lietuvių bendruomenės dovana Lietuvai – koplytstulpis Užulėnyje (nuotraukos, video) (0)

Pasaulio lietuvių koplytstulpio atidengimas Užulėnyje | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Liepos 17-ją, Pasaulio lietuvių vienybės dieną, Ukmergės rajone, Užulėnyje, buvusioje prezidento Antano Smetonos vasaros rezidencijoje iškilmingai atidengtas koplytstulpis Lietuvos prezidentams.

Tai – Pasaulio lietuvių bendruomenės dovana Lietuvai. Konkretų pavidalą šiai dovanai suteikė iš Kolumbijos kilęs skulptorius Aleksas Kulvietis.

Atidarymo iškilmėse dalyvavo į PLB suvažiavimą susirinkę lietuviai iš viso pasaulio, Skaityti toliau

Dniepro mieste Ukrainoje Seimo Pirmininkė atidarė „Lietuvos dienas“ (0)

Lietuvos_dienos Dniepre_lrs.lt

Ukrainoje viešinti Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė Dniepro mieste oficialiai atidarė „Lietuvos dienų“ renginius. Sveikindama šventės dalyvius, parlamento vadovė pabrėžė tikinti, kad čia „prasidėjusi ukrainiečių pažintis su Lietuva atvers naujus horizontus ir įžiebs norą artimiau pažinti prie Baltijos jūros esančią valstybę, garsėjančią savo didinga praeitimi, unikalia kalba, nepaprasto grožio gamta, gardžia virtuve, kūrybingais ir draugiškais žmonėmis“.

Pasak Seimo Pirmininkės L. Graužinienės, Lietuvą ir Ukrainą sieja ne tik draugystė, bet ir bendros istorinės sąsajos ir vertybės. Skaityti toliau

Seimo Pirmininkė dalyvaus Lenkijos krikšto 1050-ųjų metinių minėjimo renginiuose (13)

Loreta Graužinienė | lrs.lt, O. Posaškovos nuotr.

Balandžio 14-16 dienomis Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė lankysis Poznanėje (Lenkijos Respublika). Seimo Pirmininkė Lenkijos Seimo ir Senato vadovų Mareko Kasčinskio (Marek Kuchciński) ir Stanislavo Karčevskio (Stanisław Karczewski) kvietimu  dalyvaus Lenkijos krikšto 1050-ųjų metinių minėjimo renginiuose.

Seimo Pirmininkės vizito programoje numatomas dvišalis susitikimas su Lenkijos Seimo pirmininku (balandžio 15 d., penktadienį, 9 val.). Po šio susitikimo L. Graužinienė dalyvaus iškilmingame Nacionalinio susirinkimo posėdyje (pradžia – 12 val.). Skaityti toliau

Seimo Pirmininkė kartu su Latvijos ir Estijos parlamentų pirmininkėmis atidarė Baltijos Asamblėjos parlamentinį seminarą (0)

Seimo Pirmininkė Irena Degutienė kartu su Estijos Respublikos Riigikogo Pirmininke Ene Ergma ir Latvijos Respublikos Saeimos Pirmininke Solvita Aboltina | Nuotr. Ernests Dinka

Seimo Pirmininkė Irena Degutienė kartu su Estijos Respublikos Riigikogo Pirmininke Ene Ergma ir Latvijos Respublikos Saeimos Pirmininke Solvita Aboltina dalyvavo Palangoje vykstančiame Baltijos Asamblėjos parlamentiniame seminare „Ar pakankamai stiprus Baltijos balsas Europos Sąjungoje?“.

Seimo Pirmininkė pažymėjo, kad narystės Europos sąjungoje pradžia mūsų valstybėms reiškė įgyvendintą strateginį siekį ir vieno raidos etapo pabaigą, tačiau kartu iškilo daug naujų iššūkių ir klausimų. Skaityti toliau