Žymos archyvas: Lietuvos radijas
A. Zolubas. Žiupsnelis Lietuvos radijo ir televizijos istorijos (0)
1926 metais birželio 12 d. Kaune prasidėjo pirmoji Lietuvos radijo transliacija. Kaip gimė Lietuvos radijas, kas buvo tie radijo pradininkai ir bendražygiai, ką teko patirti radijui ir televizijai tragiškais 1991-aisiais?
Radijo pradininkai ir bendražygiai
Vieno renginio metu Vilniaus įgulos Karininkų ramovėje Milda Mildažytė-Kulikauskienė man įteikė jos parengtą, tėvo šimtmečiui skirtą knygą Antanas Mildažis ir artimiausi jo bendražygiai (Kaunas, 2005). Vos atsivertęs rengėjos žodį, aptikau, kad Antanas Mildažis – mano Skaityti toliau
Bus švenčiamos Lietuvos radijo 90-osios metinės (0)
Birželio 11 d. Karūžiškėje (Laukuvos sen., Šilalės r.) vyks Lietuvos radijo 90-mečio ir jo įkūrėjo Alfonso Jurskio 50-ųjų mirties metinių minėjimas. 15 val. – Šv. Mišios buvusioje Onos Tallat-Kelpšaitės Jurskienės ir Alfonso Jurskio sodyboje Karūžiškėje aukos Saulius Paulius Bytautas, XXVII knygos mėgėjų draugijos narys.
16 val. – Lietuvos radijo 90-mečio ir jo įkūrėjo Alfonso Jurskio 50-ųjų mirties metinių minėjimas: pagerbimo iškilmės, svečių sveikinimai, Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijos meninė programa.
Renginyje veiks Lietuvos radijo 90-mečiui skirta paroda. Renginį rengia XXVII Skaityti toliau
P. Babicko premija įteikta žurnalistui J. Šalkauskui (1)
Praėjusį šeštadienį Kaune vykusio tradicinio Spaudos baliaus metu Kauno meras Andrius Kupčinskas Lietuvos radijo pirmojo diktoriaus ir laidų vedėjo Petro Babicko premiją įteikė žurnalistui, radijo diktoriui ir spaudos apžvalgininkui Juozui Šalkauskui.
P. Babicko premijos laureatas J. Šalkauskas darbui Lietuvos radijuje paskyrė 44 savo gyvenimo metus.
„J. Šalkausko rytinės spaudos apžvalgos buvo tapusios daugelio Lietuvos žmonių rytiniu ritualu. Praėjusią savaitę buvo labai liūdna išgirsti naujieną, kad J. Šalkauskas baigia savo darbą nacionalinio transliuotojo eteryje“, – kalbėjo A. Kupčinskas.
Spaudos baliuje, skirtame Lietuvos žurnalistų sąjungos 85-mečiui, Kauno Skaityti toliau
A.Andriušaitis. Ar Lietuvos radijas virto antivalstybinės Propagandos ruporu? (24)
Buvau tiesiog priblokštas praeitą ketvirtadienį, š. m. liepos 11 d., išgirdęs per Lietuvos (LRT) radiją iš eterio besiliejančią tikrų tikriausią antivalstybinę propagandą.
Laida buvo lenkų kalba. Iš pradžių pamaniau, kad tai kažkokia Lenkijos stotis, bet netrukus įsitikinau, kad transliuoja LRT radijo programa „Klasika“ (laida lenkų kalba, 15.30 – 16.00 val.). Buvo transliuojama tūlos Irenos Lukaševič „paskaita“, įrašyta lenkiškame renginyje. „Paskaitos“ tema buvo „Stalininės polonizacijos Vilnijoje mitas“(!). Demagogiškai, ciniškai ir šmeižikiškai buvo neigiama stalininė polonizacija Rytų Lietuvoje, vykusi 1950- 1953 m. Ši J.Stalino vykdyta lenkinimo politika yra pasaulyje plačiai žinomas faktas, aprašytas daugelio istorikų darbuose. Skaityti toliau
Lietuvos radijo kultūros laidoms – 2012-ųjų Bičiulių premija (0)
Už dėmesį verstinei literatūrai ir vertėjų darbui Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga šiemet pagerbė Lietuvos radijo kultūros laidų redakciją. Jai skiriama 2012-ųjų Bičiulių premija.
Literatūros vertėjų sąjunga džiaugiasi, kad Jolantos Kryževičienės kuruojamos Lietuvos radijo kultūros laidos kviečia klausytojus domėtis kultūriniu gyvenimu, diskutuoti su kultūros veikėjais, atkreipia dėmesį į svarbius šių dienų kultūros reiškinius ir procesus, analizuoja jos politiką ir opiausias problemas.
Gerai verstinei literatūrai eterio laiko nuolat skiria „Kultūros savaitė“ ir „Literatūros akiračiai“. Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga ypač džiaugiasi bendradarbiavimu su Lietuvos radijo „Klasikos“ programos laida „Ryto allegro“ ir jos rengėjais Skaityti toliau
Kuriama virtuali audiobiblioteka (0)
www.valstietis.lt

Lietuvos radijo programų laidos archyvuojamos pasitelkiant naująją serverių sistemą. Skaityti toliau
V.Vaitkevičiūtė. Trojos arklys lietuvių kalbai (9)

2009 08 04 Lietuvos radijo (LR) laidoje Ilinojaus (Illinois) universiteto Čikagoje prof. Giedrius Subačius (g. 1960), nuo 1994m. čia dėstantis Lituanistikos katedroje, teigė, kad kalba turi turėti 3 sluoksnius. „Žargonas gerai!“ – tvirtino jis. Anot G.Subačiaus, jei nebus vidurinio sluoksnio, tai kalba mirs, kaip mirė labai išpuoselėta senoji lotynų kalba.
Taip lietuvių kalboje G.Subačius stengiasi įteisinti žargoną ir teigia, kad svarbiausias kalbos gyvybingumo rodiklis yra linksniavimas – namas, namo, namui, namą ir t. t. Apgailėtina dabartinės lietuvių kalbos padėtis iš Ilinojaus ir Jeilio (Yale) Skaityti toliau