Žymos archyvas: Lietuvos kultūros sostinė 2012

Savaitgalio išvyka į Lietuvos kultūros sostinės apžvalgos vietas (nuotraukos) (0)

Rubikių ežeras | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Šiais metais Anykščiai yra paskelbti Lietuvos kultūros sostine. Ir ne veltui, nes tiek lankytinų vietų, tiek gausybės renginių šiame krašte netrūksta.

Nusprendžiau per vieną dieną pažvelgti į šį miestą iš aukštai tiesiogine to žodžio prasme. Paskata tam buvo šiemet vasarą viename iš Anykščių bažnyčios bokštų įrengta apžvalgos aikštelė, tačiau, pasirodo, kad yra ir daugiau vietovių pažvelgti į vietoves iš paukščio skrydžio.

Pirmiausiai apie apžvalgos aikštelę aukščiausios Lietuvoje bažnyčios bokšte. Skaityti toliau

Šiuolaikiškas muziejus – bendruomenės traukos centras (0)

Prezidentūros nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė per šiandienos vizitą Anykščiuose apžiūrėjo A. Vienuolio-Žukausko ir A. Baranausko memorialinį muziejų, lankėsi J. Biliūno tėviškėje ir Arklio muziejuje Niūronyse. Šie metai paskelbti Muziejų metais, o pirmasis Lietuvos memorialinis poeto A. Baranausko muziejus švenčia ir savo 85-ąjį jubiliejų.

„Nacionalinė literatūra – mūsų tautos tapatybės dalis ir lietuvių kalbos išlikimo pagrindas, Skaityti toliau

Prasideda Anykščių miesto šventės renginiai (programa) (1)

Anykščiai | efoto.lt nuotr.

Nuo šiandien, liepos 19 dienos, prasideda Anykščių miesto šventė – didžiausias šio krašto metų renginys, sutraukiantis būrius miesto gyventojų ir svečių. Šie metai Anykščiams yra ypatingi tuo, jog miestas paskelbtas Lietuvos kultūros sostine.

Programa:

Liepos 19 d. Skaityti toliau

Anykščiai – Lietuvos kultūros sostinė 2012 (0)

Anykščiai oficialiai pradeda „Lietuvos kultūros sostinės 2012“ programą. Antradienį Anykščių sakralinio meno centre bus iškilmingai įteikiama Teresės Mikeliūnaitės Anykščių kultūros premija. Už darbus ir nuopelnus gimtajam kraštui 2011 metų premija paskirta Vilniuje dirbančiai anykštėnei dailės istorikei, menotyrininkei, Lietuvos dailės muziejaus parodų kuratorei Daliai Tarandaitei. Skaityti toliau

Moksleivių idėjose išryškėjo žaliasis Anykščių medis (0)

www.anyksciai.lt

Klaudijos Zukaitės (15 m.) idėjaProjekto „Anykščiai – Lietuvos kultūros sostinė 2012“ simboliu pretenduoja tapti žalialapis Anykščių medis. Tokią išvadą kovo 21-ąją pateikė šio projekto simbolikos idėjų konkurso vertinimo komisija, peržiūrėjusi jaunųjų anykštėnų meninius siūlymus.

Nuo vasario iki kovo vidurio vykęs Anykščių rajono savivaldybės paskelbtas idėjų konkursas, kuriame galėjo dalyvauti tik Anykščių rajono mokyklų moksleiviai ir jas baigusieji jaunuoliai, paskatino per 30 jaunųjų kūrėjų mintis. Visi jie pateikė pluoštą įvairia technika nupieštų idėjų projekto emblemai ar ženkleliui sukurti. Skaityti toliau