Žymos archyvas: Liberalų ir centro sąjunga

Jungiasi A.Zuoko sąjunga „Taip“ bei Liberalų ir centro sąjunga? (0)

A.Zuokas | zuokas.lt nuotr.

A.Zuoko sąjunga „Taip“ bei Liberalų ir centro sąjunga ketvirtadienį, gegužės 15 dieną, planuoja paskelbti apie partijų jungtuves.

A. Zuokas Liberalų ir centro sąjungai vadovavo nuo 2003 m. iki 2010 m., kai sukūrė atskirą judėjimą „Taip“. Jo vadovavimo laikotarpiu nuo partijos atskilo ir susikūrė Liberalų sąjūdis.

„Šiandien vakare turime valdybos posėdį, kuriame aptarinėsime įvairius susijungimo aspektus. Bet taip, iš tikrųjų mes tą klausimą svarstysime, galbūt bus teigiamas atsakymas“, – sakė dabartinis liberalcentristų pirmininkas Artūras Melianas.

Skaityti toliau

VRK gavo prašymą įregistruoti referendumo iniciatyvinę grupę dėl merų rinkimų (0)

VRK | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) šiandien, balandžio 2 dieną, gavo Liberalų ir centro sąjungos iniciatyvinės grupės prašymą, remiantis Lietuvos Respublikos Referendumo įstatymo 10 straipsniu, įregistruoti piliečių referendumo iniciatyvinę grupę patariamojo referendumo „Lietuvos Respublikos savivaldybių merai renkami tik tiesioginiuose rinkimuose be tarpininkų”, organizavimui.

Lietuvos Respublikos piliečių  referendumo iniciatyvinės grupės privalomajam referendumui siūlomas priimti šis galutinis sprendimo tekstas: Skaityti toliau

Smūgis R.Palaičiui: teismas paskelbė – FNTT vadovas V.Gailius atleistas neteisėtai (0)

Raimundas Palaitis | lics.lt nuotr.

Gruodžio 5  d. Vilniaus apygardos administracinis teismas paskelbė, jog Vitalijus Gailius, buvęs Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovas, iš darbo buvo atleistas neteisėtai ir jo naudai priteisė: 42 tūkst. Lt išeitinę kompensaciją, virš 67 tūkst. Lt vidutinį darbo užmokestį ir po 333 Lt už kiekvieną priverstinės pravaikštos dieną, bei 25 tūkst. Lt neturtinės žalos atlygį.

Kalbėdamas Lietuvos radijui V.Gailius pareiškė, kad jis sieksiąs, jog teismo priteistus pinigus atlygintų ne valstybė o pats vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis. Skaityti toliau

Ir A.Čaplikas seka socialdemokratų, „tvarkiečių“ ir „darbiečių“ pėdomis (2)

Gedimino Bernoto nuotr.

Po to kai Socialdemokratų partija, Darbo partija ir partija „Tvarka ir teisingumas“, dar likus nemažam laiko tarpui iki rinkimų, jau ėmė dalytis valdžią ir po rudenį vyksiančių Seimo rinkimų pasirįžo formuoti valdančiąją daugumą ir užimti premjero postą, Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) pirmininkas Algis Čaplikas ėmė skatinti liberalias partijas nebesivadovauti ambicijomis, o vienytis. 

„Manau, kad situacija, kuomet trys populistinės partijos, Skaityti toliau

Prisaikdintas vidaus reikalų ministras A.Melianas (0)

A.Melianas. „DELFI“ nuotr.

Šiandien, balandžio 17d., Seime prisaikdintas naujasis vidaus reikalų ministras Artūras Melianas. Jo priesaiką priėmė Seimo Pirmininkė Irena Degutienė.

Po priesaikos jį pasveikino Premjeras Andrius Kubilius, Seimo nariai.

A. Melianas pakeitė ankstesnįjį vidaus reikalų ministrą Raimundą Palaitį, kuris nusišalino nuo pareigų kovo 26 d. Skaityti toliau

Liberalai neatšaukia ministro – valdančioji koalicija ant subyrėjimo slenksčio (0)

Raimundas Palaitis | lics.lt nuotr.

Liberalų ir centro sąjunga (LiCS) nesutiko su koalicijos partnerių konservatorių reikalavimu atstatydinti vidaus reikalų ministrą Raimundą Palaitį ir stabdyti konkursą Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovo postui užimti. Šiuos tris reikalavimus LiCS vadovybė pavadino „ultimatyviais ir neteisėtais“.

LiCS vadovai neketina priimti sprendimo dėl vidaus reikalų ministro atstatydinimo kol teismas nepaskelbė nutarties dėl ministro įsakymų, kuriais iš pareigų atleisti Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) direktorius Vitalijus Gailius ir jo pavaduotojas Vytautas Giržadas. LiCS taip pat pareiškė, kad stabdyti konkursą į FNTT vadovo pareigas taip pat gali tik teismas. Skaityti toliau

A.Kubilius pateikė siūlymą Prezidentei atleisti R.Palaitį (6)

A.Kubilius. DELFI nuotr.

Po ilgų svarstymų Premjeras Andrius Kubilius nutarė teikti prezidentei Daliai Grybauskaitei vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio atleidimą.

Pasak vyriausiosios patarėjos Daivos Ulbinaitėjos, Prezidentė Dalia Grybauskaitė sprendimą dėl Raimundo Palaičio priims kitą savaitę, kai susitiks su pačiu ministru ir Liberalų ir centro sąjungos, vadovu Algiu Čapliku.

A.Kubilius laikinai eiti vidaus reikalų ministro pareigas pasiūlė Raimondui Šukiui. Skaityti toliau

Premjeras dėl R.Palaičio apsispręs šiandien arba rytoj (1)

Lietuvos Resoublikos Premjeras Andrius Kubilius Lietuvos radijui sakė, kad dėl koalicijos partnerių pasiūlymo teikti prezidentei Daliai Grybauskaitei vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio atstatydinimo apsispręsiąs antradienį arba trečiadienį.

Jis taip pat pažymėjo siekiantis, kad valdančioji koalicija gyvuotų iki kitų Seimo rinkimų. Skaityti toliau

Koalicija siūlo Premjerui teikti R.Palaičio atstatydinimą (8)

V.Kopūsto nuotr. (DELFI)

Šiandien vakare (kovo 5 d.) rinkosi koalicijos partneriai į neeilinį pasitarimą. Po valandą trukusių diskusijų, pasak ten dalyvavusių, buvo pasiūlyta Premjerui Andriui Kubiliui  pasinaudoti teise ir teikti Prezidentei Daliai Grybauskaitei siūlymą atleisti vidaus reikalų ministrą Raimundą Palaitį. Tokią žinią žurnalistams pranešė konservatorių, Liberalų ir centro sąjungos bei Liberalų sąjūdžio atstovai.

„Po bendro aptarimo, situacija yra tokia, kad vis tiek yra poreikis tam tikro sprendimo. Manome, kad konstitucinė teisė premjerui tokia yra suteikta, ir premjeras, turėdamas argumentų, Skaityti toliau

Internetinėje apklausoje kyla konservatorių, liberalų, socdemų ir tautininkų populiarumas (5)

Lietuvos partijosVasario 1-7 dienomis dienraštis „Lietuvos rytas“ vykdė eilinę „Veidaknygės“ („Facebook“) socialinio tinklo dalyvių apklausą. Nors apklausoje dalyvavo pustrečio karto daugiau dalyvių, nei sausio mėnesį (2506), lyderių sąrašas iš esmės nepasikeitė.

Didžiausi pokyčiai – pirmoje reitingų lentelės vietoje. Dienraščio skelbiamais duomenimis šį kartą į pirmą vietą iškilo Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai, vietoj buvusių 15 proc. surinkusi 24 proc. interneto vartotojų balsų, o sausio mėnesį į pirmą vietą išsiveržusi Darbo partija buvo nustumta į ketvirtą vietą (jos rėmėjų sumažėjo nuo 23 iki 12 proc.). Skaityti toliau

„Lietuvos ryto“ surengtoje apklausoje Tautininkų sąjunga išsiveržė į ketvirtą vietą (11)

Lietuvos partijosAnot dienraščio „Lietuvos rytas“ paskelbtų „Veidaknygės“ („Facebook“) socialiniame tinkle sausio 9-15 dienomis vykdytos apklausos rezultatų, dar oficialiai neįregistruota Tautininkų sąjunga netikėtai išsiveržė į apklausos lyderius ir užėmė ketvirtąją vietą po Darbo partijos, Tėvynės sąjungos ir Liberalų sąjūdžio. Apklausoje dalyvavo 1046 respondentai.

Apklausos duomenimis daugiausiai internautų balsuotų už Darbo partiją – 23 procentai. Po jos seka Tėvynės sąjunga ir Liberalų sąjūdis, surinkę po 15 procentų balsų. Skaityti toliau