Žymos archyvas: lėktuvo katastrofa

Sudužo Rusijos gynybos ministerijos lėktuvas, skraidinęs karinį chorą į Siriją (video) (6)

Aleksandrovo choras | Kadras iš transliacijos per Rusijos telekanalą RT

Ankstyvą gruodžio 25 d. rytą Rusijos gynybos ministerijos lėktuvas Tu-154, turėjęs skristi iš Sočio į Hmeimimo oro bazę Sirijoje, dingo iš radarų. Paaiškėjo, kad jis nukrito Juodojoje jūroje, praėjus maždaug 20 minučių nuo pakilimo iš Adlerio oro uosto, 4 val. 40 min. Lietuvos laiku (5 val. 40 min. Maskvos laiku). Lėktuvu skrido 92 žmonės: 84 keleiviai ir 8 įgulos nariai. Skaityti toliau

Rasta „EgyptAir“ lėktuvo juodoji dėžė (0)

JAV gynybos dep. nuotr.

Egipto tyrimų komitetas pranešė, kad Viduržemio jūroje rasta ir iš jos iškelta juodoji dėžė, įrašinėjusi pokalbius katastrofą patyrusio oro kompanijos „EgyptAir“ lėktuvo lakūnų kabinoje.

Vadinamoji juodoji dėžė buvo apgadinta, bet lėktuvo liekanų ieškojusiam laivui pavyko sėkmingai iškelti atminties bloką.

„EgyptAir“ lėktuvas „Airbus A320“, kuriame buvo 66 žmonės, sudužo Viduržemio jūroje gegužės 19 dieną pakeliui iš Paryžiaus į Kairą. Skaityti toliau

Pranešama, kad sudužo keleivinis lektuvas „Airbus A32“ (0)

„Wikipedia“ nuotr.

Ketvirtadienį, gegužės 19 dieną, paryčiais dingęs „EgyptAir“ keleivinis lėktuvas sudužo, tai patvirtino Prancūzijos prezidentas Francua Olandas.

Graikijos gynybos ministerijos teigimu, lėktuvas nukrito prieš tai padaręs du staigius  posūkius.

Neatmetama nei teroro akto, nei lėktuvo gedimo versija.

Lėktuve „Airbus A32“ buvo 66 žmonės, iš jų – 56 keleiviai ir 10 įgulos narių. Skaityti toliau

Rusijoje – lėktuvo katastrofa (video) (0)

„Wikipedia“ nuotr.

Kovo 19 dieną, paryčiais, Rusijoje, Rostove prie Dono, sudužo keleivinis lėktuvas, žuvo visi juo skridę 55 žmonės ir 6 įgulos nariai.

Lėktuvas „Boeing 737-800“, skridęs iš Dubajaus, leisdamasis nepataikė ant nusileidimo tako. Katastrofos priežastys kol kas nežinomos, bet jas galėjo lemti piloto klaida arba blogos oro sąlygos.

Pranešta apie lėktuve matytą ugnį ir sprogimą. Dauguma lėktuvo keleivių buvo rusai. Skaityti toliau

Egiptas nemano, kad Rusijos keleivinio lėktuvo žūties priežas – teroristinis aktas (0)

„Wikipedia“ nuotr.

Egipto valdžios speciali komisija, kuri tyrė keleivinio Rusijos lėktuvo A321 sudužimą virš Sinajaus pusiasalio Egipte, nerado įrodymų, jog tai buvo teroristų rankų darbas.

Vietos televizijos eterio metu, komisijos vadovas pranešė, kad nebuvo aptikta, jog į lėktuvą galėjo patekti pašaliniai asmenys.

Kremliaus spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas, komentuodamas egiptiečių išvadas, pareiškė, kad tiki Rusijos tyrėjų versija, kuri sako, kad lėktuvas buvo susprogdintas.

Jau anksčiau Rusijos pusė, po ilgo delsimo, pripažino, kad lėktuvo nukritimo priežastis – teroristinis aktas. Tokios pat nuomonės laikosi ir kitų šalių specialistai.

Kaltę dėl tragedijos pripažino taip vadinama „Islamo valstybė“, ji net internete išplatino bombos nuotraukas.

Spalio 31 dieną, po 23 minučių skrydžio iš Šarm el Šeicho oro uosto į Sankt Peterburgą, nukrito keleivinis lėktuvas A321 . Visi 224 buvę žmonės žuvo.

Islamo valstybė neva paviešino lėktuvą susprogdinusią bombą (1)

„Dabiq“ nuotr.

Nepripažinta Islamo valstybė paviešino galbūt tikrą, Rusijos keleivinį lėktuvą spalio 31 dieną numušusios bombos, nuotrauką.

Nuo traukoje matyti, kad ji buvo paslėpta limonado skardinėje. Nuotrauka paviešinta teroristinės organizacijos angliškoje tinklapio „Dabiq“ versijoje.

Tekste po nuotrauka sakoma, kad jie sugebėjo sprogmenį įnešti, atradę silpną saugumo vietą Šarm el Šeicho oro uoste. Skaityti toliau

Rusija pripažino, kad lėktuvas buvo susprogdintas (2)

Vladimiras Putinas | kremlin.ru nuotr.

Rusija pripažino, kad spalio 31 dieną virš Egipto sudužęs lėktuvas buvo teroro aktas. Tai buvo paskelbta, kai Rusijos saugumo vadovas Aleksandras Bartnikovas susitiko su šios šalies prezidentu Vladimiru Putinu.

„Mūsų vertinimu, lėktuve suveikė 1 kilogramo trotilo vertės savos gamybos sprogmuo. Dėl jo įvyko lėktuvo nuolaužų išbarstymas ore, todėl ant žemės lėktuvo dalys išbarstytos dideliame plote“, – sako saugumo vadovas.

Į tai V. Putinas pažadėjo surasti nusikaltimo rengėjus ir nubausti. Skaityti toliau

Prancūzijos ekspertai: panašu, kad A321 buvo susprogdintas (0)

„Wikipedia“ nuotr.

Rusijos keleivinio lėktuvo katastrofa virš Egipto spalio 31 dieną nėra susijusi su techniniais nesklandumais, tvirtina Prancūzijos ekspertai, tiriantys juodąsias dėžes.

Be Rusijos ir Egipto, tyri užsiima ir Prancūzijos, Vokietijos bei Airijos žinovai.

Prancūzijos žiniasklaidai ekspertai sako, kad skrydžio metu lėktuvo pilotai elgėsi įprastai ir nebuvo jo nerimo dėl kažkokių techninių nesklandumų. Po kurio laiko girdimas sprogimas ir įrašas nutrūksta. Skaityti toliau

P. Auštrevičius. Veto teisingumui? Istorija baudžia už melą (6)

JT-rusija-UN-Photo-L.Felipe-nuotr

Duotas pažadas buvo ištesėtas – Rusija, kaip ir kalbėta, vetavo Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos rezoliuciją, kuri būtų leidusi steigti tarptautinį tribunolą – t.y. įvardinti ir nubausti Malaizijos lainerio MH17 katastrofos kaltininkus.

Tai spjūvis tarptautinei bendruomenei, jau nekalbant apie beveik 300 aukų artimuosius. Kokios šio Rusijos „veto“ pamokos? Galima išskirti kelis dalykus.

Pirma: gal jau atėjo laikas reformuoti, drįsčiau sakyti, morališkai „bankrutuojančią“ Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos sprendimų priėmimų sistemą? Matome, kad Skaityti toliau

A. Piontkovskis. Kodėl Rusija taip bijo Boingo bylos nagrinėjimo tribunole? (6)

A.Piontkovskis | svoboda.org nuotr.

Nyderlandai žino Boingo katastrofos vykdytojų, organizatorių ir užsakovų vardus. Ir ta grandinė veda iki Putino.

Rusija neseniai pareiškė, kad jai iš principo nepriimtina idėja sukurti tribunolą kriminaliniam asmenų, atsakingų už Malaizijos Boingo 777 žūtį, persekiojimui. Tai reiškia, kad Vakarų šalys negalės pasiekti, kad sprendimas įsteigti tarptautinį tribunolą reiso MH17 bylai ištirti būtų priimtas Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje: Rusijos Federacija turi veto teisę ir per pastaruosius septyniasdešimt metų neretai ta teise piktnaudžiavo. Bet specialus tribunolas gali būti įsteigtas Jungtinių Tautų Generalinės asamblėjos nutarimu. Skaityti toliau

Siūloma įkurti tarptautinį tribunolą Malaizijos lėktuvo numušėjams teisti (0)

Numuštas Boeing 777 | nuotr. iš youtobe.com

Malaizija Jungtinėms Tautoms (JT) pateikė rezoliucijos projektą, siūlydama įkurti tarptautinį tribunolą, kuris užtikrintų asmenų atsakingų už keleivinio Malaizijos oro linijų lėktuvo numušimą virš Ukrainos, nepriklausomą teismą. Siekdama, kad būtų įkurtas šis tarptautinis tribunolas Malaizija bendradarbiauja su Australija, Belgija, Nyderlandais bei Ukraina. Šios šalys ura JIT (Joint Investigation Team) – Jungtinės tyrimų grupės narės. Skaityti toliau

R. Alaunis. Vokietijos lėktuvo žūtis – nuotoliniu būdu valdoma katastrofa? (video) (22)

Alkas.lt koliažas

2015 kovo 25 trečiadienį Prancūzijos Alpių kalnuose sudužo Vokietijos aviakompanijai Lufthanza priklausančios Germanwings bendrovės lėktuvas Airbus A320 – 4U9525, žuvo 150 keleivių. Vos tik prasidėjus katastrofos tyrimui Vakarų propagandinė žiniasklaida suskubo pranešti, kad tyrėjai iš pilotų kabinos audio įrašų nustatė, kad prieš lėktuvui sudūžtant pilotų kabiną paliko vienas pilotas, kuris po to negalėjo įeiti į kabiną. Tyrėjai pateikė versiją, kad likęs pilotas Andrėjas Liubicas (Andreas Lubitz) „užsirakino“ kabinoje ir įvykdė savižudybę, kurios metu iš viso žuvo 150 žmonių (144 keleiviai ir 6 įgulos nariai). Šią versiją remiantis anoniminiu karo ekspertu dar tą pačią tragedijos dieną pirmasis paskelbė Skaityti toliau

Pilotas K. Zagreckas apie „Germanwings“ katastrofą: pilotų kabinoje visuomet turi būti du žmonės (video) (0)

new-germanwings-airbus_300dpi

Komentuodamas tyrėjų išvadas dėl katastrofą patyrusio bendrovės „Germanwings“ lėktuvo, bendrovės „Air Lithuanica“ Skraidymo departamento direktoriaus pavaduotojas, pilotas-kapitonas Kęstutis Zagreckas sako: „Nors kol kas išvados dėl „Germanwings“ nėra oficialiai patvirtintos, tačiau įtariama, kad antrasis lakūnas užsirakino ir į kabiną neįsileido orlaivio kapitono, tuomet lėktuvą sudaužė. Reaguodami į tai, norime nuraminti savo keleivius ir patvirtinti, kad mūsų skrydžių metu pilotų kabinoje visada yra du įgulos nariai, be jokių išimčių, tai mūsų standartinė procedūra“.

Anot jo, vienam iš pilotų išėjus iš kabinos, jo vietą tam laikui užima kitas įgulos narys – Skaityti toliau

Prancūzijos Alpėse sudužo keleivinis lėktuvas (0)

new-germanwings-airbus_300dpi

Pranešama, kad šiandien, kovo 24 dieną lėktuvas, priklausantis „Lufthansa“ bendrovei „Germanwings“ patyrė katastrofą Aukštutinio Provanso Alpių departamente.

Patikslintais duomenimis, lėktuve buvo 144 keleiviai ir šeši įgulos nariai.

Iš radarų lėktuvas dingo 11.39 val. Lietuvos laiku.

Lėktuvas skrido iš Ispanijos miesto Barselonos į Vokietijos miestą Diuseldorfą.

Skaityti toliau

Taivane lėktuvas nėrė į upę, yra žuvusių (video) (0)

Sustabdyta akimirka

Šiandien, vasario 4 dieną, Taivane oro bendrovės „TransAsia Airways“ lėktuvas nėrė į Izulino upę.

Krisdamas jis kliudė tiltą ir dėl to buvo pažeistas dar nepasiekęs vandens.

Lėktuve buvo 58 žmonės, žuvo mažiausiai 23, o 15 išgelbėta ir jiems suteikta medicinos pagalba. Dar 20 skridusių nerasta.

Lėktuvas pakilo iš netoliese esančio Taibėjaus oro uosto ir turėjo skristi iki Czinmenio. Skaityti toliau

Rasti sudužusio Malaizijos lėktuvo keleivių kūnai (1)

Malaizijos gelbėjimo tarnybos nuotr.

Šiandien, gruodžio 30 dieną, paaiškėjo dingusio Malaizijos oro linijų ƒ„Asia Air“ lektuvo likimas – jis sudužo Javos jūroje.

Šalies atsakingi asmenys praneša, kad aptikta laivo nuolaužų ir žuvusiųjų kūnų. Pranešama, kad jau mažiausiai 40 kūnų ištraukta iš vandens.

Ryšį su Džakartos skrydžių valdymo centru lėktuvas, kurio skrydžio numeris „QZ8501“ prarado gruodžio 28 dieną 7 val. 24 min. vietos laiku Skaityti toliau

Dingo dar vienas Malaizijos lėktuvas (0)

„Wikipedia“ nuotr.

Sekmadienį dingo 162 keleivius skraidinęs Malaizijos pigių skrydžių bendrovės „AirAsia“ lėktuvas „Airbus A320-200“.

Pranešta, kad dingo iš Indonezijos Surabajos miesto į Singapūrą pakilęs Malaizijos pigių skrydžių bendrovės „AirAsia“ lėktuvas. Ryšį su Džakartos skrydžių valdymo centru prarado 7 val. 24 min. vietos laiku (1 val. 24 min. Lietuvos laiku), praėjus 42 minutėms po pakilimo.

Skaityti toliau

Skelbiamos išvados dėl Malaizijos lėktuvo nelaimės Ukrainoje (0)

TeroristaiRugsėjo 9 dieną Nyderlandų aviacijos katastrofų tyrėjų komanda skelbia ne galutinę ataskaitą apie „Malaysia Airlines“ reiso „MH17“ lėktuvo katastrofą Rytų Ukrainoje, per kurią žuvo visi 298 keleiviai ir įgulos nariai.

Tyrėjų komanda, tirianti „Malaysia Airlines“ lėktuvo numušimą Rytų Ukrainoje, savo preliminarioje ataskaitoje nurodo, jog katastrofą tikriausiai sukėlė tai, kad į lėktuvą pataikė daug Skaityti toliau

Ukraina skelbia, kad Boeing 777 numušusį zenitinį kompleksą valdė 3 rusų kariškiai (video, nuotraukos) (40)

Ukrainos naujienų portalas www.liga.net skelbia, kad Ukrainos saugumo tarnyba (UST) pranešė, jog turi duomenų, kad raketinį kompleksu „Buk“, kuriuo vakar buvo numuštas orlaivis Boeing 777, valdė Rusijos kariškiai. Apie tai spaudos konferencijoje pranešė UST vadovas Valentinas Nalivaičenko. Jo teigimu raketinio komplekso ekipažą sudarė 3 rusų kariškiai. Pasak V. Nalivaičnko lėktuvas galėjo būti numuštas naudojant zenitinį kompleksą „Buk-M“, kuris buvo pergabentas į Ukrainą iš Rusijos teritorijos. Jis pažymėjo, kad UST turi teroristų pokalbių įrašus, kuriuose jie kalba apie tai, kad Skaityti toliau

Smolensko tragedija: Lenkijos prokurorai boikotuoja parlamentinį tyrimą (2)

Smolensko tragedija

„Mes susiduriame su sąmoningu boikotu, tyrimo apgaudinėjimu“ , – duodamas interviu portalui Niezalezna.pl sakė, Lenkijos parlamentinio komiteto tiriančio Smolensko aviakatastrofos priežastis, vadovas Antonijus Macierevičius (Antoni Macierewicz).

Taip partijos „Įstatymas ir teisingumas“ atstovas pakomentavo laikraščio „Gazeta Polska Codziennie“ pranešimą, kad Centrinės teismo ekspertizės laboratorijos ekspertai dar nėra ištyrę mėginių, paimtų iš Smolensko tragedijos aukų palaikų. Skaityti toliau

Lenkijos tyrėjai rado sprogmenų likučių ant prezidento Kačynskio lėktuvo nuolaužų (2)

Lenkijos tyrėjai ant lėktuvo „TU-154“ bei 30 salono krėslų rado sprogstamųjų medžiagų trinitrotoluolo ir nitroglicerino pėdsakų, praneša Lenkijos dienraštis „Rzeczpospolita“.

Kaip praneša Lenkijos radijas, šie išrodymai persiųsti generaliniams prokurorui Andržejui Seremetui ir vyriausiajam Skaityti toliau

Pakistane sudužo lėktuvas – nėra išsigelbėjusių (0)

Balandžio 20 dieną, dėl prastų oro sąlygų netoliese tarptautinio Islamabado oro uosto Pakistano Ravalpindžio mieste nukrito keleivinis lėktuvas, skraidinęs 121 keleivį ir 6 aptarnaujančios komandos narius.

Gelbėjimo darbai vyko visą naktį, tačiau išsigelbėjusių rasti nepavyko, praneša Pakistano pareigūnai. Skaityti toliau

Lėktuvo katastrofa Rusijoje (video) (0)

„RIA novosti“ nuotr.

Rusijoje, Tiumenės srityje, šiandien (balandžio 2d.) ryte nukrito aviakompanijos „UTair“ keleivinis lėktuvas.

Lėktuvu „ATR-72“ skrido 43 žmonės (4 ekipažo nariai). Šiuo metu pranešama, kad žuvo 31 žmogus, o 13 sužeistųjų nugabenta į reanimaciją.

Lėktuvas „ATR-72“, turėjęs skristi iš Tiumenės į Surgutą, nukrito iškart po pakilimo, 35-40 kilometrų atstumu nuo „Roščino“ oro uosto balandžio 2 d. 4.50 val. Lietuvos laiku. Skaityti toliau